Spengler Cup • Skupina Torriani • 15:10

KalPa Kuopio Hockey Oy - HC Oceláři Třinec

KalPa Kuopio Hockey Oy
3:1
1:0, 1:1, 1:0
HC Oceláři Třinec
13. Alexander Ruuttu (Henri Knuutinen, Alexandre Texier)
34. Alexandre Texier
41. Alexander Ruuttu
33. Martin Gernát

Dobré odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z nejstaršího hokejového turnaje na světě. Utkání mezi Oceláři Třinec a finskou KalPou Kuopio začne 27.12. v 15:10.

KalPa Kuopio Hockey Oy

Finský tým z města Kuopio dostal příležitost zahrát si Spengler Cup poprvé, stejně tak, jako Oceláři. Pro KalPu se bude jednat o první utkáni na turnaji, zatímco Třinec má na svém kontě včerejší utkání s Magnitogorskem. Nechme se překvapit, zda třeba i tento fakt nějakým způsobem ovlivní předvedené výkony.

Na ligové scéně by se hráči finského zástupce zřejmě pohybovali raději v jiných vodách, než je tomu doposud. KalPa se nachází až pod hranicí zajišťující postup do play off, nutno však podotknout, že zejména ve středu je tabulka finské Liigy extrémně vyrovnaná.

Na soupisce KalPy nenajdeme žádnou výraznější individualitu, za zmínku však jistě stojí výkony dvacetiletého Eetu Luostarinena, jehož loni ve druhém kole draftovala Carolina. Luostarinen je navíc nejproduktivnějším mužem finského celku, když si v 30 utkáních dokázal připsat 20 kanadských bodů.

Foto: Kalpa Kuopio

HC Oceláři Třinec

Oceláři, jak již bylo zmíněno, se také turnaje zúčastňují poprvé. Včera jednoznačně potvrdili svá slova o touze uhrát na Spengler Cupu co nejlepší výsledek, když po celý zápas drželi krok s ruským gigantem z Magnitogorsku.

Oceláři byli ve včerejším utkání v některých pasážích dokonce lepším týmem, dostali se do vedení, avšak nakonec brali pouze bod po prohře na nájezdy. V těch se navíc zranil náhradní gólman Petr Kváča, jenž se postavil do branky po vlastní žádosti Šimona Hrubce, který se dle jeho slov necítil nejlíp.

Třinec v zápasu s Metallurgem předvedl komplexní výkon, kdy nezaostávala ani jedna složka vedoucí ke kvalitnímu výkonu. V útočné fázi byli nejvíce vidět Martin Růžička, jehož dva samostatné úniky zůstaly neproměněny, a také druhá útočná formace v čele s centrem Jiřím Polanským. V defenzivě tradičně vyčníval s přehledem hrající kapitán Krajíček.

Foto: Aktuálně.cz

Vzájemné zápasy:

Oceláři dosud zkřížili hokejky s finským týmem dvakrát. V obou případech se jednalo o zápas Ligy mistrů v roce 2015. Z prvního měření sil vyšla líp KalPa, když Třinec zdolala 4:3 po nájezdech, v odvetě Oceláři zvítězili jednoznačně 6:0.

Aktuální tabulka skupiny Torriani:

1. Magnitogorsk - skóre 2:1, 2 body

2. Třinec - skóre 1:2, 1 bod

3. Kuopio - dosud nehrálo

Úvodní sestavy:

KalPa Kuopio Hockey Oy: Godla (Manzato) - Leskinen, Wilson, Seppälä, Fairchild, Riekkinen, Lappalainen, Gröndahl, Mäkinen - Texier, Rissanen (A), Ruuttu - Klemetti, Luostarinen, Kantola (A) - Sebok, Nuutinen, Jokinen (C) - Vainiola, Hyvarinen, Knuutinen.

HC Oceláři Třinec: Daneček (Hrubec) - Musil, Gernát, Galvinš, Kundrátek, Matyáš, Adámek, Haman - Martin Růžička (A), Marcinko (A), Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský (C) - Dravecký, Novotný, Bukarts - Ondřej Kovařčík, Cienciala, Christov - Chmielewski.

Rozhodčí: Gofman, Stricker - Castelli, Gnemmi

Sestava KalPy Kuopio pro zápas s Třincem.

S Oceláři na turnaj přicestoval také uzdravený Kanaďan Ethan Werek, avšak jeho zdravotní stav zřejmě ještě nebyl stoprocentní, a tak do včerejšího utkání nezasáhl. Ne jinak tomu bude i dnes, chybět bude Ocelářům také reprezentační obránce Milan Doudera, který vinou zranění do Davosu vůbec nezamířil. Zranění brankáře Petra Kváči se ukázalo být tak vážné, že pro něj účinkování na tomto turnaji skončilo. Prostor pro odpočinek pak dostal kapitán Lukáš Krajíček a Vladimír Roth.

Na rozhodcovskou listinu byli mimo předních rozhodčích švýcarské ligy delegovány také dvě legendy. Jedná se o sudí Brada Watsona, jenž odpískal více než 1300 utkání v NHL a Romana Gofmana, který má zkušenosti z KHL, mnoho odpískáno má také na mezinárodní scéně. Právě Gofman je jedním z hlavních rozhodčích pro toto utkání.

Šimon Hrubec v rozhovoru mimo jiné vysvětlil, proč na včerejší nájezdy nastoupil Petr Kváča, který se v nich smolně zranil.

Hvězdou dnešního zápasu s ruským Magnitogorskem byl brankář Šimon Hrubec, který v rozhovoru pro klubový web vysvětlil také to, proč před nájezdy došlo k vystřídání gólmanů! 😎👇

Zveřejnil(a) HC Oceláři Třinec dne 26. December 2018

Oceláři do utkání vstoupí s Lukášem Danečkem v brance. Původně se vůbec nepředpokládalo, že by frýdeckomístecký brankář do turnaje mohl jako jednička zasáhnout, ovšem zmiňované zranění Petra Kváči dává Danečkovi příležitost se na tomto turnaji ukázat.

Hráči obou týmů pomalu vycházejí z útrob stadionu na led. Oceláři pro tento zápas oblečou bílé dresy, KalPa zvolila dresy černé.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Třinec se ihned vydal do útočného pásma, kde tvrdou ránu zprava vyslal Martin Růžička. Jeho pokusu scházela přesnost.

1.

Oceláři rychle vystřídali a možnost kombinovat před brankou Godly měli Svačina s Polanským. Jejich spolupráce nakonec žádnou střelu nepřinesla.

2.

Jeden z hráčů KalPy se snažil vyjet zpoza branky do střelecké pozice, to se mu vůbec nepovedlo a od puku jej odstavili třinečtí obránci.

3.

Kuopio se opět dostalo do útočného pásma, kde se prezentovalo sérií nahrávek, nicméně Daneček je zatím stále bez práce.

4.

Seppälä nahazoval puk od modré, na jeho pokus Daneček moc dobře viděl a kotouč dokázal pokrýt.

4.

Třetí útočná formace v čele s kapitánem Jokinenem se snažila něco vymyslet v útočném pásmu, kotouč však nakonec končí až ve středním pásmu.

5.

Za odraženým kotoučem spěchal do rohu útočného pásma Svačina. Před ním dobře odklidil puk do bezpečí jeden z obránců.

6.

Do první vážnější šance zápasu se dostal slovenský útočník Vladimír Dravecký. Jeho pokus dokázal Godla vyrazit pravým betonem.

6.

Texier se perfektně zbavil dotírajícího obránce, objel branku a Daneček měl velké štěstí, že mu v jeho práci výrazně pomohli obránci. Hned na to se do brejku dostal Ondřej Kovařčík, který předvedl krátkou kličku do bekhendu, avšak kotouč branku Kuopia o pár centimetrů míjí.

7.

Další střelecký pokus Daneček v pohodě kryje a hru přerušuje. Vhazovat se bude po jeho pravici.

7.

Ville-Vesa Vainiola (KAL) - vyloučení na 2 minuty za hákování.

8.

Třinečtí hráči sice zatím drží puk v útočném pásmu, tam na ně ale dotírají bránící hráči a znemožňují jim tak jakékoliv rozjetí přesilovkové akce.

9.

Až teď se podařilo druhé útočné formaci Ocelářů usadit v pásmu a trošku zamotat hlavy bekům KalPy. V prozatím největší šanci této přesilovky se octl Adamský, který dostal mezi kruhy perfektní nahrávku od Polanského.

9.

Kuopio se ihned po skončení oslabení snažilo vrhnout do útoku. Dobrou práci s bráněním vlastní modré čáry předvedl Musil.

10.

Klemetti se snažil prosadit v souboji 1 na 1, proti Matyášovi se mu to ale vůbec nepovedlo. Perfektní práce třineckého beka.

11.

Ondřej Kovařčík si dobře všiml úplně volného Arona Chmielewského. Polskému útočníkovi však v pokusu o střelu z voleje sjel puk z hole a nakonec z toho bylo jen slabší zakončení po zemi.

12.

KalPa zachytila třineckou rozehrávku a po dobré nahrávce od spoluhráče zkoušel střílet Rissanen. Jeho pokus byl nakonec přizvednut do ochranné sítě.

12.

Oceláři se probili až do útočného pásma, střela Novotného ale skončila po teči až na ochranné síti a vhazovat se tak bude před Godlou.

12.

Adamský sice na vhazování dostal varování, avšak i to druhé zahrál bez respektu, silově a nakonec z toho resultovala dobrá střela Svačiny z voleje, která mířila jen těsně nad branku.

12.

Rozehrávka Ocelářů nebyla přesná a píská se zakázané uvolnění.

13.

První zaváhání v obraně Třince je po zásluze potrestáno. Knuutinen sebral kotouč v rohu útočného pásma, udělal dva rychlé kroky a poslal milimetrový pas na úplně volného ALEXANDERA RUUTTUA, který z mezikruží zamířil přesně - 1:0. Asistence: Henri Knuutinen, Alexandre Texier.

13.

Práci teď měl také slovenský brankář ve službách Kuopia Godla. Kotouč ale lapil a hru přerušil.

13.

Opět aktivní Ruuttu. Jeho střelu z levého kruhu chytá Daneček efektním semaforem.

14.

Gernát teď měl útočné choutky a výsledkem toho bylo přečíslení 2 na 1, do kterého se dostal společně s Adamským. Právě Adamský celou akci po přesné nahrávce zakončoval, avšak jeho zakončení nebylo ideální.

15.

Další přečíslení Ocelářů, opět nebylo vůbec špatně sehrané, nicméně Godla předvedl parádní přesun ve svém brankovišti a možná zatím nejlepší zákrok celého turnaje. Tím, kdo střílel, byl Ondřej Kovařčík, jehož ke skórování vybídl nahrávající Cienciala.

15.

Kantola se ve snaze o dobytí útočného pásma octl v ofsajdovém postavení.

16.

Grondahl mocně napřahoval na modré čáře a nakonec také vystřelil. Danečkovi práci nepřidělal, jelikož jeho pokus mířil vedle branky.

17.

Nuutinen s obrovskou porcí štěstí udržel puk na modré čáře. Kdyby se mu to nepovedlo, jeden z třineckých hráčů by se snadno dostal do brejku. Klička se však Nuutinenovi povedla a nakonec z jeho hole přišel také střelecký pokus.

17.

Ťukec Růžičky s Marcinkem nic kloudného nepřinesl a Kuopio snadno dostává kotouč až do neutrální zóny.

18.

Po další pěkné akci KalPy se bude prohlížet videozáznam hry. Daneček nejprve předvedl brilantní zákrok proti zakončení Jokinena a po odrazu kotouče od tyče posílal puk do úplně prázdné branky Nuutinen, avšak Gernát možná tygřím skokem brance zabránil! 

18.

Nyní si celá třinecká střídačka oddychla. Sudí nemohli se stoprocentní jistotou říci, jestli kotouč brankovou čáru přešel, proto nemohou gól uznat. Hrdinou předchozího okamžiku se jednoznačně stal obránce Gernát.

19.

Kundrátek pálil od modré čáry, Godla zůstává stoprocentní. Hned na to se do útoku vrhá opět KalPa.

20.

Svačinovu střelu přibrzdil bránící hráč a Godla kotouč pohodlně chytá. Vhazovat se bude po jeho levici.

20.

S Ciencialovým nahozením od modré Godla také neměl větší problémy. Čtvrtý třinecký útok je i dnes velmi aktivní.

20.

Cienciala se prodral až před Godlovu branku, tam jej od puku čistě odstavil Nuutinen.

20.

Tomáš Marcinko (TRI) - vyloučení na 2 minuty za hákování.

20.

První třetina skončila.

První třetina druhého zápasu Ocelářů na Spengler Cupu je minulostí. Třinec neodehrál špatnou dvacetiminutovku, nicméně zatím příliš nenavázal na perfektní výkon ze včerejšího utkání proti Magnitogorsku. V největší šancích se octli Cienciala s Ondřejem Kovařčíkem, na druhé straně byl vidět Ruuttu, jenž také dokázal vstřelit zatím jedinou branku zápasu.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

KalPa zahájí prostřední periodu přesilovou hrou. Kotouč se po nahození dostal až za Danečkovu branku, kde jej sebral jeden z třineckých obránců a ten nakonec dokázal s problémy kotouč vyhodit.

22.

Ani další pokusy finského celku a přechod modré čáry se nepovedly. Ten poslední zastavil ofsajd.

22.

Nyní se už KalPě povedlo usadit v útočném pásmu a předvést také pár nahrávek. Důrazný Matyáš však opět vyhazuje puk do bezpečí.

23.

Seppälä teď měl co dělat, aby v leže odehrál puk mimo dosah dobře napadajícího Růžičky. Obránce Kuopia nakonec žádné problémy nepřipustil.

24.

Galvinšovi vůbec nevyšla rozehrávka zpoza branky, nicméně Sebök se nakonec ke kotouči nedostal.

25.

Godlovi teď musí pěkně zvonit v uších. Další brejková situace Ocelářů, tentokrát zakončoval Chmielewski, koncovka ale třinecké hokejisty zatím hodně trápí. Puk skončil na tyči.

26.

Kantola se neprobil kolem bránícího Gernáta, na druhé straně se nepovedlo prosadit Christovovi.

26.

Růžička vybojoval kotouč v rohu kluziště a na jeho nahrávku si dobře sjel aktivní Gernát. Kantola mu zakončení výborným obranným zákrokem znemožnil.

26.

Novotného lehkou střelu zápěstím Godla bezpečně lapí.

26.

Se střelou Bukartse i následnou dorážkou Novotného si Godla opět s přehledem poradil.

27.

Polanský dostal dlouhou přihrávku na modrou čáru, následně vjel do útočného pásma, kde ale nevěděl co s pukem, a tak poslal pouze pozdrav Godlovi. Vhazovat se bude v útočném pásmu Ocelářů.

27.

Současně vyloučeni:

Mikael Seppälä (KAL) - vyloučení na 2 minuty za hrubost,

Vladimír Svačina (TRI) - vyloučení na 2 minuty za hrubost.

27.

Hra bude pokračovat se čtyřmi hráči na obou stranách.

27.

Knuutinenovi teď stačilo na spoluhráčovu přihrávku pouze nastavit hůl, to se mu ale příliš šikovně nepovedlo a Daneček zasahovat nemusel.

28.

KalPa teď byla aktivní v napadání. Hráči finského celku si nevšimli, že byl signalizován ofsajd a hra je tak vykázána do jejich obranného pásma - úmyslný ofsajd.

28.

Nuutinen si na střelu bekhendem netroufl a raději podržel puk a počkal na dojetí svých spoluhráčů. Jeho myšlenka se nakonec neukázala být vhodná a o kotouč přišel.

29.

Fairchild tvrdě pálil po zemi od modré čáry a před Danečkem nepříjemně tečoval kotouč vlastní obránce, byl to Lotyš Galvinš.

29.

Jiří Polanský (TRI) - vyloučení na 2 minuty za zdržování hry, vystřelení nebo vyhození puku mimo hřiště.

30.

KalPa utahuje šrouby a čeká na ideální příležitost k zakončení.

30.

Rissanen se nakonec ke střele z voleje dostal, k jeho smůle byl pokus přizvednut jedním z obránců a Daneček tak zasahovat nemusel.

31.

Marcinko perfektně vystihl Godlovu rozehrávku, objel branku a nahrával Adamskému. Ačkoliv slovenský brankář nebyl v ideálním postavení, Adamský poslat puk mezi tři tyče nedokázal.

31.

Kuopio se opět usadilo v útočném pásmu a tentokrát to střelou z dálky zkoušel Leskinen. Ani tento pokus neměl gólové parametry.

32.

Matyášovi se nepovedlo vyhodit kotouč a zbytečně tak přidělal práci svým spoluhráčům. KalPa v tlaku.

33.

Na ledě je teď kombinovaná útočná trojice Novotný - Růžička - Bukarts a jejich kombinace zatím obraně KalPy motá hlavy.

33.

MARTIN GERNÁT přidává k perfektnímu obrannému zákroku z první třetiny také branku, a to opravdu pěknou. Slovenský obránce se na modré čáře zvratnou kličkou výborně zbavil napadajícího křídelníka KalPy, vyjel si až mezi kruhy a odtud poslal Godlovi puk přesně do teploměru - 1:1. Bez asistence.

33.

KalPa nezahálí a vymyslet gólovou akci se snaží i ona. Mäkinenův pokus končí v lapačce Danečka.

34.

Tak to je pro Oceláře pořádná sprcha. Po hrubce Adámka na středu hřiště se do samostatného úniku dostal ALEXANDRE TEXIER, jenž mladého beka v pohodě přebruslil a nakonec zblízka zakončil do pravého horního rohu Danečkovy branky - 2:1. Bez asistence.

34.

Marcinko se snažil nepříznivý stav opět vyrovnat. Jeho střelu vyrazil Godla do ochranné sítě.

35.

Bude se vylučovat, a to na straně finského celku. V ponechané výhodě se do dobré střelecké pozice dostal Kundrátek, na Godlu ale nevyzrál.

35.

Otto Leskinen (KAL) - vyloučení na 2 minuty za držení).

35.

Gernát střelou od modré čáry trefil bránícího Jokinena.

36.

Cienciala vyslal z pravé strany střílenou nahrávku na teč na hůl Adamského. Z jeho úmyslu ale rychle sešlo, jelikož Adamského dobře pohlídali obránci operující před Godlou. Následně KalPa vyhazuje puk z pásma.

36.

Svižná střela Hrni po nahrávce Růžičky končí hodně mimo.

37.

Současně s návratem Leskinena z trestné lavice kryje Godla puk ve své výstroji. Vhazovat se bude v útočném pásmu Ocelářů.

38.

Těžko říct, co teď Chmielewski vymýšlel. Kovařčík s polským útočníkem ujel do přečíslení 2 na 1, poslal Chmielewskému přihrávku přímo do hole, avšak Chmielewski se ještě nesmyslně rozhodl vracet puk zpět na Kovařčíka. Ten to již nečekal a kotouč tak končí na mantinelu.

39.

Adámkovi se nepovedlo vyhodit kotouč a vzniká tak z toho další tlak KalPy.

39.

Třinci se nakonec povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

39.

Je až neuvěřitelné, jak moc tlačí třinecké hokejisty bota v zakončení. Již snad desátý samostatný únik Ocelářů na turnaji, opět nezakončen úspěšně. V hlavní roli teď byl Tomáš Marcinko, jemuž se zakončení hrubě nevydařilo.

40.

Třinec sice drží kotouč v útočném pásmu, tam se mu ale nedaří vymyslet nic kloudného.

40.

Druhá třetina skončila.

Prostřední perioda je za námi a KalPa stále hájí jednobrankové vedení, tentokrát však za stavu 2:1. Ocelářům se nejprve povedlo vyrovnat, když pohlednou akci předvedl obránce Martin Gernát, chyba Adámka na polovině hřiště však umožnila Texierovi pláchnout do brejku, který francouzský útočník s přehledem proměnil. Oceláře, stejně jako včera, mohou hodně mrzet nevyužité příležitosti.

40.

V samotném závěru druhé třetiny ještě došlo k drobnému osekávání a rozhodčí se nakonec rozhodli ocenit tuto situaci tresty.

Současně vyloučeni:

Alexandre Texier (KAL) - vyloučení na 2 minuty za sekání,

Tomáš Kundrátek (TRI) - vyloučení na 2 minuty za krosček.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Tak na tenhle moment by Třinečtí nejraději rychle zapomněli. Gernát zřejmě podcenil situaci na vlastní modré čáře, kde jej o kotouč lehce obral  ALEXANDER RUUTTU, který pelášil sám na branku Danečka a svůj nájezd také úspěšně zakončil - 3:1. Bez asistence.

41.

Adamského bekhendový pokus Godlovi větší problémy nepřidělal.

42.

Haman dlouhým pasem našel hůl Chmielewského, ten se ale ke střele nedostal.

42.

Aron Chmielewski (TRI) - vyloučení na 2 minuty za podrážení.

42.

Musil ihned po vhazování vyhodil kotouč po mantinelu pryč z obranného pásma Ocelářů.

42.

Následný přechod útočné modré čáry KalPě nevyšel a čárový sudí píská ofsajd.

43.

Teď mírné nedorozumění mezi Godlou a jeho spoluhráči. Dotírající Adamský se nakonec k dorážce vlastní střely nedostal.

43.

Oceláři toto oslabení brání perfektně a nepouští finský celek do jakékoliv vážnější šance.

44.

A další vyhození kotouče ven z obranného pásma Třince.

44.

Ruuttu sice dostal přihrávku přesně mezi kruhy, než se ale stačil zorientovat, o kotouč jej obrala třinecká obrana.

45.

KalPa je sice většinu času ve třetí třetině na puku, avšak nutno podotknout, že kotouč drží zejména v neutrální zóně.

45.

Wilson vybruslil z rohu až mezi kruhy, odkud se také pokoušel vystřelit, to se mu nepovedlo.

46.

KalPa opět na kotouči a Oceláři jakoby spíš vyčkávali, co hráči finského týmu vymyslí. 

46.

Cienciala si teď v přechodu přes modrou čáru nerozuměl s Kovařčíkem a tak, dá se říci, pouze odevzdal puk soupeři.

47.

Gernátovo nahození ze středního pásma kryje Godla ve své lapačce. Vhazovat se bude v útočném pásmu Třince.

47.

Oceláři dokázali vyhrát buly a usadit se v útočném pásmu. Nakonec z toho byla dobrá šance Marcinka, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal dostat kotouč až za záda brankáře Godly.

47.

Rozehrávka Ocelářů z vlastního pásma byla ztečována a končí na střídačkách. Vhazovat se bude na středovém kruhu.

48.

Galvinšova přihrávka z vlastní brankové čáry byla velmi nepřesná a kotouč končí až na zakázaném uvolnění.

48.

Hned další snaha o rozehrávku končí dalším zakázaným uvolněním Třince.

48.

Aktivní Texier se probil až do útočného pásma, kde ale ve spolupráci s jeho spoluhráči nevymyslel vůbec nic a u puku jsou tak opět třinečtí hokejisté.

49.

Kovařčík ujel s Chmielewským do přečíslení dva na jednoho. Přihrávku prvně jmenovaného však dobře vystihl brankář Godla, který proti ní vytyčil svou brankářskou širočinu.

50.

Z dobré práce KalPy v útočném pásmu resultovala tvrdá střela Kantoly. Daneček pozorný.

50.

Hráči s drakem na prsou opět nepřešli do útočného pásma a hra se tak po většinu času ve třetí třetině odehrává tam, kde to finskému celku náramně vyhovuje, tedy ve středním pásmu.

51.

Matyáš zkoušel svou nahrávkou hledat hůl Novotného, avšak puk sbírají opět hráči Kuopia.

52.

Gernát přihrál na modrou čáru Ondřeji Kovařčíkovi, který i přes nízkou rychlost dokázal svižně vystřelit. Tento pokus chytá Godla do své lapačky.

53.

Cienciala střílel z podobné pozice, jako před chvílí Kovařčík. Puk tentokrát končí mimo branku.

53.

KalPa hraje skutečně účinný hokej. Aktivním forčekingem přidělává vrásky třineckým obráncům, v obranné fázi téměř nechybuje a v klidu tak drží dvoubrankové vedení.

54.

Novotný vjel do útočného pásma, kde pěknou kličkou zmátl hned dva obránce a nahrál volnému Draveckému. S jeho střelou si Godla poradil.

54.

První útočná formace Třince teď nadělala v obraně Kuopia velké zmatky. Ve výsledku z toho bylo nahození od modré čáry, které se neúspěšně pokoušel tečovat Marcinko.

55.

A opět ten stejný obrázek. KalPa operuje s pukem za brankou Danečka a ačkoliv nepřichází žádná střela, bohatě jí to stačí.

56.

Ve Vaillant Areně vládne perfektní atmosféra a diváci oba týmy hlasitě podporují, halou nyní dokonce obíhá mexická vlna.

56.

Mäkinen teď po delším čase provětral Danečkovu lapačku.

57.

Ačkoliv původní Růžičkova myšlenka přihrát volnému Marcinkovi nevyšla, urostlý slovenský útočník se k puku přece jen dostal a také vystřelil. Godla si připisuje další úspěšný zákrok.

57.

Luostarinen teď pořádně protáhl obránce Galvinše, nakonec si na něj ale nepřišel a lotyšský obránce aktivní forčeking mladého útočníka dokázal ustát.

58.

Polanský ve snaze vjet do útočného pásma ztratil rovnováhu a jeho parťáci z formace tak museli prudce zabrzdit, aby se nevystavili ofsajdovému postavení.

59.

Lukáš Daneček se rozhodl nepřidělávat sobě a svým spoluhráčům problémy a skákavý puk raději přikryl.

59.

Třinec se dostal do útočného pásma a okamžitě odvolal brankáře. 

59.

Přestože Třinec dobře kombinuje v útočném pásmu, žádná střela zatím nepřichází.

60.

Gernátovo nahození zblokoval hned první bránící hráč a Godla je stále bez práce.

60.

HC Oceláři Třinec - vyloučení na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

60.

KalPa se sice sama vyhnala z útočného pásma, to ale hráče finského celku rozhodně nemusí mrzet, v dnešním utkání se již nic nestane.

60.

Třetí třetina skončila.

Utkání je u konce a z vítězství 3:1 se mohou radovat hokejisté KalPy Kuopio, nutno uznat, že naprosto zaslouženě. Oceláři příliš nedokázali navázat na včerejší velmi povedené utkání s Magnitogorskem a když už se dostali do nějakých šancí, tak je stejně jako včera nedokázali proměnit. Třinec tak končí ve skupině Torriani na třetí příčce a jejich soupeřem do čtvrtfinále bude druhý tým tabulky ze skupiny Cattini.

Nejlepší hráči utkání:

KalPa Kuopio - Alexander Ruuttu

Oceláři Třinec - Martin Gernát.

To je od nás pro tuto chvíli vše. Zachovejte přízeň našim online přenosům přízeň i nadále a někdy zase na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy