Napjatá chvíle a vulgarismy. Český kamion na Dakaru málem rozdrtil čtyřkolku

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 1. 2021 13:30
Pilot Martin Macík mladší musel ve 3. etapě dakarské rallye bleskurychle zareagovat. Když se překlopil se svým kamionem Iveco přes dunu, objevila se pod ní nepojízdná čtyřkolka.
Martin Macík mladší musel ve 3. etapě dakarské rallye bleskurychle zareagovat. Po přejetí jedné z dun ho čekal manévr, který zabránil srážce. | Video: BIG SHOCK!

Macík se v posledním okamžiku srážce vyhnul. Posádka si v kabině ulevila od plic a obvinila řidiče čtyřkolky, že nezapnul alarm. Ten se používá právě pro případy, kdy nepojízdný stroj stojí v nepřehledné zatáčce nebo skrytý právě pod dunou. V tu chvíli se na přístrojích blížících se strojů objeví výstraha.

Českého jezdce příhoda nerozhodila, jeho posádka nakonec dojela na 4. místě. Stejné místo jí patřilo v Saúdské Arábii i v celkovém pořadí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy