Po odkladu brexitu si oddechlo sedm týmů F1. A Ferrari chrání tradice od roku 1929

Radek Vičík Jiří Kropáček Radek Vičík, Jiří Kropáček
7. 11. 2019 13:30
Ve formuli 1 působí deset týmů, ale jen tři z nich se obejdou bez alespoň částečného zázemí ve Velké Británii. Odložený brexit tak stále zachoval uvnitř EU formulové Silicon Valley. Tedy okolí okruhu v Silverstonu, kde je největší koncentrace dílen F1. Podívejte se, kde všude najdete zázemí stájí Grand Prix.

Pro posun mapy použijte dva prsty.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy