Bottas ulil start, tvrdí Vettel i Ricciardo. Video jim dává za pravdu

ČTK Radek Vičík ČTK, Radek Vičík
Aktualizováno 9. 7. 2017 18:31
Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo tvrdí, že jejich soupeř a vítěz Velké ceny Rakouska Valtteri Bottas ulil start.
Valtteri Bottas se raduje z vítězství z Velké ceny Rakouska formule 1. Podle jeho soupeřů si ale pomohl ulitým startem.
Valtteri Bottas se raduje z vítězství z Velké ceny Rakouska formule 1. Podle jeho soupeřů si ale pomohl ulitým startem. | Foto: Reuters

Spielberg - Německý pilot Sebastian Vettel byl i po závodě přesvědčený, že Valtterimu Bottasovi z Mercedesu pomohl k vítězství v nedělní Velké ceně Rakouska formule 1 předčasný start. Vedoucí jezdec mistrovství světa ho označil za nadlidský.

Video zpomaleného Finova startu zveřejněné na sociálních sítích dává německému jezdci za pravdu. Podle něj se kola Mercedesu začala točit ještě, když byla rozsvícená červená světla.

Video Bottasova startu na Red Bull Ringu:

Bottasovi totiž start z pole position vyšel tak skvěle, že hned v úvodu ve Spielbergu získal značný náskok. Zabývalo se jím i vedení závodu, které ale rozhodlo, že pravidla porušena nebyla. Podle televizních statistik byl reakční čas finského pilota 0,201 sekundy.

"Měl nadlidský start a podle mě ho ulil, jsem o tom přesvědčený. Z monopostu to tak vypadalo, ale já o tom nerozhoduji," prohlásil Vettel. "Ale když říkám, že něčemu nevěřím, tak tomu nevěřím. Normálně je u všech reakční čas dvě desetiny a nevěřím, že dneska byli všichni pomalejší," dodal.

Vettel, který obsadil druhé místo se ztrátou 658 tisícin vteřiny, nebyl jediný, kdo byl přesvědčený o Bottasově předčasném startu. "Nevěřím, že reagoval na semafor. Vypadalo to, že start ulil, ale podle ředitelství závodune. Měl hodně velké štěstí, o tom není pochyb," přidal třetí Daniel Ricciardo z Red Bullu.

Trojnásobný mistr světa a člen vedení Mercedesu Niki Lauda naopak nechápal, proč Bottasův start vzbudil tolik emocí. "Nevím, proč to Sebastian řeší. Kdyby (Bottas) vystartoval o tisícinu sekundy dřív, Charliemu Whitingovi (ředitel závodů) se rozsvítí kontrolka. A to se nestalo, prostě zhasla světla a on vyrazil," prohlásil.

 

Právě se děje

Další zprávy