Hokej on-line Česko - Finsko

10. 5. 2006 0:00
V sobotu od 15:15 sledujte on-line přenos semifinále hokejového MS Česko - Finsko .

60:00 Konec. Česko vítězí nad Finskem 3:1 a postupuje do finále MS.

59:48 Kaberle je v bitce s Jokinenem, oba dostávají trest do konce utkání. Navíc Michálek dostává dvě minuty za podražení.

59:14 Gól. Hlinka pojistil postup gólem do opuštěné klece. Česko vede 3:1.

58:48 Češi narušují Finům závěrečný nápor.

58:12 Bergova střela prolétla hniličkovým brankovištěm.

56:16 Gól. Česko vede 2:1. Kaberle vypálil od modré a a druhou tečí uklidil puk do sítě Výborný.

56:04 Kaberle a Michálek se neprosadili ranou od modré.

55:25 Začala minutová česká přesilovka.

54:30 Luoma sekl Bulise a dostane dvě minuty.

53:25 Ruutu se teatrálně zřítil k ledu a Krajíček dostává dvě minuty.

52:30 Finové znovu zatahují střední pásmo, česští hokejisté se teď nemohou dostat do pásma.

Tomáš Plekanec (v červeném) v oslabení překonává finského brankáře Fredrika Norrenu. Vlevo Petteri Nummelin.

51:30 Finové teď vířivým pohybem nadělali českému týmu starosti. Tlak soupeře zakončil střelou Miettinen.

50:00 Ruutu na ledě, hraje se v plném počtu.

49:20 Češi svírají Finy v přesilovce v jejich pásmu, ale soupeř stačí pokrývat české hráče.

48:00 Na trestnou lavici míří J. Ruutu za držení Hlinky.

45:45 A znovu musel zasáhnout Hnilička po průniku Peltonena.

45:21 Na chvíli se dostali do tlaku Finové. Hnilička lapil nebezpečnou střelu střelu Ruutuovi.

44:00 Český tým je hodně aktivní a ve třetí třetině má jednoznačně navrch. Finové momentálně hrají dost chaoticky.

42:22 Na druhé straně neméně dobře zasáhl Hnilička.

42:00 Český celek má výborný nástup do třetí části hry. V úvodu měli tři gólové šance.

41:51 Norrena znovu zaúřadoval, když vypíchl Hlaváčovi ve vyložené šanci puk.

41:02 Hraje se v plném počtu. Česká pětice v závěru přesilovky Finy hodně zatlačila.

40:26 Erat se po vyšachování finské obrany dostal k dorážce, ale Norrena vytáhl skvělý zákrok.

40:01 Třetí třetina byla zahájena. Český tým bude dohrávat druhou část přesilovky.

40:00 Druhá třetina skončila. Česko - Finsko 1:1.

39:02 Hentunen najel u mantinelu zezadu na Erata a dostává dvě plus deset minut.

Jarkko Ruutu z Finska (vlevo) bojuje s českým útočníkem Janem Hlaváčem.

38:00 Čechům se teď výrazně lépe daří přechod do útočného pásma.

37:30 Hra je poměrně vyrovnaná, nebezpečné situace se střídají na obou stranách.

37:11 Tenkrát po průniku do útočného pásma nastřelil z mezikruží břevno.

36:32 Na druhé straně Hnilička ramenem vyrazil střelu Ruutua.

35:50 Češi jsou v plném počtu a Bulis hned zkouší pozornost finského gólmana.

34:52 Štefan vypíchl puk na modré a tísněn finským obráncem mířil na Norrenu, ale neprosadil se.

34:01 Český tým v úvodu oslabení odpálil puk přes celé kluziště.

33:49 Richter půjde na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

32:34 Finové jsou v plném počtu a Nummelin se hned řítil do šance.

31.50 První část české přesilovky je poněkud rozháraná, nedaří se kombinovat.

30:32 Hlinka byl v úniku zahákován Nummelinem a budeme hrát přesilovku.

Český útočník Jan Bulis (v červeném) v souboji u mantinelu s Finem Mikko Lehtonenem.

28:50 Hubáček je na ledě. Finové poprvé na turnaji inkasovali v oslabení.

28.28 Gól. Irgl vyslal na zteč Plekance, ten se prosadil přes Nummelina a bekhendem přelstil Norrenu. Česko vyrovnává na 1:1.

27:51 Finové se teď sami vytlačili z útočné třetiny.

27:35 Hnilička opět skvěle zasáhl, když zlikvidoval opakovanou střelu Jokinena z hranice brankoviště.

26:48 Hubáček dostává dvě minuty za podražení.

25:59 Obrovská šance Bergenheima, který dostal zcela osamocen přihrávku zpoza branky. Hnilička si výtečně poradil.

25:28 Finové si velmi dobře pokrývají střední pásmo a modrou čáru.

24:34 Hnilička si poradil s nepříjemnou Bergenheimovou střelou.

23:35 Hejda vyzkoušel Norrenu z dálky, a finský brankář nepředvedl nejjistější zákrok. Češi častěji střílí oproti první třetině.

22:30 Výborný se snažil před Norrenou tečovat Škoulovo nahození, puk končí v lapačce finského gólmana.

21:50 Brankář Norrena vytěsnil Plekancův nájezd z levé strany.

21:35 Finové jsou kompletní.

21:16 Čechům se přesilovka nedaří.

20:30 Finové se v oslabení osvobozují.

20:01 Druhá třetina začala. Finové se budou ještě více než minutu a půl bránit ve čtyřech.

20:00 První třetina skončila. Česko prohrává 1:0.

19:35 Češi budou hrát přesilovku. Za sekání dostává dvě minuty Koivu.

18:00 Erat zlomol hůl, odjel od Jokinena, který se hned natlačil před Hniličku, ale neuspěl.

17:38 Balaštík je na ledě, Češi jsou komplettní.

16:40 Češi si v oslabení počínají výtečně, Finy do tlaku nepouštějí.

15:42 Nummelin hned na začátku přesilovky napálil puk do tyče Hniličkovy branky.

15:38 Přísné dvě minuty dostává za držení Balaštík.

14:40 Výborný vybojoval puk v rohu a namazal Škoulovi na modrou čáru, ten dobře pálí na branku, ale neskóruje.

12:41 Češi se v těchto chvílích snaží zdolat finský val na modré čáře.

11:16 Jokinen vyškrábl kotouč ze skrumáže před Hniličkou a zkusil propasírovat puk do branky.

10:48 Hahl znovu vyzkoušel Hniličku ze střední vzdálenosti. Český gólman byl tentokrát pozorný.

10:07 Hnilička si teď připsal několik zákroků a sbírá zpět sebevědomí. Finové vystavěli hráz ve středním pásmu a Čechům dělá velké problémy se dostat do útočné třetiny.

8:50 Český tým se po hře v oslabení zvedl, nepouštěl vůbec Finy na dostřel. Bohužel se soupeř dostal do vedení po velkém zaváhání Hniličky. Nyní Finové ostřelují českou branku z dálky.

8:03 Gól. Hahl jen nahazoval před branku ze středního pásma, Hnilička vůbec nereagoval a puk skončil v síti. Finsko vede 1:0.

6:08 Finové si ve druhé polovině přesilové hry vytvořili drtivý tlak.

6:08 Richter je na ledě, hraje se v plném počtu.

5:09 Hniličkovi vypadl pouk z výzbroje a Finové propásli stoprocentní šanci, kdy Jokinen neskóroval před zcela odkrytou brankou.

4:09 Češi se hned na začátku oslabení osvobozují.

4:08 Richter půjde na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

3:11 Utkání začalo oboustranně opatrně, zatím spíše dominují obrany.

1:55 První nebezpečný útok i ze strany Finů. Český tým se ubránil.

0:55 Poprvé vyzkoušel finského gólmana po individuální akci Tenkrát.

0:01 Semifinálové utkání MS Česko - Finsko bylo zahájeno.

Jako první vyjíždí na led hokejisté Finska v bílých dresech. V červené barvě nastupuje za nimi celek Česka.

Předpokládáná sestava Finska:  Norrena, Nummelin, Berg, Lehtonen, Kukkonen, Saravo, Luoma, Mäntylä - J. Jukinen, O. Jokinen, Peltonen - Kallio, Hentunen, Viuhkola - M. Koivu, Miettinen, T. Ruutu - J. Ruutu, Hahl, Pirnes - Bergenheim.

Předpokládaná sestava ČR: Hnilička - Z. Michálek, T. Kaberle, Krajíček, Hejda, Richter, Škoula - Erat, Výborný, Hlaváč - Tenkrát, Štefan, Bulis - Balaštík, J. Hlinka, Hubáček - Irgl, Plekanec, Rolínek.

Finové postoupili do semifinále díky vítězství nad Běloruskem 3:0 - více ZDE.

Čeští hokejisté porazili ve čtvrtfinále Rusko 4:3 v prodloužení - více ZDE.