Ferrari ukázalo nový monopost F1, jeho zbraní má být radikální design

Radek Vičík Radek Vičík
11. 2. 2020 20:26
Tým Ferrari představil v úterý večer v atraktivních kulisách divadla ve městě Reggio Emilia nový monopost formule 1 SF 1000.

Už třináctou sezonu bude tým Ferrari bojovat o návrat na úplný vrchol výsledkové listiny pilotů F1. Snad nekonečné čekání na vysněný titul, který naposledy získal v roce 2008 Kimi Räikkönen, má ukončit nový speciál SF 1000.

Monopost v typických rudých barvách sice vychází z loňského typu SF 90, ale inženýři z Maranella se ho snažili co nejvíc vylepšit.

"Pravidla jsou stabilní, takže bylo těžké předělat celé auto. Výchozím bodem byl loňský monopost, ale všechno jsme se snažili pojmout co nejvíc to šlo extrémně. Snažili jsme se maximalizovat aerodynamiku a velikost přítlaku. Vůz je na první pohled štíhlejší," uvedl šéf stáje Ferrari Mattia Binotto.

"Možná je podobný tomu loňskému, ale věřte mi: je to úplně předělaná formule," dodal.

SF 1000 se líbí i čtyřnásobnému mistru světa Sebastianu Vettelovi. "Samozřejmě jsme ho už viděli dřív a máme i přímé srovnání s loňským vozem. Určitě tam uvidíte změny, hlavně co se týče karoserie. Už se nemůžu dočkat, až se v něm poprvé svezu," uvedl německý závodník.

Vettel, stejně jako jeho týmový kolega Charles Leclerc, si nový monopost Ferrari poprvé vyzkouší 19. února, kdy v Barceloně startují první předsezonní testy.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy