Divoká jízda ulicemi? Auto má moc tichý motor a spletl jsem si tachometr, tvrdí Özil

Rudolf Černík Rudolf Černík
7. 11. 2020 13:52
V červenci se řítila fotbalová hvězda Mesut Özil ulicemi rychlostí téměř 160 km/h, teď v dlouhém dopisu magistrátu Bromley záložník londýnského Arsenalu vysvětluje, proč k tomu došlo. A vysvětlení to jsou velice pozoruhodná.
Mesut Özil za volantem
Mesut Özil za volantem | Foto: Reuters

Policejní hlídka zastavila Özila v poledne 2. července, když mu naměřila 97 mil za hodinu, v přepočtu teda zhruba 160 km/h. Jeho případem se nyní zabývá magistrát v Bromley, předměstí Londýna. A úředníkům přišel od záložníka Kanonýrů dlouhý dopis, v němž vysvětluje své počínání.

Podle něj za to mohlo i to, že vzhledem ke koronavirovým opatřením nebyl na ulicích takřka žádný provoz. "Vzhledem k absenci dalších aut na silnici jsem nejspíš musel polevit v koncentraci," napsal německý reprezentant.

"Auto, které jsem řídil, má navíc velmi tichý motor," pokračoval mistr světa z roku 2014 ve vyjmenovávání důvodů.

"Jsem Němec, takže většinou řídím auta, která ukazují rychlost v kilometrech," uvedl, že zapomněl, že jeho mercedes má tachometr s mílemi za hodinu, a že si myslel, že zobrazovaná číslice 97 tedy odpovídá přijatelným 60 mílím za hodinu…

Özil, jehož kouč Arsenalu před touto sezonou vyřadil z kádru, přesto hráč pobírá v přepočtu 45 milionů korun měsíčně, v dopise také žádal, aby mu jako trest byla vyměřena pokuta, ale nebyl mu odebrán řidičský průkaz.

"Každý den jezdím do práce autem, potřebuju ho z osobních důvodů a také kvůli sedmiměsíční dceři. V dnešní době bych velmi nerad cestoval s malým dítětem veřejnou dopravou," sdělil Özil.

"Moje manželka neřídí, a proto je možné, že se třeba budu muset vydat na cestu, abych zajistil zdravotní péči své dceři," doplnil bývalý hráč Realu Madrid, jenž se loni za účasti tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana oženil s Miss Turecka Amine Gülseovou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy