Video: V exhvězdě NHL bouchly saze. Fryčer vrhal po rozhodčích rázná gesta i lahev

Bývalá hvězda NHL a současný trenér znojemských hokejistů Miroslav Fryčer má problém. Za své agresivní chování v úterním utkání proti Villachu nesmí čtyři zápasy na střídačku a navíc zaplatí pokutu 1000 eur. Fanoušci Orlů měli dokonce poškodit auto rozhodčích.
Trenér Fryčer neudržel nervy na uzdě. Hádal se se sudím, a dokonce po něm hodil lahev. | Video: Youtube.com

Situaci vyvolal moment z padesáté minuty, kdy Znojmo snížilo na 1:4 a vykřesalo tak poslední naději na záchranu zápasu. Jenže místo toho, aby Orli dostali svého soupeře pod tlak, musel na trestnou lavici domácí Luciani. Nic neobvyklého, kdyby rozhodčí do té doby nenechávali podobné zákroky holí bez povšimnutí. 

To rozběsnilo nejen fanoušky, ale i znojemské hráče, a především jejich trenéra Miroslava Fryčera, který si k sobě ihned zavolal sudí, jimiž ten den byli Rakušan Stefan Siegel a Chorvat Trpimir Piragič, a ráznými gesty jim vysvětlil, co si o celé situaci myslí. Poté, co arbitři zamířili zpět k lavici trestoměřičů, hodil po nich hlavní kouč lahev s vodou a dokonce vstoupil na ledovou plochu. 

"Po slovní konfrontaci se sudím popadl Miroslav Fryčer lahev s vodou a silou ji hodil směrem k rozhodčímu. Za tento čin mu byl udělen trest do konce utkání. Místo toho, aby opustil hráčskou lavici, se však vydal na ledovou plochu a agresivně gestikuloval," stojí v oficiálním prohlášení, které disciplinární komise zveřejnila na svém webu. 

Během Fryčerova běsnění fanoušci zaházeli ledovou plochu odpadky a svoji nevoli projevovali hlasitým pískotem. "Incident Miroslava Fryčera vyvolal úplný rozpad sportovní morálky. Trenér je osobou reprezentující tým a musí být za své činy zodpovědný," uvádí komise ve zprávě. 

V ní je zmíněno i to, že fanoušci poškodili po utkání auto arbitrů. Vůz měl mít dle informací zveřejněných na sociálních sítích propíchané přední pneumatiky. Klub však tuto informaci nepotvrdit. 

Disciplinární komise vyměřila Fryčerovi trest na čtyři zápasy, během nichž nesmí na střídačku. Vrátit se na ni může 30. prosince, kdy Znojmo čeká prestižní utkání ve Vídni. Bývalý hráč Toronta Maple navíc musí za své počínání zaplatit pokutu ve výši 1000 eur. 

Fryčer, jenž odehrál přes čtyři sta zápasů ve slavné NHL, patří k dlouhodobým kritikům sudích mezinárodní EBEL ligy. "Je to velmi kvalitní soutěž, ale co se týče profesionality rozhodčích, to jde úplně mimo. Není to poprvé, co nás takhle poškodili," uvedl kouč po úterním utkání.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy