Löw pod palbou. Vysvětloval důvody německého průšvihu na MS, ostře se pustil do Özila

Jiří Škuba Jiří Škuba
29. 8. 2018 13:54
Za "ubohé" označil německý kouč Joachim Löw výroky bývalého svěřence Mesuta Özila, který obvinil vedení fotbalového svazu z rasismu.
Joachim Löw, Oliver Bierhoff
Joachim Löw, Oliver Bierhoff | Foto: ČTK

Berlín - Záložník Mesut Özil se prý ani neobtěžoval dát vědět, že v německé reprezentaci končí. "Volal mi pouze jeho agent, sám hráč se mi neozval," postěžoval si kouč národního týmu Joachim Löw s tím, že Özila naháněl po telefonu i prostřednictvím SMS zpráv.

Fotbalista s tureckými kořeny po nepovedeném mistrovství světa ukončil reprezentační kariéru - mimo jiné i kvůli poprasku kolem společné fotky s tureckým prezidentem Erdoganem. Záložník Arsenalu pak na Facebooku šéfa německého fotbalového svazu Reinharda Grindela obvinil z rasismu.

"Jeho vyjádření jsou ubohá. V našem týmu nejsou ani náznaky rasistického chování," tvrdil Löw.

"S Mesutem jsem strávil v národním týmu devět úžasných let. Je vynikajícím fotbalistou, který nám pomohl k titulu mistrů světa. Ale odmítám, že by měla reprezentace něco společného s rasismem," přidal se manažer národního týmu Oliver Bierhoff.

Oba zástupci německého fotbalu se ke kauze Özil vyjádřili během tiskové konference, na níž společně prezentovali analýzu německého propadáku na šampionátu v Rusku.

"Výsledek na mistrovství světa byl pro každého z nás těžkou ranou a na našem vystoupení se nedá hledat nic pozitivního. Všichni hráli pod svými možnostmi. Chápu rozhořčení fanoušků," vrátil se ke zpackanému MS osmapadesátiletý kouč.

Löw připustil, že na analýzu vystoupení v Rusku si museli fanoušci počkat delší dobu. "Chtěli jsme všechno důkladně zhodnotit a uvědomit si chyby, které jsme udělali. Jednou z největších bylo to, že hráčům chybělo nasazení, zápal do hry - a my jako trenéři jsme ho v nich nedokázali probudit," dodal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy