Nečas hrát proti Švýcarsku bude, na soupisce je i Krejčík. Ještě se čeká na Pastrňáka a Krejčího

ČTK ČTK
8. 5. 2018 10:51
Útočník Martin Nečas nastoupí v dnešním utkání českých hokejistů na mistrovství světa proti Švýcarsku (20:15).
Martin Nečas v doprovodu lékaře české výpravy
Martin Nečas v doprovodu lékaře české výpravy | Foto: Luboš Vácha

Kodaň - Devatenáctiletý talent z Komety Brno po problémech s naraženým ramenem, kyčlí i krčními svaly dnes v Kodani stejně jako v pondělí trénoval a během dne se definitivně rozhodlo jeho nasazení do sestavy. Hrát bude i obránce Jakub Krejčík, který byl doplněn na soupisku.

Nečas se zranil v nastavení úvodního utkání se Slovenskem (3:2 v prodl.) při nárazu do hrazení a v minulém utkání proti Švédsku (2:3) nenastoupil. Češi proto hráli jen s jedenácti útočníky, proti Švýcarsku ale chtěli nastoupit s kompletními čtyřmi útoky.

Soupisku, na které bylo sedm beků a 12 útočníků, podle vyjádření asistenta Jaroslava Špačka po ranním rozbruslení nechtěli trenéři do definitivního potvrzení plánovaných ofenzivních posil z Bostonu Davida Krejčího a Davida Pastrňáka rozšiřovat. Ale nakonec se situace změnila a přibyl jako osmý bek Krejčík.

"Zatím je takový plán, že budeme hrát na dvanáct útočníků a čekáme na Martina Nečase, jak se bude cítit. Je to pro nás důležitý zápas a potřebujeme ho zvládnout. Počkáme na Martina a uvidíme, jak to bude vypadat. Jinak možná posuneme jednoho obránce do útoku," uvedl ráno Špaček.

Český tým má na soupisce v poli už jen dvě místa a v dějišti turnaje zůstávají útočníci Robin Hanzl, Martin Kaut a David Šťastný. Pokud ve středu projdou Pastrňák s Krejčím zdravotní prohlídkou v Bostonu, zbude na soupisce jediná pozice pro beka či útočníka.

Další duely čekají český tým ve čtvrtek s Ruskem a v pátek s Běloruskem. Špaček se nechtěl možným zapojením Krejčího a Pastrňáka zabývat, dokud nebude jejich účast potvrzena. "Až se tady objeví, budu mít větší radost. Dřív jsme už několikrát měli radost z případných posil z NHL a ty nakonec nedorazily. Oba Davidové ale dohráli v Bostonu bez zdravotních problémů a jejich příjezdu by nemělo nic bránit," navázal Špaček.

Věří, že by opory Bruins měly být velkými posilami pro český tým. "Na druhou stranu je to trošku ošemetné pro hráče, kteří už tu jsou s námi a mají určitou pozici a roli. Pastrňák s Krejčím jsou špičkoví hráči NHL a týmu určitě pomůžou. Nepředpokládám, že stihnou už čtvrteční zápas," dodal Špaček.

Celý český tým se ale soustředí na dnešní duel se Švýcary, který může být klíčový v boji o čtvrtfinále. "Přivezli hráče z NHL v čele s Niederreiterem. Musíme si je pohlídat. Mají výborné přesilovky, nesmíme zbytečně faulovat. Taky bychom už potřebovali dát první gól, to by se nám hrálo lépe," řekl Špaček.

Pravděpodobná sestava ČR pro dnešní utkání se Švýcarskem (20:15):  Francouz - Gudas, Moravčík, Šulák, Hronek, D. Sklenička, Jordán, Krejčík, Polášek - Řepík, Plekanec, D. Kubalík - Hyka, Faksa, Červenka - Nestrašil, Nečas, Jaškin - Chytil, Horák, Kousal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy