Svoboda si v Tampere měsíc nezachytal a přijal nabídku z EBEL

ČTK ČTK
16. 2. 2019 7:12
Český hokejový brankář Miroslav Svoboda opouští po měsíci finský klub Tappara Tampere, za který neodchytal ani jeden zápas, a bude působit v Dorbirnu v EBEL. S třetím týmem nadstavbové skupiny o play off uzavřel třiadvacetiletý odchovanec Vsetína smlouvu do konce sezony a nahradí zraněného finského gólmana Rasmuse Rinneho.
Miroslav Svoboda v barvách Plzně.
Miroslav Svoboda v barvách Plzně. | Foto: Milan Kammermayer

Svoboda do Tappary zamířil po předčasném konci angažmá na farmě v Nashvillu, ale dosud chytal jen v druhé nejvyšší finské soutěži na hostování v celku LeKi, kde měl v šesti duelech průměr 2,83 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,7 procenta.

Za Tapparu chytají jednadvacetiletý Christian Heljanko a o 19 let starší Niklas Bäckström. "Míra tam šel s tím, že dostane šanci minimálně v době, kdy měl klub zraněné jiné brankáře. Jenže ti se brzy uzdravili a situace se změnila. Svoboda samozřejmě mohl v Tampere pokračovat, ale poté se objevila nečekaná nabídka z EBEL," řekl serveru hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

V Dornbirnu by měl nahradit jedničku Rinneho. "Míra o tom přemýšlel a nakonec se rozhodl, že nabídku přijme. Má jistotu, že bude chytat, pro Dornbirn bude hlavním brankářem. Předtím byl v Americe, působil na farmě. Láká ho možnost, že bude v závěru sezony hodně vytížený," doplnil Sivek.

Svoboda podepsal loni v dubnu dvouletou dvoucestnou smlouvu s Nashvillem a vydal se do zámoří z Plzně. Nastupoval na druhé farmě Predators v ECHL a odchytal 14 zápasů s průměrem 3,14 obdržené branky na zápas a s úspěšností zákroků 91 procenta. Přestože o patro výš v Milwaukee v AHL šanci nedostal, dočkal se jednou v sezoně pozvánky do prvního týmu Nashvillu.

Svoboda byl při zranění jedničky Pekky Rinneho narychlo povolán z ECHL před duelem Nashvillu hraném 20. října v Edmontonu, kde při výhře 3:0 sledoval z lavičky počínání Juuseho Sarose. Potom putoval zpět do Atlanty.

Svobodu draftoval před čtyřmi lety Edmonton na 208. pozici, za mořem ale do této sezony nechytal. Od sezony 2012/13 byl hráčem Třince, místo extraligy však působil převážně v první lize. Předloni pomohl Jihlavě k postupu do extraligy. V minulé sezoně v Plzni vychytal v 47 zápasech základní části 33 vítězství, což bylo suverénně nejvíce ze všech extraligových gólmanů. Na kontě má i jeden start v české reprezentaci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy