Video: Özila přepadl v Londýně ozbrojený gang, holýma rukama ho bránil Kolašinac

Sport Sport
25. 7. 2019 22:20
Ošklivý zážitek mají za sebou hráči fotbalového Arsenalu Mesut Özil a Sead Kolašinac. V ulicích severního Londýna je po návratu ze zámořského turné ve čtvrtek večer přepadl ozbrojený gang.

Podle anglických médií přijeli útočníci na motorce a v rukách třímali nože či mačety. Nejprve donutili Özilovo luxusní SUV zastavit a pak se vozu pokusili zmocnit.

Německý záložník podle očitých svědků uprchl z auta do blízké restaurace, zatímco jeho spoluhráč Kolašinac vyskočil na chodník a snažil se agresory zahnat.

To se mu nakonec i s přispěním personálu a hostů turecké ho podniku podařilo, a tak útočníci nasedli na motorku a z místa činu ujeli.

Brzy poté přijela na místo policie, která oba hráče Arsenalu vyzpovídala a později konstatovala, že nedošlo k žádnému zranění. Po útočnících muži zákona intenzivně pátrají.

Toto prohlášení vydala ve večerních hodinách policie:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy