Osud vyhozeného maskota Arsenalu dojal i Özila. Nabízí, že uhradí jeho plat

Sport Sport
6. 10. 2020 16:55
Nevídanou vlnu emocí vzbudila pondělí zpráva, že Arsenal kvůli úsporám propouští ze svých služeb Jerry Quye, jenž v klubu působil jako maskot Gunnersaurus. Fanoušci na jeho podporu rozjeli finanční sbírku a přispět k záchraně se rozhodl i německý reprezentant Mesut Özil.
Oblíbený maskot Arsenalu Gunnersaurus slaví narozeniny. Klubu slouží 27 let | Video: Instagram/Gunnersaurus

Gunnersaurus doplatil na letošní pandemii koronaviru covid-19, kvůli kterému Arsenal přišel o většinu  příjmů spojených s domácími zápasy. Klub se proto v rámci úspor rozhodl propustit 55 svých zaměstnanců a také Quye, který v kostýmu dinosaura bavil příznivce Arsenalu dlouhých 27 let. 

Negativní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Zatímco jedni fanoušci poukazovali na to, jak necitlivé je propustit muže, který je tak věrným fanouškem klubu, jiní srovnávali uspořené peníze s náklady, které si v poslední době Arsenal dovolil utrácet. 

Například jen za pondělní posilu Thomase Parteyho zaplatili Gunners Atléticu Madrid 45 milionů liber (přibližně 1,3 miliardy korun) a terčem nelítostných srovnání se stal i plat nepříliš oblíbeného záložníka Mesuta Özila, jenž sice v této sezoně ještě nezasáhl do jediného utkání, ale zato pobírá 350 000 liber týdně (více než deset milionů korun). 

Právě německý šplímachr ale na osud klubového maskota v úterý odpoledne zareagoval na Twitteru, kde uvedl, že se rád části svých peněz vzdá, aby mohl Quy pro klub dále pracovat. 

"Bylo mi moc líto, že náš slavný a věrný maskot Gunnersaurus byl po 27 letech propuštěn. Nabízím Arsenalu, že do té doby, dokud budu v klubu, budu hradit jeho plat, aby Jerry dál mohl pokračovat v práci, kterou tak miluje," napsal Özil na Twitter. 

Podobnou iniciativu navíc už v pondělí večer rozjeli samotní fanoušci, kteří se rozhodli na plat Gunnersaura vybrat peníze mezi sebou. V internetové sbírce "zachraňte Gunnersaura" se zatím podařilo vybrat přes deset tisíc liber. 

Arsenal zatím celou věc nijak nekomentoval. 

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport
 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy