Přestupová exploze v Arsenalu. Kanonýři plánují prodávat, může odejít i hlavní hvězda

Přestupová exploze v Arsenalu. Kanonýři plánují prodávat, může odejít i hlavní hvězda
Henrik Mchitarjan. Arménský ofenzivní záložník by mohl opustit Emirates Stadium mezi prvními. Do Londýna se přesunul před dvěma lety, ale v uplynulé sezoně hostoval v dresu AS Řím. Italskou ligu zaujal poměrně produktivním angažmá. I když odehrál jen 22 zápasů, vstřelil devět branek a na dalších pět přihrál. Vzhledem k tomu, že Arsenal o jeho služby příliš nestojí, mohlo by být zájemců více. Smlouvu má už jen na 12 měsíců.
Sokratis Papastathopoulos. Stejně jako Mchitarjan má i řecký stoper smlouvu už jen do léta 2021 a stejně jako bývalému spoluhráči z Dortmundu je mu už 31 let. Za Arsenal zasáhl v Premier League v uplynulé sezoně jen do poloviny zápasů a i ve finále FA Cupu v sobotu jen dostřídával na poslední minuty. Pokud by na něj přišla adekvátní nabídka, Gunners budou prodávat.
Héctor Bellerín. Do krajního obránce původem ze Španělska vkládal velké naděje už Arsene Wenger, a s ním i řada fanoušků. Proto podepsal Bellerín s Arsenalem před časem neobvyklý šestiletý kontrakt, který má vypršet až v roce 2023. V tomto směru zůstal Bellerín za očekáváními, Arteta by k jeho odchodu svolil v honbě za co největší sumou peněz na přestupy.
Alexandre Lacazette. Francouzský útočník za sebou má třetí sezonu v dresu londýnského klubu. Lacazetteho kupoval Arsenal s velkou pompou za sumu 40 milionů liber. Letos přispěl deseti góly a často právě jeho zásahy týmu chyběly. Devětadvacetiletý hráč pořád patří ke spolehlivým stavebním kamenům základní sestavy, o to víc by za něj chtěli v Londýně zinkasovat.
Foto: Reuters
mar mar
3. 8. 2020 21:37
Zvítězili v FA Cupu a zachránili tak jednu z nejhorších sezon v novodobé historii. Teď ovšem Arsenal chystá velký třesk a řady hráčů se chce zbavit. Trenér Mikel Arteta potřebuje vydělat pořádný balík peněz na vyhlédnuté posily a podle zpráv zpoza Lamanšského průlivu hodlá říznout do kádru opravdu razantně.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy