Zopakujte si českou cestu do semifinále

Václav Rojík
19. 5. 2006 19:00
Riga - Jaká byla cesta české hokejové reprezentace do semifinále MS? Připomeňte si před sobotní bitvou s Finy tažení Hadamczikova výběru.

Obhájcům titulu z Česka se po rozpačitých výsledcích v přípravě příliš nevěřilo. Hned na úvod základní skupiny čekala omlazenou reprezentaci těžká zkouška domácí Lotyši podporovaní vyprodanou halou.

Česko - Lotyšsko 1:1
Češi měli do utkání nejhorší možný vstup. V samém úvodu inkasoval brankář Milan Hnilička, když mu puk po střele těsně nad ledem prošel pod lapačkou. Svěřenci trenéra Hadamczika však zvedli hlavy, Lotyše přehrávali, ale na víc než vyrovnávací gól Davida Výborného to nestačilo.

Česko - Slovinsko 5:4
Do druhého zápasu proti Slovinsku měli Češi razantní nástup. Po jedenácti minutách vedli 3:0 a první třetinu vyhráli 4:1. Jenže český tým slevil na koncentraci a Slovinci nakonec vybojovali pro ně přijatelnou porážku 4:5.

Česko - Finsko 3:3
Posledním soupeřem v osmifinálové skupině byli Finové, jedni z favoritů celého šampionátu. Tým vedený kapitánem Davidem Výborným měl znovu skvělý nástup. Ve třetí minutě vedl už 2:0. Překvapení Finové však postupně přebírali iniciativu a v závěru zcela dominovali. Remízu 3:3 vybojovali gólem v poslední minutě.

Obhájci zlatých medailí tak postoupili z osmifinálové skupiny ze druhého místa se dvěma body za remízy s Lotyšskem a Finskem.

Česko - Norsko 3:1
V boji o účast v play-off potřebovali Češi porazit houževnaté Nory. Ve fyzicky náročném utkání museli otáčet nepříznivý stav 0:1, ale nakonec se Hadamczikův soubor radoval z vítězství 3:1.

Česko - Kanada 6:4
Zámořský dvojblok začal pro českou reprezentaci utkáním s do té doby neporaženou Kanadou. Ale soupeř tentokrát začal hodně vlažně, v patnácté minutě prohrával již 3:0. Kanada ale dokázala do poloviny zápasu vyrovnat. V hektickém závěru však strhli vítězství na svoji stranu Češi.

Česko - USA 1:3
V případě vítězství nad USA dával výsledek s Kanadou šanci na první místo ve skupině. Jenže Američané český tým dokonale zaskočili obranou ve středním pásmu a připravili loňským šampionům první porážku na turnaji.

Češi tak nakonec skončili ve skupině na čtvrtém místě a v klíčovém čtvrtfinálovém utkání  je čekalo favorizované mužstvo Ruska s hvězdným duem Ovečkin, Malkin.

Česko - Rusko 4:3 po prodloužení
Nervydrásající duel s na turnaji neporaženými Rusy dospěl za nerozhodného stavu 3:3 do prodloužení , v němž připravil obrovskou radost českým fanouškům rozhodujícím gólem Zbyněk Irgl. Irgloval trefa poslala Čechy do semifinále šampionátu, kde se utkají v sobotu od 15.15 s týmem Finska - zápase sledujte ZDE.