Hořký vstup do play off. Znojmo schytalo ve Vídni výprask

Sport Sport
13. 3. 2019 22:48
Znojemští hokejisté vstoupili do vyřazovacích bojů v mezinárodní EBEL lize vysokou prohrou. Na ledě Vídně inkasovali sedm branek, sami se přitom netrefili ani jednou. Již po první dvacetiminutovce prohrávali 0:4, trenéři následně sáhli k výměně brankářů, ale ani tento tah Orly před ztrátou prvního čtvrtfinále nezachránil. Vítěz základní části se tak ujal vedení v sérii, další zápas je na programu v pátek na jihu Moravy.
Trenér znojemských hokejistů Miroslav Fryčer.
Trenér znojemských hokejistů Miroslav Fryčer. | Foto: Rostislav Pfeffer

Čtvrtfinále play off hokejové ligy EBEL - 1. zápasy:

Vídeň - Znojmo 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Branky: 6., 18. a 23. DeSousa, 4. Vause, 20. Schneider, 36. Peter, 43. Olden.

Székesfehérvár - Salcburk 1:0, Štýrský Hradec - Linec 7:3, Klagenfurt - Bolzano 5:4 v prodl.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 47 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy