Abraham byl v tréninku v Mugellu 18., Kornfeila bolí ucho

Radek Vičík Radek Vičík
31. 5. 2013 15:31
Prvními tréninky začal v pátek na okruhu v Mugellu závodní víkend Velké ceny Itálie.
Karel Abraham byl v pátek pátým nejrychlejším jezdcem na motocyklu specifikace CRT. | Foto: Cardion AB Motoracing

Mugello - Prvními tréninky začal v pátek na okruhu v Mugellu závodní víkend Velké ceny Itálie. Z tria českých účastníků světového šampionátu ho nejlépe začal Karel Abraham, který ve třídě MotoGP zajel 18. nejrychlejší čas.

Lukáš Pešek ve stejné kategorii i Jakub Kornfeil v Moto3 byli klasifikování jako poslední. Zatímco Pešek absolvoval oba tréninky, jeho mladší krajan odjel kvůli bolestem vnitřního ucha všeho všudy jen čtyři kola v prvním tréninku. Odpoledne Kornfeil na svůj motocykl vůbec nenasedl.

Nejrychlejším mužem MotoGP byl Jorge Lorenzo na Yamaze, který o pouhých 34 tisícin vteřiny porazil týmového kolegu Valentina Rossiho. Hattrick japonské značky završil třetím místem Cal Crutchlow. Na vítězného Lorenza ztratil Abraham přes tři vteřiny, Pešek téměř 6,5.