Osud vyhozeného maskota Arsenalu dojal i Özila. Nabízí, že uhradí jeho plat

Sport Sport
6. 10. 2020 16:55
Nevídanou vlnu emocí vzbudila pondělí zpráva, že Arsenal kvůli úsporám propouští ze svých služeb Jerry Quye, jenž v klubu působil jako maskot Gunnersaurus. Fanoušci na jeho podporu rozjeli finanční sbírku a přispět k záchraně se rozhodl i německý reprezentant Mesut Özil.
Oblíbený maskot Arsenalu Gunnersaurus slaví narozeniny. Klubu slouží 27 let | Video: Instagram/Gunnersaurus

Gunnersaurus doplatil na letošní pandemii koronaviru covid-19, kvůli kterému Arsenal přišel o většinu  příjmů spojených s domácími zápasy. Klub se proto v rámci úspor rozhodl propustit 55 svých zaměstnanců a také Quye, který v kostýmu dinosaura bavil příznivce Arsenalu dlouhých 27 let. 

Negativní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Zatímco jedni fanoušci poukazovali na to, jak necitlivé je propustit muže, který je tak věrným fanouškem klubu, jiní srovnávali uspořené peníze s náklady, které si v poslední době Arsenal dovolil utrácet. 

Například jen za pondělní posilu Thomase Parteyho zaplatili Gunners Atléticu Madrid 45 milionů liber (přibližně 1,3 miliardy korun) a terčem nelítostných srovnání se stal i plat nepříliš oblíbeného záložníka Mesuta Özila, jenž sice v této sezoně ještě nezasáhl do jediného utkání, ale zato pobírá 350 000 liber týdně (více než deset milionů korun). 

Právě německý šplímachr ale na osud klubového maskota v úterý odpoledne zareagoval na Twitteru, kde uvedl, že se rád části svých peněz vzdá, aby mohl Quy pro klub dále pracovat. 

"Bylo mi moc líto, že náš slavný a věrný maskot Gunnersaurus byl po 27 letech propuštěn. Nabízím Arsenalu, že do té doby, dokud budu v klubu, budu hradit jeho plat, aby Jerry dál mohl pokračovat v práci, kterou tak miluje," napsal Özil na Twitter. 

Podobnou iniciativu navíc už v pondělí večer rozjeli samotní fanoušci, kteří se rozhodli na plat Gunnersaura vybrat peníze mezi sebou. V internetové sbírce "zachraňte Gunnersaura" se zatím podařilo vybrat přes deset tisíc liber. 

Arsenal zatím celou věc nijak nekomentoval. 

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport
 

Právě se děje

před 53 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy