Odpolední šlofíček zabral. Pastrňák a Krejčí nastoupí proti Rusku ve formaci s Jaškinem

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 5. 2018 18:30
David Pastrňák a David Krejčí jsou připraveni nastoupit do zápasu české reprezentace proti Rusku. Čerstvé posily z Bostonu si zahrají v jedné řadě s Dmitrijem Jaškinem.
David Krejčí (vlevo) a David Pastrňák (v popředí) přicházejí ke kodaňské Royal Aréně.
David Krejčí (vlevo) a David Pastrňák (v popředí) přicházejí ke kodaňské Royal Aréně. | Foto: Luboš Vácha

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Poslední posily českého týmu na světovém šampionátu v Dánsku David Pastrňák a David Krejčí nastoupí už do dnešního utkání proti Rusku (20:15).

Útočníci Bostonu přiletěli do dějiště turnaje dnes ráno a v poledne vyjeli s týmem na rozbruslení. Cítili se unavení a asistent trenéra Václav Prospal se stavěl k jejich nasazení do zápasu spíše odmítavě. Rozhodnutí měli učinit sami hráči po krátkém odpočinku a debatě s trenéry.

Zdá se, že si Pastrňák s Krejčím po obědě dostatečně odpočinuli a cítí se připraveni naskočit do čtvrtého utkání národního týmu na turnaji. Podle posledních zpráv budou hrát ve formaci s Dmitrijem Jaškinem.

Jednadvacetiletý Pastrňák zaznamenal v letošní sezoně NHL sto bodů a zahraje si na třetím mistrovství světa, o jedenáct let starší Krejčí se na světovém šampionátu představí rovněž potřetí, a to po šesti letech.

Nasazení obou Davidů do zápasu znamená, že ze sestavy pro duel s Rusy vypadli Jakub Krejčík a Robert Kousal. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy