Odpočaté šelmy jdou na lov. Stanou se Bělorusové nebohou kořistí hvězdné dvojice z Bostonu?

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 5. 2018 18:00
Běloruští hokejisté předvádí na mistrovství světa mizerné výkony a po včerejším představení Davida Krejčího a Davida Pastrňáka se jim žaludek sevřel možná ještě více. Právě soubor z východní Evropy je dalším soupeřem posíleného českého mužstva.
David Pastrňák skóroval proti Rusům dvakrát a teď si brousí zuby na trápící se Bělorusko.
David Pastrňák skóroval proti Rusům dvakrát a teď si brousí zuby na trápící se Bělorusko. | Foto: Luboš Vácha

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Polovina týmu si před halou zahrála bago, druhá se sklouzla na ledě při dobrovolném rozbruslení. Češi si po náročném zápase s Rusy odpočinuli a chystají se na další boj. Z utkání proti Bělorusku chtějí na hokejovém mistrovství světa konečně utrhnout tři body.

Soupeř českého týmu nemá po čtyřech zápasech ani bod, přímo v dějišti turnaje vyměnil trenéra a spadl do boje o udržení. "Bělorusové sice ještě nevyhráli, ale nemůžeme si dovolit nikoho podcenit. Oni umí zahrozit z protiútoků, to si musíme pohlídat," říká asistent trenéra Jiří Kalous.

Čeští trenéři se budou moci znovu spolehnout na Davida Krejčího a Davida Pastrňáka, jejichž formace s Dmitrijem Jaškinem výhru nad Ruskem režírovala. Útočníci Bostonu měli původně nastoupit až dnes proti Bělorusku, ale rozhodnutí změnili a zápas navzdory nedostatku spánku ovládli.

Všichni si teď pochopitelně kladou otázku, co předvede dvojice Medvědů po trochu delším odpočinku. "Nebylo to pro ně jednoduché, ale strašně týmu pomohli. Doufám, že se vyspali a že se rychle dostanou do zdejšího časového režimu," přeje si Kalous.

Bělorusové půjdou do zápasu v roli outsidera a určitě budou dbát hlavně na pevnou defenzivu. Český tým mívá v takových zápasech se střílením gólů nezřídka problémy, což by právě Pastrňák s Krejčím mohli vyřešit. A strhnout ostatní, například Romana Červenku či Radka Faksu.

V zápase proti Rusku faulovali Češi znatelně méně než se Švýcary, ale jeden velký neduh v jejich hře přetrval, a sice špatné začátky třetin. "Hráče na to upozorňujeme, ukazujeme si to. Včera jsme sice obdrželi první gól, ale pak jsme odehráli nejlepší třetinu na turnaji," poznamenal Kalous.

Do pátého zápasu nastoupí čeští hokejisté s osmi obránci včetně Jakuba Krejčíka, do branky se postaví Pavel Francouz. První formace zůstane ve složení Jaškin, Krejčí a Pastrňák, do utkání nezasáhnou třetí gólman Hrachovina a útočníci Kousal s Chytilem.

Čeští hokejisté si před zápasem odskočili za fanoušky. Ruský kapitán přijel na trénink na bruslích | Video: Ondřej Zoubek
 

Právě se děje

před 4 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy