Zadržte dech. Třiašedesátiletý Macháček ustál na Dakaru neuvěřitelný skok

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 1. 2021 14:40
Josef Macháček už zažil na Rallye Dakar mnoho divokých jízd a na letošní pátou etapu bude taky vzpomínat. Třiašedesátiletý Čech v ní najel na malou mírnou dunu, ta ho vymrštila tak, že jen se štěstím nepřepadl přes střechu.
Josef Macháček už zažil na Rallye Dakar mnoho divokých jízd a na letošní 5. etapu taky nezapomene. Třiašedesátiletý Čech v ní najel na mírnou dunu. | Video: Buggyra Racing

Macháček startoval poprvé na Dakaru v roce 1999. Závodil především na čtyřkolce a ve své kategorii pětkrát zvítězil. S pouštním terénem v Saúdské Arábii si ale umí poradit v buggyně Can-Am i dnes. V aktuálním ročníku je ve své kategorii zatím celkově na 22. místě.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy