Spengler Cup • Skupina Torriani • 15:10

HC Oceláři Třinec - HK Metallurg Magnitogorsk

HC Oceláři Třinec
1:2
0:0, 1:0, 0:1, 0:0
HK Metallurg Magnitogorsk
23. Martin Adamský (Vladimír Roth, Vladimír Svačina)
53. Maxim Matuškin (Dennis Rasmussen, Iiro Pakarinen)
65. Roman Ljubimov

Dobré odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z hokejového Spengler Cupu. Na úvod turnaje se utká český zástupce z Třince proti ruskému Magnitogorsku, který vede český trenér Josef Jandač. Utkání začíná 26.12. v 15:10.

Spengler Cup je nejstarším hokejovým turnajem na světě a po tenisovém turnaji Swiss Indoors zároveň druhým největším turnajem v celém Švýcarsku. Je známo, že Švýcarsko je krajinou velmi bohatou, nejen co se týče financí. Vstupenky na jednotlivá utkání vyjdou v závislosti na sektoru v přepočtu i na 3000 korun. Zajímavá je pak také suma, která představuje turnajový rozpočet. Ten se pohybuje v přepočtu v řádech stovek miliónů korun.

HC Oceláři Třinec

Český celek dostal možnost startovat na nejstarším hokejovém turnaji na světě vůbec poprvé. Třinečtí si této možnosti velice váží a netají se tím, že se na turnaj velmi těší a mají ty nejvyšší ambice.

Předpokladem pro uhraní dobrého výsledku by pro Oceláře zcela jistě měla být aktuální forma z české hokejové Extraligy. V ní totiž Třinec bezpečně okupuje první příčku, když má na druhý Liberec již osmibodový náskok. Pyšnit se navíc může také nejlepší defenzivou v lize, v počtu vstřelených branek je lepší pouze tabulkový soused z Liberce.

Největší hrozbou by pro ruský celek měli představovat kanonýr Martin Růžička, jenž je v čele týmového bodování, rychlonohý Adamský nebo například obránce Krajíček, který má zkušenosti z NHL. Třinec však nespoléhá pouze na individuality, již dlouhá léta sází na vyrovnané čtyři formace, kdy každá z nich má šanci se prosadit.

Logo HC Oceláři Třinec
Logo HC Oceláři Třinec | Foto: Aktuálně.cz

HK Metallurg Magnitogorsk

Tým hrající ruskou KHL se prestižního Spengler Cupu zúčastňuje poprvé od roku 2005. Právě v tomto roce se Magnitogorsku povedlo turnaj vyhrát. Tehdy se na vítězství podílel například také hvězdný útočník NHL Jevgenij Malkin, jenž v té době v Magnitogorsku působil. Magnitogorsk se turnaje zúčastnil také v letech 1999 a 2004. 

Metallurg se momentálně nachází na 4. příčce tabulky východní konference KHL. Největší zbraní ruského celku jsou již dlouhá léta přesilové hry. V nich patří pravidelně k absolutní špičce KHL, ne jinak je tomu v letošní sezóně. Magnitogorsk se může pyšnit 28,8% využitím přesilovek, což je v této statistice řadí na druhé místo v celé KHL. Ruský celek v této sezoně vede česká trenérská dvojice Jandač - Kalous.

O hlavní hvězdě a tahounovi Magnitogorsku nelze příliš polemizovat. Jednoznačně jím je útočník Sergej Mozjakin, který dokázal v posledních deseti letech ovládnout kanadské bodování ligy hned šeskrát. Mozjakin však nakonec do Davosu s týmem nepřicestoval. Zastoupit jej se budou pokoušet další útočná esa, kterými jsou například Matt Ellison, či Nikolaj Kuljomin, který ještě loni hrál v NHL.

Matallurg Magnitogorsk - nové logo
Matallurg Magnitogorsk - nové logo | Foto: Aktuálně.cz

Do Davosu přicestoval s Třincem také kanadský útočník Ethan Werek, který vinou zranění do zápasu zasáhl naposled 7.12. Jeho zdravotní stav však ještě zřejmě není stoprocentní a minimálně do dnešního zápasu nenastoupí. Na třinecké soupisce chybí také reprezentační obránce Milan Doudera. Jak již bylo zmíněno, Metallurg se rozhodl na turnajovou soupisku nezapsat útočníka Sergeje Mozjakina. Jelikož poslední zápas na ledě Slovanu Bratislava dohrál, těžko říct, zda je za jeho absencí nějaká nemoc, či se trenér Jandač pouze rozhodl svého nejproduktivnějšího hráče šetřit. Do turnaje nezasáhne ani útočník Nick Shore, jenž v minulé NHL válčil v NHL, kde naposled oblékal dres Calgary.

Hráči i diváci se po celou dobu turnaje budou moci spolehnout na precizní práci rozhodčích. Pro účely Spengler Cupu byli delegováni ti nejlepší rozhodčí nejvyšší švýcarské soutěže. Vůbec poprvé v historii byli na turnaj delegováni také rozhodčí z dvou nejlepších hokejových lig na světě. Konkrétně se jedná o Brada Watsona, jenž odpískal více než 1300 utkání v NHL, z nichž několik i ve finále Stanley Cupu. I on vnímá tento turnaj velice prestižně a díky příležitosti si na Spengler Cupu zapískat, se rozhodl obnovit již ukončenou rozhodcovskou kariéru. Na listině rozhodčích nechybí také Roman Gofman. Ten odpískal více než 400 utkání v KHL a vidět jej bylo možné i na mezinárodní scéně, konkrétně třeba na letošních Olympijských hrách v Pchjongčchangu, či pěti posledních Mistrovstvích světa.

Oceláři si vánoční svátky příliš neužili a do Davosu vyrazili hned na Boží hod.

Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) - Krajíček (C), Gernát, Galvinš, Kundrátek, Roth, Musil, Matyáš, Adámek - Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský (A) - Dravecký, Mikulík, Bukarts - Chmielewski, Ondřej Kovařčík, Cienciala.

HK Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Nečistovskij) - Dronov, Antipin, Matuškin, Vereščagin, Birjukov (A), Běreglazov, Zajcev - Kuljomin (C), Ellison, Dorofějev - Jazkov, Rasmussen, Pakarinen - Ljubimov, Čibisov, Bulíř - Timkin, D. Platonov, J. Platonov - Nekolenko

Rozhodčí: Hebeisen, Wiegand - Gnemmi, Wüst.

Hned tři Oceláři již zkušenosti se Spengler Cupem mají.

Už za pár dní vyrážíme do Švýcarska! 🇨🇭 A zatímco jako tým se na Spengler Cupu představíme poprvé, někteří hráči už s nejstarším hokejovým turnajem mají své zkušenosti! Jak na Spengler Cup vzpomínají Martin Gernát, Vladimír Svačina a Roberts Bukarts? 👇

Zveřejnil(a) HC Oceláři Třinec dne 22. December 2018

Tomuto úvodnímu utkání turnaje bude ještě předcházet zahajovací ceremoniál, takže se začátek utkání může mírně zpozdit. 

Třinec do zápasu zasáhne v červených dresech, Magnitogorsk se oděl do bílé.

Na ledovou plochu přichází rozhodčí, následují je obě mužstva. Zápas za malou chvíli začne!

1.

Utkání právě začalo.

1.

Úvodní vhazování vyhrál Třinec a Krajíček ihned nahodil puk do útočného pásma, kde se jej snažil vydolovat Hrňa. To se mu nepovedlo. Následně se do útoku vydal také Magnitogorsk, avšak jejich snahu zastavil ofsajd.

1.

Třineckým nevyšel ani další pokus o získání útočného pásma po nahození kotouče. Tentokrát se píská zakázané uvolnění.

2.

V první šanci zápasu se octl Rassmusen, jenž se ale střelou z mezikruží prosadit nedokázal. Na druhé straně unikl po pravé straně Dravecký, nicméně trefit branku se mu nepodařilo.

3.

Marcinko teď nepříjemně atakoval Dronova. Sudí tento zákrok trestat nebudou s argumentem, že člen první obranné dvojice Magnitogorsku v souboji ztratil rovnováhu. Pokračovat se bude 5 na 5.

4.

Růžička dostal přihrávku na modrou čáru a jelikož neměl rychlost, rozhodl se pro svižnou střelu zápěstím. Ta gólové parametry rozhodně neměla.

5.

Zagidulin musel čelit první vážnější šanci Ocelářů. Svačinova střela skončila v jeho lapačce.

6.

Platonov si výborně najel od modré čáry do předbrankového prostoru, kam obdržel nahrávku a také dokázal vystřelit. Hrubec si s tímto pokusem poradil.

Nyní nejprve střílel Chmielewski, jehož střelu brankář vyrazil přímo na hůl Ciencialy. Mladý třinecký útočník však z dorážky nezamířil přesně.

7.

Timkin nebezpečně tečoval střelu z dálky. Ke štěstí Třineckých puk nemířil mezi tři tyče.

7.

Třinec mohl vyrazit do přečíslení 3 na 2. Tuto akci se rozhodl Galvinš zakončit střelou z větší vzdálenosti. Ta ale příliš povedená nebyla.

8.

Druhá útočná formace Magnitogorsku teď svírá Oceláře v jejich pásmu. Zatím nepřichází žádná střela.

8.

Avšak střílená nahrávka na hůl Jazkova již znamenala pro třineckou obranu stav nejvyššího ohrožení. Kotouč končí jen těsně vedle tyče Hrubcovy branky.

9.

Buliř se dokázal prosadit v souboji 1 na 1 a na Hrubcovu branku také vyslat povedenou bekhendovou střelu.

10.

Hrňa dostal mezi kruhy přesnou nahrávku od Robertse Bukartse, nicméně prvně jmenovaný zamířil pouze do břicha brankáře Zagidulina.

10.

Galvinš nedokázal přesně rozehrát a na puku v útočném pásmu je tak opět ruský celek.

11.

Antipin se rozhodl počkat si na rozestavení svých spoluhráčů a s rozehrávkou zpoza branky nijak nespěchal.

11.

Adámkova rychlá střela zápěstím proletěla jen těsně kolem pravé tyče! Tato šance Ocelářů vylekala defenzivu Magnitogorsku zatím nejvíce.

12.

Čtvrtá lajna Třince je zatím hodně nebezpečná. Dobrou střelou se opět prezentoval Chmielewski a jeho pokus dokázal Zagidulin pouze vyrazit.

13.

Martin Růžička se dostal do brejku, avšak jeho bekhendový blafák dokázal Zagidulin perfektně vykrýt!

14.

A další dobrá akce hráčů s drakem na prsou. Jen málo chybělo k tomu, aby se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Polanský.

14.

Šance taky na druhé straně. Rychlou střelu Pakarinena dokázal Hrubec vyrazit do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Magnitogorsku.

15.

Hrubec předvedl fantastický zákrok proti úplně osamocenému Michalu Bulířovi, jenž střílel z bekhendu. Těžko říct, co teď v obranném pásmu vyváděli třinečtí obránci. Ti absolutně nedokázali českého útočníka pokrýt.

15.

Hra se přesunula na opačný konec hřiště. Hrňovu střelu Zagidulin bezpečně pokryl na své hrudi.

15.

Viktor Antipin (MET) - vyloučení na 2 minuty za podražení.

15.

Krajíček nedokázal zachytit těžkou přihrávku na modré čáře a měl co dělat, aby nakonec přesprintoval napadajícího hráče Magnitogorsku.

16.

Na led již nastoupila druhá přesilovková formace Ocelářů, ale ani té se zatím nedaří udržet se delší čas v útočném pásmu.

17.

Chmielewski dokázal tečovat Galvinšovo nahození od modré čáry. I kdyby se kotouč nějakým způsobem do branky dostal, gól by neplatil. Polský útočník puk zasáhl nad úrovní ramen, tedy vysokou holí.

18.

Hrubec se teď dvakrát během pár vteřin musel vytáhnout proti zakončujícímu Kuljominovi. Brankář Třince si počínal zkušeně a stav je nadále bezbrankový.

18.

Roth na prudkou Bukartsovu nahrávku nedosáhl a kotouč končí v rohu útočného pásma Třineckých.

19.

Ljubimov poslal pozdrav Šimonu Hrubcovi. Se svou střelou si věřil si natolik, že prudce vystřelil skoro až od vlastní modré čáry.

20.

Timkinova střela zleva mířila pouze na zadní plexisklo, Hrubec zasahovat nemusel. Hra se nakonec přesunula až do středního pásma.

20.

První třetina skončila.

Přesně jak se předpokládalo, zatím můžeme sledovat pěkný, útočný hokej nahoru dolů. Na úvodní branku zápasu však stále čekáme. Největší příležitost změnit tento fakt měl třinecký útočník Martin Růžička, jenž však samostatný únik nezakončil ideálně. Mezi největší šance Metallurgu lze zařadit Jazkovovu teč z 8. minuty či povedené bekhendové zakončení z bezprostřední blízkosti v podání Michala Bulíře.

Střely na branku v 1. třetině: 10:8

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše a čekají na zahájení druhé třetiny.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Kuljomin si v útočném pásmu nerozuměl s Ellisonem a ke kotouči se tak dostali Oceláři. Ani jim se rozjetí útočné akce příliš nevyvedlo.

21.

Aktivní druhá formace sice svým napadáním nadělala obraně Metallurgu problémy, avšak k žádnému střeleckému pokusu nedošlo.

22.

Iiro Pakarinen (MET) - vyloučení na 2 minuty za podražení.

22.

Magnitogorsk se dokázal ihned po buly osvobodit vyhozením kotouče přes všechny čáry.

23.

Třinečtí se teď dostali do dobrého přesilovkového rozestavení a k vidění bylo také pár pěkných přihrávek. Ke smůle Ocelářů ale nepřišla žádná střela směrem na branku.

23.

Oceláři se dokázali v útočném pásmu udržet i nadále a odměnou za to jim je úvodní branka zápasu. Perfektní přehled o hře měl z modré čáry Vladimír Roth, jenž vyslal prudkou přízemní střelu přímo na hůl MARTINA ADAMSKÉHO, který perfektně nastavil čepel hole a umístil kotouč mimo dosah Zagidulina. Asistence: Vladimír Roth, Vladimír Svačina.

25.

Hrubec se snažil vyhodit puk z pásma. To se mu příliš nepovedlo, avšak obránce Magnitogorsku zachytil puk až za modrou čarou a píská se ofsajd.

26.

Ljubimov byl teď při snaze dostat se do střelecké pozice hodně důrazný. Z rohu se probil až před Hrubce, odkud dokázal zakončit bekhendem.   

27.

Platonov se díky pěkné stahovačce zbavil obránce a dostal se až před Hrubce. Ke štěstí Ocelářů se o útočníka Metallurgu následně postaral druhý bek a znemožnil mu zakončení.

27.

Roberts Bukarts (TRI) - vyloučení na 2 minuty za hákování.

27.

Metallurg okamžitě rozjel sérii rychlých nahrávek, přesně jak to od něj známe z KHL. Nikdo z úderné přesilovkové formace však zatím nedokázal vystřelit.

28.

Až nyní se musel Hrubec vytáhnout. Pakarinenovu teč dokázal bezpečně pokrýt.

29

Martin Růžička se podobně jako v první třetině dostal do brejku. Nejproduktivnější hráč Třince však ani nyní nezachoval chladnou hlavu a zakončil pouze doprostřed branky. Nutno vyzdvihnout také Marcinkovu nahrávku, díky které se Růžička do brejku dostal.

30.

Timkin střílel z pravého kruhu a Hrubce v brance Třince pořádně vylekal. Střela ale mířila pouze do boční sítě.

30.

Antipinovu dělovku Hrubec dokázal sice jen vyrazit, o odražený puk se však postarali obránci Ocelářů.

30.

Cienciala v přečíslení 2 na 1 perfektně našel Kovařčíka. Ten byl pod tlakem vracejícího se obránce Metallurgu a nedokázal tak zakončit vší silou.

31.

Polanský chtěl pod tlakem poslat puk z modré čáry do rohu útočného pásma, kde číhal Adamský. Tuto myšlenku dobře přečetli bránící hráči a další nebezpečí pro Zagidulina nevzniklo.

32.

Čibisovova rána z velké dálky byla spíš propagační. Hrubec vyrazil puk do ochranné sítě a vhazovat se bude po jeho pravici.

33.

Timkin se snažil nahrávkou najít Několenka. Dle soupisky třináctý útočník Metallurgu byl však dobře pokryt. Následně se povedlo třineckou branku ohrozit Platonovovi. I s jeho tečí po nahození od modré čáry si Hrubec poradil.

33.

Erik Hrňa (TRI) - vyloučení na 2 minuty za vysokou hůl.

33.

Třinec okamžitě vyhodil kotouč přes všechny čáry, to ale bylo málo pro rychlíka Martina Adamského. Tento secialista na oslabení se rozhodl puk dobruslit, nicméně zhostit se jej se mu nepodařilo.

34.

Třinec opět bez větších problémů vyhazuje puk ze svého obranného pásma.

35.

A další vyhození puku třineckých hokejistů. Erik Hrňa se pomalu vrací na led.

35.

A právě Hrňa se teď prodíral do šance. V rozhodující chvíli mu však mezi kruhy sjel puk z čepele.

36.

Běrezgalovo nahození od modré čáry perfektně zastínil Timkin a Hrubec měl co dělat, aby si přes útočníka Metallurgu tento kotouč našel.

36.

Tak tohle může Oceláře ve výsledku pořádně mrzet. Třinec se dostal již potřetí v zápase do brejku, ani tento ale úspěšně zakončen nebyl! Obráncům Metallurgu nyní ujel Vladimír Svačina, s jehož střelou na lapačku si Zagidulin poradil.

37.

Další velká šance Třince. Tentokrát se k zakončení dostal opět aktivní Hrňa. Krátce na to se do dobré šance dostal také Chmielewski, ale Zagidulin zatím předvádí excelentní výkon.

38.

Magnitogorsk teď měl co dělat, aby se vůbec dostal z vlastního obranného pásma. Nakonec ruskému celku nezbývala jiná možnost, než vyhodit puk na zakázané uvolnění.

39.

Magnitogorsk se teď vůbec nemůže usadit v útočném pásmu. Když už se do něj dostane, nedokáže se propracovat k souvislejšímu tlaku.

40.

Ellison se dostal k tečovanému puku, avšak v útočném pásmu se o něj postaral Krajíček a puk mu sebral.

40.

Rasmussenova střela mířila pouze do chráničů kapitána Ocelářů Krajíčka.

40.

Druhá třetina skončila.

Již před zápasem bylo jasné, že se Třinec nebude chtít nechat zahanbit. Po druhé třetině můžeme s klidem konstatovat, že Oceláři rozhodně nezaostávají a s ruským sokem drží krok. Velká škoda, že se hráčům s drakem na prsou nepovedlo náskok navýšit, jelikož šancí k tomu měli opravdu mnoho. Zagidulin v brance Metallurgu ale předvádí náramný výkon a jen díky němu není rozdíl ve skóre větší. Zatím jedinou branku zápasu vstřelil ve 23. minutě Martin Adamský.

Střely na branku ve 2. třetině: 7:8

Střely na branku celkem: 17:16

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Třinec hned vyhodil puk z vlastního obranného pásma. Nakonec tak šikovně, že se nejednalo o zakázané uvolnění.

41.

V sestavě Metallurgu můžeme pozorovat změnu. Skvělý výkon v tomto utkání posunul Michala Bulíře až do první formace.

42.

Magnitogorsk teď kombinoval v útočném pásmu, avšak vidět jsme mohli stejný obrázek, jako v tomto utkání již několikrát. Metallurg sice dobře kombinoval, nicméně nebyla z toho žádná nebezpečnější střela.

42.

Druhá třinecká formace se sice dostala do útočného pásma, tam ale dlouho nepobyla. Útok rozjíždí opět Magnitogorsk.

43.

Matyášův pokus o střelu výraznější hrozbu pro Zagidulina nepředstavoval.

44.

Nahození od modré kryje Hrubec ve své lapačce a hru raději přerušuje. 

44.

Jazkov se prezentoval střelou z otočky, avšak při provádění tohoto manévru upadl. O faul se nejednalo a pokračovat se bude v rovnovážném stavu.

44.

Matuškinovu jedovatou ránu dokázal Hrubec vyrazit. Třinec krátce na to posílá puk na zakázané uvolnění.

45.

Třinci dělá velké problémy rozehrávka. Hráči ruského týmu třinecké beky okamžitě napadají a přidělávají jim tak velké problémy.

45.

Magnitogorsk nadále kombinuje v útočném pásmu Třince.

46.

Hrňa dokázal po zmatcích udržet puk v pásmu, avšak hned po chvíli o něj přichází.

46.

Oceláři se po čase dokázali na delší dobu udržet v útočném pásmu, kde ovšem nic nevymysleli.

47.

Několenko prověřil Hrubcovu pozornost střelou z kruhu. Brankář Třince nadále drží na svém kontě nulu.

47.

Guntis Galvinš (TRI) - vyloučení na 2 minuty za sekání.

47.

Metallurg se v útočném pásmu okamžitě dobře rozestavil a motá hlavy třineckým bránícím hráčům.

48.

Rasmussenova svižná střela zápěstím z pravého kruhu skončila v Hrubcově lapačce. Pohotový zákrok v podání třineckého brankáře.

48.

Jeden z obránců Magnitogorsku teď při pokusu o střelu zlomil hůl, to ale ruskému celku nebrání v udržení se v útočném pásmu.

48.

Draveckého našel pěknou nahrávkou Hrňa. Slovenský útočník však při pokusu o střelu ztratil balanc.

49.

Třinec hraje v plném počtu, situace na ledě, co se týče obrazu hry, se však zatím nemění. Metallurg nadále svírá svého soupeře v jeho obranném pásmu.

50.

Kdyby se teď Adamskému podařilo nahrávkou najít Polanského, mohlo z toho být přečíslení. Prvně jmenovanému se kotouč zamotal pod nohy a z jeho myšlenky tak sešlo.

51.

Oceláři teď raději posílají puk na zakázané uvolnění.

51.

A trenér Zadina vyhodnotil situaci tak, že pětici, která nemohla po icingu střídat, přijde vhod oddechový čas, který si třinecká lavička také vybírá.

52.

Kdyby se teď Galvinš dotkl puku, pískala by se hra vysokou holí. Lotyšský obránce tedy nakonec čekal, až se puku dotkne hráč Metallurgu, což zapříčinilo velké zmatky v obraně Ocelářů. Následně přichází jejich další zakázané uvolnění.

52.

Po delším čase také povedená akce Třince. Aron Chmielewski perfektně našel křižnou nahrávkou volného Ondřeje Kovařčíka, jehož střela z voleje dobře vykryl brankář Zagidulin.

53.

Metallurg opět kombinuje v útočném pásmu, nicméně obrana Ocelářů je nadále trpělivá a nepouští střelce ruského celku k nebezpečnějším zakončením.

53.

Tak teď Oceláři situaci po vhazování vůbec nezvládli. Pakarinen čistě vyhrál vhazování na Rasmussena, ten viděl výborně si sjíždějícího MAXIMA MATUŠKINA, kterému při prvnímu pokusu o střelu puk lehce uskočil, avšak další střelou dokázal Hrubce překonat. Asistence: Dennis Rasmussen, Iiro Pakarinen.

54.

A Magnitogorsk nemá dost. O další střelu se pokoušel Běrezgalov, jehož pokus byl však zblokován.

55.

Vereščagin nyní měl obrovskou šanci ke strhnutí vedení na stranu jeho týmu. Proti jeho střele z velké blízkosti se Hrubec vytáhnul efektním semaforem.

56.

Polanský vjel do útočného pásma, kde neměl komu přihrát a tak se rozhodl sám vystřelit. Možná i díky tomu, že Zagidulin neměl v poslední době moc práce, byla tato poměrně lehká střela nakonec velmi nebezpečná.

57.

Obrovský zmatek před Hrubcem. Nejprve střílel Běrezgalov, v pokračující akci se ke dvěma dorážkám dostal Pakarinen. Reprezentační brankář v dresu Ocelářů však drží naděje svého týmu.

58.

Jakmile se Třinec dostane k puku, ihned se jej zbavuje. Změnit tento fakt se povedlo až čtvrté formaci, která dnes nehraje vůbec špatný zápas.

59.

Svačina vyjel s pukem z rohu a všiml si na pravém kruhu volného Adamského. Jeho střela z voleje mířila těsně vedle.

60.

Bukartse při snaze o nahrávku na volného Marcinka obral o kotouč jeden z obránců.

60.

Třetí třetina skončila.

Ve 3. třetině se dokázali prosadit pouze hosté. Zásluhou Maxima Matuškina je stav vyrovnaný a utkání tak dospělo až do prodloužení, které se bude hrát 3 na 3. Dokáže v něm Třinec uspět a získat tak den volna navíc?

Střely na branku ve 3. třetině: 5:12

Střely na branku celkem: 22:28

61.

Prodloužení právě začalo.

61.

Gernát zavezl puk do pásma, tam ale neměl komu přihrát, a tak se rozhodl s pukem vyjet zpět do neutrální zóny.

62.

Puk zasáhl někdo z třinecké střídačky, vhazovat se bude po Hrubcově pravici.

62.

Chyba v rozehrávce Magnitogorsku mohla znamenat, že se Svačina dostane do rychlého protiútoku. K tomu nakonec nedošlo.

63.

Nekolenko nahazoval puk na Hrubce, tento pokus jej nakonec nepřekvapil. V pokračujícím tlaku Metallurgu se do střelecké pozice dostal také Pakarinen, ale ani on na Hrubce nevyzrál.

63.

Růžička nedokázal zpracovat kotouč na modré čáře a bez větších problémů mu jej sebral Ellison.

64.

Hrubec měl co dělat, aby teď pokryl velkou Ljubimovovu šanci. Ten dokázal výborně nastavit hůl do střílené nahrávky.

65.

HC Oceláři Třinec - vyloučení na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vladimír Svačina.

65.

Magnitogorsk si v témže čase vybírá oddechový čas.

65.

Metallurg bude mít 33 vteřin na to, aby utkání rozhodl ještě v prodloužení.

65.

Magnitogorsk se okamžitě dostal do přesilovkového rozestavení. Nakonec přišla i střela, konkrétně z hole Pakarinena. Neujala se ani Rasmussenova střela z ostrého úhlu.

65.

Prodloužení skončilo.

Oceláři si v prodloužení, dá se říct, vůbec neškrtli. Když už se dostali k puku, nedokázali nic moc vymyslet a o útočné aktivity se starali zejména magnitogorští hráči. Branku jsme však v této pětiminutovce neviděli, a proto přichází na řadu samostatné nájezdy. Ty se pojedou po třech na každé straně.

Před střídačkou Ocelářů se rozcvičuje náhradní brankář Petr Kváča. Že by se trenér Zadina rozhodl k odvážnému kroku a na rozuzlení tohoto zápasu poslal tohoto mladého brankáře?

Střely na branku celkem: 22:31

Je tomu skutečně tak. Na nájezdy nastoupí do třinecké branky Petr Kváča.

65.

Nájezdy právě začaly.

Samostatné nájezdy začal Magnitogorsk. Ljubimov se prezentoval povedeným blafákem do forhendu a Kváču pohodlně překonal - 0:1.

Martin Růžička trefuje po bekhendovém blafáku tyčku - 0:1.

Pakarinenova střela z mezikruží mířila pouze do Kváčovy vyrážečky - 0:1.

Bukarts trefuje Zagidulinovu lapačku - 0:1.

Obránce Matuškin si bekhendovým blafákem na Kváču nepřišel - 0:1.

Tak to je velká nepříjemnost. Kváča si při předchozím zákroku přivodil zdravotní problémy, zřejmě to vypadá na třísla, nebo stehenní sval. To je pro Oceláře velká nepříjemnost. Do branky nastupuje znovu Hrubec.

Polanský dobře zamíchal s kotoučem, avšak až za záda brankáře jej poslat nedokázal - 0:1.

65.

Je konec. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech se stal ROMAN LJUBIMOV, jenž tak zajistil svému týmu bonusový bod a den volna navíc.

Oceláři se při své premiéře na Spengler Cupu vítězství nedočkali, rozhodně však zanechali dobrý dojem. Ačkoliv šlo vidět, jak je Magnitogorsk zejména v útočné fázi vyspělý, i třinečtí hokejisté si dokázali vytvářet dobré šance. Díky tomuto vítězství si Metallurg vysloužil den volna navíc, Oceláři se utkají zítra od 15:10 proti finskému celku KalPa Kuipio.

Právě se děje

před 10 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julije. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy