Krejčík už je na soupisce, ve středu absolvují lékařskou prohlídku Pastrňák a Krejčí

ČTK ČTK
8. 5. 2018 18:36
Obránce Jakub Krejčík z Komety Brno byl dopsán na soupisku českých hokejistů na MS. Kouč Josef Jandač tak na ní má aktuálně 22 hráčů.
Jakub Krejčík (vlevo)
Jakub Krejčík (vlevo) | Foto: Michal Eger

Kodaň - Poslední dvě volná místa v poli by měli zaujmout útočníci David Krejčí a David Pastrňák z Bostonu, pokud ve středu projdou výstupní zdravotní prohlídkou.

Krejčík se potýkal se zraněním břišního svalu od od Švédských her v Södertälje a ve Stockholmu, kde nedohrál v sobotu 28. dubna duel s Finskem. Kvůli zranění pak chyběl v nominaci na šampionát, jeho stav se však zlepšil a minulý týden ve středu se opět zařadil do přípravy.

Krejčík se představí na světovém šampionátu počtvrté. Při premiéře v roce 2012 ve Stockholmu a Helsinkách získal bronz, hrál i v roce 2015 v Praze a loni v Paříži.

Pokud se potvrdí účast Krejčího s Pastrňákem, nedostanou se na soupisku další tři čekatelé - útočníci Robin Hanzl, Martin Kaut a David Šťastný. Na volné místo na pozici třetího brankáře čeká Dominik Hrachovina.

Další duely čekají český tým ve čtvrtek s Ruskem a v pátek s Běloruskem. Špaček se nechtěl možným zapojením Krejčího a Pastrňáka zabývat, dokud nebude jejich účast potvrzena. "Až se tady objeví, budu mít větší radost. Dřív jsme už několikrát měli radost z případných posil z NHL a ty nakonec nedorazily. Oba Davidové ale dohráli v Bostonu bez zdravotních problémů a jejich příjezdu by nemělo nic bránit," navázal Špaček.

Věří, že by opory Bruins měly být velkými posilami pro český tým. "Na druhou stranu je to trošku ošemetné pro hráče, kteří už tu jsou s námi a mají určitou pozici a roli. Pastrňák s Krejčím jsou špičkoví hráči NHL a týmu určitě pomůžou. Nepředpokládám, že stihnou už čtvrteční zápas," dodal Špaček.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy