Divoká jízda ulicemi? Auto má moc tichý motor a spletl jsem si tachometr, tvrdí Özil

Rudolf Černík Rudolf Černík
7. 11. 2020 13:52
V červenci se řítila fotbalová hvězda Mesut Özil ulicemi rychlostí téměř 160 km/h, teď v dlouhém dopisu magistrátu Bromley záložník londýnského Arsenalu vysvětluje, proč k tomu došlo. A vysvětlení to jsou velice pozoruhodná.
Mesut Özil za volantem
Mesut Özil za volantem | Foto: Reuters

Policejní hlídka zastavila Özila v poledne 2. července, když mu naměřila 97 mil za hodinu, v přepočtu teda zhruba 160 km/h. Jeho případem se nyní zabývá magistrát v Bromley, předměstí Londýna. A úředníkům přišel od záložníka Kanonýrů dlouhý dopis, v němž vysvětluje své počínání.

Podle něj za to mohlo i to, že vzhledem ke koronavirovým opatřením nebyl na ulicích takřka žádný provoz. "Vzhledem k absenci dalších aut na silnici jsem nejspíš musel polevit v koncentraci," napsal německý reprezentant.

"Auto, které jsem řídil, má navíc velmi tichý motor," pokračoval mistr světa z roku 2014 ve vyjmenovávání důvodů.

"Jsem Němec, takže většinou řídím auta, která ukazují rychlost v kilometrech," uvedl, že zapomněl, že jeho mercedes má tachometr s mílemi za hodinu, a že si myslel, že zobrazovaná číslice 97 tedy odpovídá přijatelným 60 mílím za hodinu…

Özil, jehož kouč Arsenalu před touto sezonou vyřadil z kádru, přesto hráč pobírá v přepočtu 45 milionů korun měsíčně, v dopise také žádal, aby mu jako trest byla vyměřena pokuta, ale nebyl mu odebrán řidičský průkaz.

"Každý den jezdím do práce autem, potřebuju ho z osobních důvodů a také kvůli sedmiměsíční dceři. V dnešní době bych velmi nerad cestoval s malým dítětem veřejnou dopravou," sdělil Özil.

"Moje manželka neřídí, a proto je možné, že se třeba budu muset vydat na cestu, abych zajistil zdravotní péči své dceři," doplnil bývalý hráč Realu Madrid, jenž se loni za účasti tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana oženil s Miss Turecka Amine Gülseovou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy