Spengler Cup • Čtvrtfinále • 20:15

HC Davos - HC Oceláři Třinec

HC Davos
3:1
1:0, 0:1, 2:0
HC Oceláři Třinec
15. Linus Klasen (Dario Simion)
48. Linus Klasen (Andres Ambühl, Dario Simion)
60. Dino Wieser
37. Ondřej Kovařčík (Lukáš Krajíček, Aron Chmielewski)

Dobrý večer, vítejte u sledování online přenosu z hokejového Spengler Cupu. V rámci druhého čtvrtfinále dnešního dne budeme sledovat souboj domácího Davosu s třineckými Oceláři. Utkání začíná 29.12. ve 20:10.

HC Davos

Domácí celek hrající nejvyšší švýcarskou ligu obsadil v základní skupině skupiny Cattini druhou příčku. Davos nejprve zapsal těsnou prohru 1:2 s Kanadou, den na to dokázal urvat vítězství 3:2 s německým Norimberkem.

Ačkoliv se letos Davosu na ligové scéně vůbec nedaří a okupuje až předposlední příčku tabulky, v základní skupině na Spengler Cupu předvedl obstojné výkony, velkou měrou také díky vynikající atmosféře, která na turnaji nejen při zápasech Davosu panuje.

Příjemným překvapením je turnajová posila Linus Klasen, který v této sezóně hájí barvy Lugana. Klasen dokázal společně se švýcarskou legendou Andreasem Ambühlem získat po dva body za asistence a zejména jejich spolupráce v zápase s Norimberkem byla oku lahodící.

Konečné pořadí ve skupině Cattini

1. Team Canada - skóre 8:3, 6 bodů

2. Davos - skóre 4:4, 3 body

3. Norimberk - skóre 4:9, 0 bodů

HC Davos - logo
HC Davos - logo | Foto:

HC Oceláři Třinec

Tým ze Slezska zatím na turnaji působí velice sympatickým dojmem. Přestože Oceláři obě utkání ve skupině Torriani prohráli a umístili se tak na třetí příčce tabulky, turnaj pro ně zdaleka nekončí a možnost ukázat své umění ještě rozhodně mít budou.

Třinec tak zatím nedokázal navázat na perfektní formu z české Extraligy. Určitou měrou se na tom mohou podílet i přírodní podmínky. Davos se nachází ve vysoké nadmořské výšce a vícero hráčů neskrývalo, že se díky řidšímu vzduchu v zápasech necítili nejlépe. Třinečtí se však za nic neskrývají a v tomto zápase se jednoznačně porvou o postup.

Těžko volit nejlepšího třineckého hráče na turnaji. Perfektní výkony v obraně podává slovenský bek Martin Gernát, vepředu byla nejnebezpečnější čtvrtá třinecká lajna. Vidět byla rozhodně také formace doslova překypující zkušenostmi ve složení Svačina - Polanský - Adamský.

Konečné pořadí ve skupině Torriani

1. Kuopio - skóre 4:1, 5 bodů

2. Magnitogorsk - skóre 2:2, 3 body

3. Třinec - skóre 2:5, 1 bod

Foto: Aktuálně.cz

Vzájemné zápasy:

Oceláři se s Davosem střetli naposledy v únoru letošního roku. V tomto utkání dokázal Třinec zvítězit 6:2.

Jedním z nejlepších třineckých hráčů na turnaji je bezpochyby obránce Martin Gernát.

Dnešní utkání bude vedle švýcarských zástupců řídit jako hlavní rozhodčí legendární Roman Gofman, který má obrovské zkušenosti s řízením zápasů v KHL, mnoho odpískáno má také na mistrovstvích světa či posledních zimních olympijským hrách.

Davos se může během turnaje spoléhat na um švédského kouzelníka Linuse Klasena (vlevo). Domácí tým si tohoto hráče vypůjčil z Lugana.

Úvodní sestavy: 

HC Davos: Lindbäck (Senn) - Payr, Nygren, Buchli, Du Bois (A), Sanguinetti, Stoop, Jung, Heldner - Klasen, Ambühl (C), Simion - Frehner, Bader, Meyer - Hischier, Corvi, Wieser (A) - Egli, Aeschlimann, Kessler. 

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Daneček) - Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, Musil, Adámek - Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský (A) - Ondřej Kovařčík, Cienciala, Chmielewski - Dravecký, Mikulík, Bukarts - Christov. 

Rozhodčí: Gofman, Hebeisen - Gnemmi, Progin. 

Davos pro dnešní utkání zvolil modré dresy, Oceláři se představí v bílé.

Hráči za bouřlivého potlesku diváků nastupují na led a utkání za malou chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Davos vyhrál úvodní vhazování, avšak při pokusu o rozehrávku z vlastního pásma se dostal do problémů a ke kotouči se dostali Oceláři. Ti si několikrát vyměnili puk a výsledkem celého jejich snažení byla Hrňova střela doprostřed branky.

1.

Třinec nadále usazen v útočném pásmu. Adamského střela se až k brankáři Lindbäckovi nedostala.

2.

Chmielewski spíš jen nahazoval kotouč směrem na branku a následně se k dorážce dostával Ondřej Kovařčík. Domácí brankář nakonec zasahovat nemusel.

3.

Poprvé v zápase kombinuje v útočném pásmu také Davos. Klasen hledal zadovkou volného Keslera, k němuž se však kotouč nakonec nedostal.

3.

Růžička využil nedůslednosti domácích hráčů v rozehrávce, nicméně jeho nahrávka na vlastního obránce nebyla ideální a žádné ohrožení branky Davosu z této akce nevyplynulo.

4.

Payrova střela od modré čáry byla zblokována třineckou obranou a kotouč skončil až v rohu obranného pásma Ocelářů.

5.

Du Bois měl na modré čáře dostatek času k přípravě střely, tento pokus opět blokuje obrana Ocelářů.

5.

Aktivní Chmielewski teď střílel zprava a střelou do boční sítě branky domácí fanoušky pořádně vylekal.

6.

Třinec se zatím prezentuje dobrým forčekingem a Davos nemá na rozehrávku příliš času. Teď se však švýcarskému celku povedlo dostat až před Hrubce a Simion dokonce dokázal dobře vystřelit. 

6.

Tomáš Kundrátek (TRI) - vyloučení na 2 minuty za podrážení.

7.

Přesilovku nemůže z dispečerského stanoviště na modré čáře vést nikdo jiný, než Linus Klasen. Ten nyní z hranice pravého kruhu také vystřelil, Hrubec na tuto střelu viděl a v pohodě jí ukryl ve své výstroji.

7.

Třinci se sice povedlo vyhodit, Davos je ovšem nastěhován zpět před Hrubcem. Ambühl si několikrát vyměnil puk s Klasenem, další práce pro Hrubce zatím nepřichází.

8.

Adámek se dostal ke kotouči a bez problémů vyhodil puk přes všechny čáry.

8.

Přestože byl Hischier mezi kruhy bráněn dvěma obránci, dokázal po nahrávce spoluhráče zasáhnout kotouč, který nakonec nemíří mezi tři tyče.

9.

Hrňa se střelou z mezikruží prosadit nedokázal. Lindbäck předvedl dobrý zákrok lapačkou.

9.

Egli byl při přechodu do útočného pásma podražen a rozhodčímu okamžitě vystřelila pravice nahoru. Davos si zahraje druhou přesilovku v utkání.

9.

Vladimír Roth (TRI) - vyloučení na 2 minuty za podrážení.

9.

Klasen se snažil těžkou nahrávkou najít spoluhráče stojícího před Hrubcem. Třinečtí obránci s touto variantou počítali a k žádnému ohrožení Hrubcovy branky nedošlo. Krátce na to se ke střele od modré čáry dostal Du Bois, na jehož pokus však Hrubec dobře viděl.

9.

Oceláři teď dokázali domácí hráče vytlačit až do středního pásma a čárový sudí píská ofsajd.

10.

Simion teď byl při postupu do předbrankového prostoru velmi důrazný a nakonec se také dostal ke střele, která Hrubcovi nadělala velké problémy. Reprezentační brankář odolal a stav nadále zůstává bezbrankový.

10.

Hrubec kryje i další střelecký pokus Davosu a vhazovat se bude po jeho pravici.

11.

Po delším čase se do útočného pásma dostal zásluhou Polanského také Třinec a hned z toho resultuje vyloučení domácího celku. První přesilovku v zápase si zahrají také Oceláři.

11.

Fabian Heldner (DAV) - vyloučení na 2 minuty za hrubost.

12.

Hrňa pálil po nahrávce Růžičky, Lindbäck pozorný.

12.

Růžičkova střela z jeho typické pozice na levém kruhu již byla mnohem nebezpečnější, Lindbäck ale nadále odolává.

13.

Krajíčkovo nahození od modré čáry se snažil tečovat Marcinko. Ke smůle Třineckých se mu to nepovedlo.

13.

Až nyní se Davos dokázal osvobodit. Třinec nehraje tuto přesilovku vůbec špatně.

14.

Přesilovka Ocelářů už sice skončila, hráči s drakem na prsou však i poté kombinovali v útočném pásmu. Výsledkem jejich snažení byla Gernátova střela příklepem od modré, se kterou si Lindbäck poradil.

14.

Galvinš ihned po vhazování nastřelil jednoho z napadajících útočníků a Davos se okamžitě vrhl do útočného pásma, kde ale s kotoučem nic moc nevymyslel.

15.

Jen málo chybělo k tomu, aby rozehrávajícího Lindbäcka obral o puk z hole Růžička. Švédský brankář tuto situaci s problémy zvládl.

15.

V předzápasovém preview jsme informovali o turnajové posile LINUSI KLASENOVI. A je to právě tento šikovný útočník, který otevírá skóre dnešního zápasu. Klasen se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a švédský kouzelník dokázal kus černé gumy poslat přesně do levého horního rohu branky - 1:0. Asistence: Dario Simion.

15.

Hrubec si připisuje další úspěšný zákrok a před jeho brankou ještě dochází k drobné rozmíšce, po které rozhodčí vylučovat nebudou.

16.

Na ledě se objevuje také třináctý útočník Christov. Jeho střela z voleje nenadělala Lindbäckovi větší problémy.

16.

Hrňa přenechal puk Marcinkovi, jenž se snažil střílet na teč, ale Růžička puk nezasáhl.

18.

Kundrátek se octl v problémech, a tak raději posunul puk k Hrubcovi, který jej raději přikryl.

18.

Ačkoliv jsou Oceláři po inkasované brance aktivnějším celkem, nyní se proviňují zakázaným uvolněním.

18.

Draveckého propagační střelu Lindbäck chytá a přerušuje hru. Oceláři dokázali touto akcí vybojovat útočné pásmo.

18.

Musilova střela z nepřipravené pozice končí až v rohu útočného pásma Ocelářů.

19.

Gernát nahodil puk na Lindbäcka. K odraženému kotouči se ale nedostal nikdo z třineckých hráčů.

19.

Gernát pokračoval ve výborné práci v útočném pásmu a nakonec poslal zpoza branky perfektní nahrávku přímo na hůl volného Růžičky. Ten dokázal pohotově vystřelit z první, Lindbäck jeho střelu skvěle chytá.

20.

Polanský si teď nerozuměl se Svačinou a spíš jen odevzdal kotouč soupeři. Davos s ním zajel až za vlastní branku, odkud se pokusí o postupný útok.

20.

Musil poslal směrem na Lindbäcka přízemní střelu, kterou se neúspěšně pokoušel tečovat Chmielewski. Tato třetina další branku nepřinese.

20.

Konec první třetiny.

Třinec do tohoto utkání nevstoupil vůbec špatně. Prezentoval se aktivní hrou, dobře napadal rozehrávku Davosu, avšak se střeleckými pokusy Ocelářů Lindbäck příliš práce neměl. Švýcarský celek v průběhu třetiny zlepšil svůj výkon a odměnou za to jim byla úvodní branka utkání, kterou vstřelil Linus Klasen. Největší třineckou šanci v první třetině měl Růžička, jehož střelu zblízka Lindbäck vychytal.

Střely na branku v první třetině: 9:11

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Davos vyhrál úvodní vhazování prostřední periody, Třinec ale zahajuje i tuto třetinu stejně, jako tu první, tedy velmi aktivním napadáním, které činí hráčům švýcarského celku problémy.

21.

Payr zavezl puk do útočného pásma, během své jízdy ale ztratil rychlost, a tak jeho střela neměla dostatečnou razanci.

22.

Hrubec se teď vytáhl perfektní zákrok proti dobré střele Badera, který nemířil vůbec špatně.

22.

Hned z protiakce se do brankové příležitosti dostali také Oceláři. Chmielewski si však na Lindbäcka nepřišel a Oceláři tak stále ztrácejí jednu branku.

23.

Dravecký vjel do útočného pásma, kde prudce zabrzdil, čímž oklamal bránícího hráče. Oceláři tedy měli čas na vymyšlení nějaké kombinace, to se jim nakonec k jejich smůle nepovedlo a kotouč se dostává do neutrální zóny.

23.

Růžička stahovačkou obehrál protihráče, který musel použít nedovolený zákrok a třineckého kanonýra podrazil.

23.

Marc Aeschlimann (DAV) - vyloučení na 2 minuty za podrážení.

24.

Svačina se pokoušel nahodit kotouč do pásma, tento pokus ale blokuje první bránící hráč.

24.

Nyní zkoušel Růžička kotouč do pásma sám zavézt, ale ani jeho pokus o dobytí útočné zóny úspěšný nebyl.

25.

Jen díky Hrubcovi se teď Davos nedostal do dvoubrankového vedení. Přečíslení dva na jednoho, ve kterém Kessler dostal nahrávku, po níž dokázal dobře vystřelit.

26.

Galvinš nahodil puk do pásma. Lindbäck musel zasahovat a nakonec tak, že kotouč končí až v ochranné síti.

26.

Už se zdálo, že Davos vyhodí puk z vlastního pásma. To se napoprvé sice nepovedlo, druhý pokus již úspěšný byl.

27.

Polanský hledal hůl najíždějícího Chmielewského. Polský útočník jen nastavil hůl a příliš rozruchu v obraně Davosu nenadělal.

27.

Frehner byl na útočné modré čáře úplně osamocen, přihrávka na něj však byla natolik prudká, že ji pouze tečoval do ochranné sítě.

27.

Třinečtí se na dvě přihrávky dostali až do útočného pásma, kde dostal mezi kruhy dobrou nahrávku Dravecký, jenž ale branku o parník míjí.

28.

Lukas Stoop (DAV) - vyloučení na 2 minuty za podrážení.

28.

Marcinko má pravidelně vysokou úspěšnost na vhazování. Nyní ale zahrál buly na své spoluhráče tak prudce, že jej nedokázali zachytit ještě v útočném pásmu.

28.

Růžička, ačkoliv nikým netísněn, předvedl velmi nepovedenou nahrávku, který našla pouze hůl soupeře. Davos se osvobozuje.

29.

Svačina se zkusil středem probít až před branku. Nakonec puk jen nahrnul na brankáře, ten jej přikryl a přerušil hru.

29.

V téhle přesilovce Oceláři ani jednou nevystřelili na brankáře, Davos kompletní.

30.

Galvinš předvedl perfektní práci na modré čáře, zachránil útočné pásmo a ještě dokázal vyslat na Lindbäcka zajímavou střelu.

30.

Dravecký teď sice neudržel puk v pásmu, Klasen se ale daleko nedostal. U puku jsou opět Oceláři.

31.

Adámek poslal na Hrňu nepřesnou nahrávku, tu ale druhý jmenovaný dokázal zahrát s holí mezi nohami, na střelu to však nebylo.

31.

První formace Ocelářů teď sevřel svého soupeře v pásmu. Opět nepřišla žádná střela, která by brankáři Davosu nadělala problémy.

32.

Meyer se od mantinelu snažil najít spoluhráče, který si sjížděl mezi kruhy. O něj se dobře postarali třinečtí obránci a pohodlně se dostali k puku.

32.

Davos zakombinoval v útočném pásmu a donutil Oceláře k faulu, zatím je ponechána výhoda.

33.

Křižný pas Corviho zachytili Oceláři včas a hra je přerušena. Davos si zahraje přesilovou hru.

33.

David Cienciala (TRI) - vyloučení na 2 minuty za podrážení.

33.

Třinci se povedlo dostat puk ven z pásma a Davos musí zakládat útok zpoza vlastní branky.

33.

Za mantinelem byl velmi důrazný třinecký obránce Musil. Díky své dobré práci se dostal v souboji ke kotouči a vyhodil jej po mantinelu až za branku Davosu.

34.

Adamský teď předvedl svou typickou akci. V oslabení rychle bruslil směrem do útočného pásma, kde také z jízdy prudce vystřelil a ušetřil tak další vteřiny z oslabení svého týmu.

35.

Hrubec se teď proti Du Boisově střele musel hodně natahovat, nakonec úspěšně.

35.

Třinec teď může opět pomýšlet na útočné aktivity, jelikož se Davos provinil zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Lindbäcka.

36.

Musil nahodil puk do útočného pásma, v tom byl o krůček dřív aktivní Mikulík. Sudí signalizoval a nakonec také odpískal ofsajd.

36.

Adamský se snažil dlouhou nahrávkou najít na modré čáře číhajícího Polanského, to se mu nepovedlo.

37.

Oceláři se dočkávají kýženého vyrovnání. Chmielewski posunul kotouč na Krajíčka, ten se prodral po pravé straně a nakonec poslal pas do ohně před branku, kde již číhal ONDŘEJ KOVAŘČÍK, který dokázal umístit puk do branky - 1:1. Asistence: Lukáš Krajíček, Aron Chmielewski.

37.

Musil nepříjemně atakoval protihráče a za tento zákrok bude minimálně na 2 minuty pykat na trestné lavici.

38.

David Musil (TRI) - vyloučení na 2+2 minuty za vysokou hůl.

38.

Třinci se povedlo vyhodit kotouč zásluhou Galvinše.

39.

Davosu se teď povedlo na chvíli kombinovat v útočném pásmu, Hrubec však na další práci čekal marně.

40.

Du Bois nedokázal na modré čáře zpracovat jednoduchý kotouč a Davos tak opět bude muset vymýšlet, jakým způsobem se dostat až před Hrubce.

40.

HC Davos - vyloučení na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

40.

Hraje se tedy čtyři na čtyři. Oceláři se po vhazování v útočném pásmu nedokázali dostat ke kotouči a o přechod do útoku se pokusí hráči domácího celku.

40.

Akci domácích teď přerušuje hvizd čárového sudího - ofsajd.

40.

Druhá třetina skončila.

Ačkoliv Oceláři možná předvedli lepší výkon spíš v úvodní třetině, byli to paradoxně právě oni, kdo dokázal v této části hry skórovat. Úspěšným střelcem se stal Ondřej Kovařčík, jenž těžil z výborné nahrávky kapitána Krajíčka. Třinec je Davosu vyrovnaným soupeřem a pokud bude v tomto výkonu pokračovat, na postup do semifinále rozhodně pomýšlet může. Třinečtí by se rozhodně nezlobili, kdyby Ondřej Kovařčík napodobil svého bratra, který si v dnešním utkání Chance ligy připsal v prvním utkání po zranění hattrick.

Střely na branku ve druhé třetině: 4:9

Střely na branku celkem: 13:20

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Sudí Gofman vhodil kotouč do hry a ihned se jej ujali hráči Davosu. Díky dobré rozehrávce se hladce dostali až do útočného pásma, kde o puk záhy přišli.

41.

Kundrátek zavezl kotouč až do rohu útočného pásma, tam o něj přišel. Na druhé straně se jen těsně nedostal do samostatného útoku Corvi. Tím, kdo jej ubránil, byl právě Kundrátek, jenž se výborně vrátil.

42.

Kovařčík s Chmielewskim před Lindbäckem nic nevymysleli, ztroskotal také pokus o útočnou akci Davosu.

43.

Vladimír Dravecký (TRI) - vyloučení na 2 minuty za nedovolené bránění.

43.

Adamský perfektně vystihl nahrávku mezi dvěma beky švýcarského celku a osamocen pelášil směrem na branku. Nakonec volil jedno z jeho oblíbených zakončení, tedy prudkou střelu mezi nohy, Lindbäck si však mezírku mezi betony pohlídal.

44.

Třinec v tomto oslabení hýří aktivitou. V další střelecké pozici se octl Musil, jehož bekhendové zakončení až tak nebezpečné nebylo.

44.

Na druhé straně proti Hischierově střele perfektně zareagoval Hrubec. Výborný zákrok lapačkou.

45.

Puk se po odrazu dostává do ochranné sítě. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

45.

Polanský sice poněkud kuriózně zachytil puk ještě v útočném pásmu, akci ale nedokázal dále rozvinout a směrem k Hrubcově brance se tak po zisku kotouče opět vydali hráči Davosu.

46.

Střelu hráče domácího celku viděl Hrubec až na poslední chvíli, to mu nebránilo v předvedení skvělého zákroku betonem.

46.

A další velká šance Davosu! Meyer střílel z ideální pozice mezi kruhy a Hrubec musel vytáhnout těžký zákrok vyrážečkou.

47.

Na druhé straně se Kovařčík rozhodl raději nepodstupovat souboj jeden na jednoho, a tak přes bránícího hráče vystřelil. Lindbäck tuto střelu bezpečně chytá.

47.

Za nahozeným kotoučem spěchal Hrňa a nakonec jej ve spolupráci s Marcinkem dokázal také vybojovat. Slovenský power forvard ještě dokázal posunout touš na volného Růžičku, proti němuž musel Lindbäck vytáhnout těžký zákrok.

48.

Tak to je pro Oceláře velká rána. Po několika šancích se kotouč dostal až do jejich obranného pásma, kde dokázali hráči Davosu také vystřelit. První pokus Hrubec dokázal vyrazit, odražený puk se však dostal na hůl úplně volného LINUSE KLASENA, jemuž již nedělalo větší problémy trefit odkrytou svatyni - 2:1. Asistence: Andres Ambühl, Dario Simion.

49.

Třinec ani po obdržené brance nepolevuje a opět se vrhá do útoku. Marcinkovu střelu Lindbäck zasahuje.

50.

Až před Lindbäcka se teď dostal Martin Růžička. Třinecký kanonýr nepotvrdil roli střelce a vyrovnat stav utkání nedokázal. Nutno podotknout, že třinecký hráč byl při zakončení mírně seknut. Sudí zůstávají v klidu.

51.

Lukáš Krajíček (TRI) - vyloučení na 2 minuty za držení.

51.

Oceláři se dostali ke kotouči, vyhodili jej a ušetřili cenné vteřiny.

52.

Nygren si vyměnil kotouč s Ambühlem. Zkušený švýcarský útočník ještě hledal křižnou nahrávkou Klasena, tento pokus ale ztečoval jeden z bránících hráčů Třince.

52.

Baderovi se ke štěstí Třineckých zakončit nepovedlo, nahození Sanguinettiho taktéž ohrožení Hrubcovy branky nepřineslo.

53.

Třinec již hraje v plném počtu, nyní se ale provinil zakázaným uvolněním. Po vhazování před Hrubcem se dostali ke kotouči domácí, český reprezentační brankář však puk opět kryje a hru přerušuje.

53.

Druhá třinecká formace teď má problémy ve vlastním pásmu. Davos předvádí perfektní forčeking.

53.

Jungovo nahození bylo tečováno jeho spoluhráčem a hra je tak vykázána do středního pásma.

54.

Ambühl teď ve spolupráci se spoluhráči nebyl při přechodu z obranného pásma úspěšný a u kotouče jsou opět Oceláři.

54.

Teď se již švýcarskému celku povedlo dostat až před Hrubce. Tam dokázal dobře vystřelit Corvi.

54.

Další střelecký pokus Davosu, tentokrát v podání Simiona. Hrubec opět pozorný.

55.

Hischier teď ani nadvakrát nedokázal zblízka překonat výborně chytajícího Hrubce! Brankář Ocelářů předvedl dva skvělé zákroky, nejprve lapačkou, poté ramenem.

56.

Kesslera ve snaze o vyjetí zpoza branky Třince atakoval Polanský a o kotouč jej odebral.

56.

Puk se teď nečekaně odrazil od mantinelu a Hrubec měl co dělat, aby včas zareagoval a vrátil se zpět do branky.

56.

Třinečtí teď bohužel mají problémy s bráněním aktivní hry Davosu. Švýcarský celek dobře kombinuje v útočném pásmu.

57.

Teď se již Oceláři na kotouč dostali a možnost rozehrát puk z vlastního pásma měl Gernát.

57.

Hrubec drží naděje svého týmu. Bader si z mezikruží všiml volného místečka v horním rohu branky, brankář Ocelářů však dokázal kotouč vytěsnit do ochranné sítě.

58.

Hischier u mantinelu tvrdě atakoval Polanského. I takové zákroky teď Davosu pomáhají.

58.

Dravecký nenápadnou střelou pořádně vylekal střídačku domácích! Není jasné, zda puk zastavil brankář Lindbäck, nebo puk skončil na tyči. Ve Vaillant Areně to jen zahučelo.

59.

Gernát vracel puk z otočky před branku, Lindbäck ve snaze o zákrok vychýlil branku ze svého postavení a třinečtí hráči reklamují úmyslné posunutí branky. Švédský brankář měl teď velké štěstí.

59.

Sudí ještě na videu kontroloval předešlou střelu Draveckého, o gól se ale opravdu nejednalo.

59.

Vhazovat se bude před Lindbäckem a Třinec zkouší hru v šesti!

59.

Kotouč končí po vyhození na davoské střídačce.

59.

Vhazování ve středním pásmu a Hrubec je zpět v brance.

59.

Třinci se nedaří dostat do útočného pásma a Hrubec je stále v brance.

60.

Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes půl minuty a Třinec opět hraje v šesti.

60.

Davos poslal puk směrem do prázdné branky. Rozhodčí se znovu budou radit u videa.Tentokrát půjde o to, zda kotouč přešel brankovou čáru ještě před vypršením hracího času.

60.

Tak ještě jedna gólová radost pro Davos a jeho fanoušky. Kotouč do odkryté branky střelou přes celé hřiště posílá DINO WIESER - 3:1. Bez asistence.

60.

Třetí třetina skončila.

Nejlepší hráči utkání:

HC Davos - Linus Klasen

HC Oceláři Třinec - Martin Růžička

Třinec i ve třetí třetině předvedl sympatický výkon, ani ten jim nakonec na domácí tým nestačil. Davos vstřelil v poslední části hry i díky šťastnému odrazu branku na 2:1, konkrétně zásluhou Linuse Klasena, jenž si tak připsal druhý gól v utkání, výhru poté pečetil střelou do prázdné branky Dino Wieser. Tento výsledek tak znamená, že se Třinec se Spengler Cupem minimálně pro tento ročník loučí.

Davos v zítřejším semifinále vyzve finskou KalPu Kuopio.

To je od nás pro tuto chvíli vše. Zachovejte přízeň i dalším online přenosům a někdy zase na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Mexické horníky v dole zatopila voda, záchranáři bojují s časem

Více než 300 vojáků a dalších lidí se v Mexiku účastní záchranné akce, jejímž cílem je vysvobodit z podzemí deset horníků, kteří jsou už téměř čtyři dny uvězněni v zatopeném uhelném dole. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Neštěstí se stalo v mexickém státě Coahuila ve středu ve 13:35 místního času (20:35 SELČ), když se propadla stěna šachty a důl byl zaplaven. Vodu z dolu odčerpávají velká čerpadla a podle BBC bylo na místo povoláno i šest potápěčů mexických speciálních sil.

Příbuzní, kteří se shromáždili před dolem, doufají, že se horníkům podařilo najít vzduchovou kapsu. "Jsme unavení a zoufalí, ale pořád máme trochu naděje," prohlásila Cecilia Cruzová.

Agentura Reuters informovala, že pěti jiným horníkům se povedlo dostat se z dolu ven. Jeden z nich, Fernando Pompa, v rozhovoru s místní rozhlasovou stanicí popsal, jak byl z dolu vytažen ven ve vozíku, který se používá k přepravě uhlí.

Důl v okrese Sabinas byl otevřen v lednu a podle mexického ministerstva práce od té doby nikdo nehlásil žádné abnormálnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 9 hodinami

Schalke s Králem v základní sestavě podlehlo Kolínu

Fotbalisté Schalke se po roce vrátili do bundesligy porážkou 1:3 v úvodním kole nové sezony v Kolíně nad Rýnem. Tým s českým záložníkem Alexem Králem v základní sestavě hrál od 35. minuty v deseti. Král, který do Schalke přišel minulý měsíc po přerušení smlouvy se Spartakem Moskva, strávil na hřišti 89 minut.

Brzkou trefu Schalke hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím neuznal kvůli předcházejícímu ofsajdovému postavení. Video zasáhlo do utkání i po půl hodině hry, kdy byl přezkoumán faul hostujícího Drexlera. Za nedovolený zákrok dostal německý záložník červenou kartu.

Početní výhodu využil Kolín na začátku druhého poločasu. Ve 49. minutě otevřel skóre zápasu přízemní střelou Kilian. Vedení domácích navýšil v 65. minutě rakouský záložník Kainz. Schalke vystřelilo ve druhém poločase na branku pouze jednou, kdy se v 76. minutě prosadil Butler. O čtyři minuty později vrátil Ljubičič Kolínu dvougólový náskok a stav 3:1 zůstal až do konce zápasu.

Lipsko na úvod remizovalo ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsal ztrátu i v ligové soutěži.

V osmé minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Stuttgart - Lipsko 1:1 (31. Ahamada - 8. Nkunku), Kolín nad Rýnem - Schalke 3:1 (49. Kilian, 65. Kainz, 80. Ljubičič - 76. Bulter).

Další zprávy