Židlický dal dva góly. K výhře v Torontu ale Devils nepomohl

5. 3. 2013 7:15
I když Marek Židlický (vlevo) otočil ve druhé třetině skóre na 1:2, Devils to k výhře v Torontu nepomohlo. | Foto: Reuters

Toronto - Marek Židlický se v pondělním zápase NHL na ledě Toronta dvakrát zapsal do střelecké listiny, k výhře New Jersey to ale nepomohlo.

Pětatřicetiletý obránce sice ve druhé třetině během šesti minut otočil skóre na 1:2, Toronto však třemi góly v úvodu třetí třetiny dokonalo další obrat a vyhrálo 4:2.

Devils tak prohráli už popáté v řadě a po výborném úvodu soutěže se propadli z prvního místa Východní konference až na sedmé. Toronto se posunulo na pátou příčku, když zvýšilo svůj náskok na New Jersey na tři body.

Palát zaznamenal v premiéře bod

Druhou příčku si naopak díky dalšímu povedenému obratu upevnili hokejisté Pittsburghu, kteří na svém ledě porazili Tampu Bay 4:3.

Hned ve své premiéře v soutěži si bod za asistenci u druhého gólu Lightning připsal český útočník Ondřej Palát.

Tampa tak prohrála stejně jako Devils už popáté v řadě a má už jen dvoubodový náskok na poslední tým Konference Floridu. Šňůru proher odstartoval minulý týden právě zápas v Pittsburghu, kde Tampa prohrála 3:5.

Tampa sice ve druhé třetině rovněž dvěma góly otočila skóre na 1:2, ve třetí třetině se ale Pittsburgh trefil třikrát za sebou.

Lightning pak osm sekund před koncem třetí třetiny nepomohl k bodovému zisku ani druhý gól Stevena Stamkose v zápase, který si tak pojistil vedení v tabulce střelců v soutěži. Na kontě má v sezoně už 17 přesných zásahů.

Malkin se vrátil po otřesu mozku

V produktivitě soutěže však ztrácí stále dva body na kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho, který si v zápase připsal rovněž dva body za gól a asistenci. Crosby má nyní na kontě 36 bodů za 11 tref a 25 asistencí.

Jeden bod zaznamenali i útočník Pittsburghu Chris Kunitz a forvard Tampy Martin St. Louis, jimž s 28 body patří v kanadském bodování soutěže třetí, resp. čtvrté místo.

Vítěznou branku si 51 sekund před koncem zápasu připsal na své konto James Neal, jenž se osamostatnil na druhém místě mezi střelci soutěže. Na Stamkose pak ztrácí tři zásahy.

Gól a asistenci si připsal do statistik také jeho spoluhráč Jevgenij Malkin, který se vrátil na led po čtyřzápasové pauze. Před týdnem totiž utrpěl v zápase s Floridou otřes mozku.

Rozjetí Kings nedali šanci Nashvillu

Ani asistence Martina Erata nepomohla k bodům hokejistům Nashvillu, kteří podlehli na ledě obhájců titulu z Los Angeles 1:5.

Největší zásluhu na výhře Kings měl útočník Jeff Carter, který zaznamenal první tři branky utkání, tedy čistý hattrick.

Los Angeles se ve vyrovnané tabulce Západní konference posunulu už na pátou příčku. Naopak Nashville, který na Kings nyní ztrácí jediný bod, patří až 11. příčka.

Kings se tak po špatném začátku soutěže pořádně rozjeli. Z posledních deseti zápasů vyhráli hned osmkrát. Naopak Nashville po výborném začátku prohrál posedmé z posledních devíti duelů.

Phoenix porazil Anaheim a je čtvrtý

Na čtvrtou příčku se posunuli hokejisté Phoenixu, kteří vyhráli na svém ledě 5:4 po samostatných nájezdech nad Anaheimem.

Na jedenáctý Nashville však mají Kojoti jen dvoubodový náskok. Naopak Anaheim i jedním získaným bodem potvrdil pozici druhého týmu celé soutěže. Na vedoucí Chicago však ztrácí osm bodů.

Výsledky:

Toronto - New Jersey 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Branky: 11. Kadri, 41. McClement, 48. MacArthur, 50. Kessel - 26. a 32. Židlický. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.435.

Los Angeles - Nashville 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky: 26., 45. a 45. Carter, 48. Richards, 51. King - 54. G. Bourque (Erat). Střely na branku: 16:19. Diváci: 18.118.

Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 21. Vermette, 27. Yandle, 43. Doan, 48. Stone, rozhodující sam. nájezd Ekman-Larsson - 11. Beleskey, 40. Getzlaf, 42. Perry, 47. Ryan. Střely na branku: 40:31. Diváci: 11.024.

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)

Branky: 5. Kunitz, 46. Malkin, 48. Crosby, 60. Neal - 23. a 60. Stamkos, 32. Pyatt (Palát). Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.656.

1. Vancouver 21 11 4 6 61:58 26
2. Minnesota 21 11 2 8 49:51 24
3. Calgary 20 8 4 8 57:68 20
4. Colorado 20 8 4 8 50:60 20
5. Edmonton 21 8 4 9 51:58 20