Arsenal má čtvrtou ligovou remízu v řadě, s Burnley hrál bez gólů

2. 2. 2020 17:10
Fotbalisté Arsenalu remizovali v anglické lize počtvrté v řadě. V utkání 22. kola v Burnley nedokázal ani jeden z týmů proměnit své šance.
Mesut Özil a Pierre-Emerick Aubameyang
Mesut Özil a Pierre-Emerick Aubameyang | Foto: Reuters

Více ze hry měli domácí fotbalisté, kteří několikrát ohrozili branku Arsenalu. Burnley se i díky výsledkům dalších týmů posunulo na 11. příčku, Arsenal zůstává o jednu pozici nad ním. Oba týmy mají shodně 31 bodů.

Fotbalisté Manchesteru City prohráli v 25. kole anglické ligy na hřišti Tottenhamu 0:2 a jejich ztráta na vedoucí Liverpool narostla na druhém místě tabulky už na 22 bodů. Úřadující šampioni v prvním poločase neproměnili penaltu a v závěrečné půlhodině po vyloučení Olexandra Zinčenka dvakrát inkasovali.

Manchesterský obhájce titulu mohl jít do vedení v 39. minutě, kdy po faulu na Sergia Agüera zahrával po verdiktu videorozhodčího pokutový kop Ilkay Gündogan. Jeho střelu ale Hugo Lloris vyrazil a následný brankářův kontakt s útočníkem "Citizens" Raheemem Sterlingem VAR jako další penaltu nevyhodnotil. Mistrovský celek v této sezoně neproměnil už šestou penaltu napříč všemi soutěžemi.

Utkání pak ovlivnilo vyloučení Zinčenka po hodině hry. Ukrajinský obránce dostal druhou žlutou kartu za to, že srazil do přečíslení unikajícího Harryho Winkse. A už o tři minuty později využil oslabení soupeře Steven Bergwijn, který si zpracoval míč hrudí a vystřelil na zadní tyč brankáře Edersona. Nizozemský křídelní hráč gólem oslavil debut za Tottenham po středečním příchodu z PSV Eindhoven. V 71. minutě dorazil hosty Son Hung-min.

Výsledky: Burnley - Arsenal 0:0, Tottenham - Manchester City 2:0 (63. Bergwijn, 71. Son).

1. Liverpool 25 24 1 0 60:15 73
2. Manchester City 25 16 3 6 65:29 51
3. Leicester 25 15 4 6 54:26 49
4. Chelsea 25 12 5 8 43:34 41
5. Tottenham 25 10 7 8 40:32 37
6. Sheffield United 25 9 9 7 26:23 36
7. Manchester United 25 9 8 8 36:29 35
8. Wolverhampton 25 8 11 6 35:32 35