Odpočaté šelmy jdou na lov. Stanou se Bělorusové nebohou kořistí hvězdné dvojice z Bostonu?

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 5. 2018 18:00
Běloruští hokejisté předvádí na mistrovství světa mizerné výkony a po včerejším představení Davida Krejčího a Davida Pastrňáka se jim žaludek sevřel možná ještě více. Právě soubor z východní Evropy je dalším soupeřem posíleného českého mužstva.
David Pastrňák skóroval proti Rusům dvakrát a teď si brousí zuby na trápící se Bělorusko.
David Pastrňák skóroval proti Rusům dvakrát a teď si brousí zuby na trápící se Bělorusko. | Foto: Luboš Vácha

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Polovina týmu si před halou zahrála bago, druhá se sklouzla na ledě při dobrovolném rozbruslení. Češi si po náročném zápase s Rusy odpočinuli a chystají se na další boj. Z utkání proti Bělorusku chtějí na hokejovém mistrovství světa konečně utrhnout tři body.

Soupeř českého týmu nemá po čtyřech zápasech ani bod, přímo v dějišti turnaje vyměnil trenéra a spadl do boje o udržení. "Bělorusové sice ještě nevyhráli, ale nemůžeme si dovolit nikoho podcenit. Oni umí zahrozit z protiútoků, to si musíme pohlídat," říká asistent trenéra Jiří Kalous.

Čeští trenéři se budou moci znovu spolehnout na Davida Krejčího a Davida Pastrňáka, jejichž formace s Dmitrijem Jaškinem výhru nad Ruskem režírovala. Útočníci Bostonu měli původně nastoupit až dnes proti Bělorusku, ale rozhodnutí změnili a zápas navzdory nedostatku spánku ovládli.

Všichni si teď pochopitelně kladou otázku, co předvede dvojice Medvědů po trochu delším odpočinku. "Nebylo to pro ně jednoduché, ale strašně týmu pomohli. Doufám, že se vyspali a že se rychle dostanou do zdejšího časového režimu," přeje si Kalous.

Bělorusové půjdou do zápasu v roli outsidera a určitě budou dbát hlavně na pevnou defenzivu. Český tým mívá v takových zápasech se střílením gólů nezřídka problémy, což by právě Pastrňák s Krejčím mohli vyřešit. A strhnout ostatní, například Romana Červenku či Radka Faksu.

V zápase proti Rusku faulovali Češi znatelně méně než se Švýcary, ale jeden velký neduh v jejich hře přetrval, a sice špatné začátky třetin. "Hráče na to upozorňujeme, ukazujeme si to. Včera jsme sice obdrželi první gól, ale pak jsme odehráli nejlepší třetinu na turnaji," poznamenal Kalous.

Do pátého zápasu nastoupí čeští hokejisté s osmi obránci včetně Jakuba Krejčíka, do branky se postaví Pavel Francouz. První formace zůstane ve složení Jaškin, Krejčí a Pastrňák, do utkání nezasáhnou třetí gólman Hrachovina a útočníci Kousal s Chytilem.

Čeští hokejisté si před zápasem odskočili za fanoušky. Ruský kapitán přijel na trénink na bruslích | Video: Ondřej Zoubek
 

Právě se děje

před 51 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy