I když trochu bloudil, dojel si Šoltys na Dakaru pro životní výsledek

rav Buggyra, rav
8. 1. 2021 12:01
Čtvrteční pátá etapa svým profilem, kdy se střídal písek a kamenité cesty, notně prověřila účastníky Rallye Dakar. Přesto právě v takových náročných podmínkách zajel Martin Šoltys svůj životní výsledek. Pilot Tatry v barvách Buggyry byl v etapě čtvrtý.
Pátá etapa Rallye Dakar 2021 očima jezdců týmu Buggyra. | Video: Buggyra

Závodník z Hořovic ukazuje, že se vypracoval, a na svém čtvrtém Dakaru už patří mezi špičku kategorie kamionů. Na vítězného Sotnikova s Kamazem ztratil na 456 měřených kilometrech pouhých osm minut.

"Bylo to náročné a dlouhé. První část etapy prověřila navigátorské schopnosti, ale tam zabloudili asi skoro všichni. Kousek jsme se tedy i my vraceli a jeden bod hledali. Ale pak už jsme jenom jeli až do cíle. Jsme z toho trošku rozbití, ale svezení to bylo pěkné. Za mě super výsledek a velká spokojenost," řekl v cíli Šoltys, který je v celkovém pořadí na osmém místě.

Ještě o dvě příčky před ním se drží letošní nováček mezi kamiony, trojnásobný dakarský šampion na čtyřkolce Ignacio Casale.

"Bylo to hodně stresující, když na dvacátém kilometru bloudilo tolik jezdců. I když jsme zvolili špatnou cestu, tak jsme brzy našli správný waypoint. Všem se etapa líbila, ale musím za sebe říct, že já z ní unešený nebyl. Jsem ale rád, že jsme tady, to je důležité," uvedl usměvavý Chilan.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy