Spengler Cup (Spenglerův pohár)

Hokejový Spenglerův pohár den před startem kvůli covidu opět zrušili

Hokejový Spenglerův pohár, na kterém měla hrát i Sparta, byl den před startem zrušen. Organizátoři ho odřekli kvůli koronaviru stejně jako loni. Pražané se nepříjemnou zprávu dozvěděli krátce před odletem do Davosu, kam se měli přesunout dnes dopoledne.

Zatímco před rokem byl 94. ročník turnaje zrušen již na konci září, tentokrát se tak stalo na poslední chvíli. Podle webu deníku Blick bylo důvodem sedmnáct pozitivně testovaných hráčů v týmu domácího Davosu.

Koronavirus již předtím zasáhl do plánovaného složení turnaje. Start odřekla reprezentace Kanady a poté i Ambri-Piotta, která je od neděle v karanténě. Místo nic se na Spenglerově poháru měly představit Slovan Bratislava a výběr kanton Bern složený z hráčů SC Bern, Bielu a SCL Tigers Langnau.

Sparta kvůli šíření covidu v Česku nejspíš přijde o Spenglerův pohár

Hokejisté Sparty zřejmě nebudou startovat v závěru prosince na Spenglerově poháru v Davosu. Důvodem jsou aktuální pandemická opatření ve Švýcarsku. Tamní vláda totiž zařadila Českou republiku na seznam rizikových zemí a všichni čeští občané musí bez ohledu na očkování při vstupu do Švýcarska předložit negativní test a nastoupit desetidenní karanténu.

A právě povinná karanténa reálně hráčům Sparty brání v účasti na slavném turnaji. Spenglerův pohár startuje v neděli 26. prosince a Pražané mají ve čtvrtek 23. prosince naplánovaný zápas 34. kola extraligy proti Třinci.

Podle prezidenta turnaje Marca Gianoly organizátoři momentálně zvažují všechny možnosti. "Důležité je, že turnaj se může v nějaké podobě uskutečnit," řekl Gianola. Spartu by podle informací deníku Tages-Anzeiger mohl nahradit některý ze švýcarských týmů.

Podle aktuálního plánu bude na Spenglerově poháru vedle domácího Davosu startovat tým Ambri-Piotta. Dalšími účastníky jsou Kanada, švédská Frölunda a KalPa Kuopio z Finska.

Spenglerův pohár se kvůli koronaviru hrát nebude

Letošní 94. ročník Spenglerova poháru v Davosu byl kvůli pandemii koronaviru zrušen. Nejstaršího klubového turnaje světa se na konci prosince měli zúčastnit i hokejisté Sparty. Od prvního ročníku konaného v roce 1923 se nebude hrát teprve popáté. Neuskutečnil se také v letech 1939, 1940, 1949 a 1956.

Hrát se mělo tradičně od 26. do 31. prosince. Sparta byla zařazena mezi šestici startujících vedle pořádajícího Davosu a tradičního účastníka Kanady. Dalšími měly být jiný švýcarský celek Ambri-Piotta, finská KooKoo Kouvola a ruský tým Ak Bars Kazaň.

Sparta prestižní turnaj dvakrát vyhrála (1962 a 1963) a měla na něm startovat poprvé od roku 2010. Českou extraligu v minulých dvou ročnících zastupoval Třinec, který loni postoupil do finále.

Zdroj: ČTK
Pokračovat