Jakub Krejčík

Jakub Krejčík

Český hokejový obránce se narodil 25. června 1991. Momentálně působí ve Švédsku v týmu Örebro.

Slávistický odchovanec poprvé nakoukl do extraligy v sezoně 2010/11, několik utkání následně odehrál také v 1. lize za Havlíčkův Brod a Ústí nad Labem. Během sezony 2012/13 jej angažoval klub KHL Lev Praha, jenž jej zkraje následující sezony pustil na hostování do Sparty. Po krachu Lva odešel do švédského celku Örebro.

Mladý obránce se už stihl dostat i do reprezentace, s níž na mistrovství světa 2012 získal bronz.

CSKA, Kazaň a Jaroslavl jsou ve čtvrtfinále KHL

Nejlepší dva týmy základní části Kontinentální hokejové ligy CSKA Moskva, Kazaň a spolu s nimi Jaroslavl postoupily v nejkratším možném termínu čtyř zápasů do čtvrtfinále bojů o Gagarinův pohár. Postupu se dnes výrazně přiblížila také Ufa.

Vítěz základní části CSKA zdolal i ve čtvrtém duelu osmifinálové série městského rivala Spartak s Robinem Hanzlem v sestavě, rozhodující bod získal favorit za dnešní výhru 3:1. Jaroslavl porazila 4:1 Jokerit Helsinky a ukončila tak klubovou sezonu českým obráncům Jakubu Krejčíkovi a Davidu Skleničkovi.

Nejlepší mužstvo Východu Kazaň přidala čtvrtou výhru proti Nižnímu Novgorodu díky výhře na hřišti Torpeda 4:1. Ve čtvrtém dnešním utkání Ufa vyhrála 3:1 v Čeljabinsku, za který chytal Roman Will, a stejným výsledkem vede i sérii.

Osmifinále play off KHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Čeljabinsk - Ufa 0:3, stav série 1:3; Nižnij Novgorod - Kazaň 1:4, konečný stav série 0:4.

Západní konference - 4. zápasy:

Spartak Moskva - CSKA Moskva 1:3, konečný stav série 0:4; Jokerit Helsinky - Jaroslavl 1:4, konečný stav série 0:4.

Pokračovat