Toronto Maple Leafs

Toronto Maple Leafs je tradiční kanadský klub, jeden ze zakládajících členů NHL a tzv. Original Six.

Javorové listy v minulosti dokázaly třináctkrát vyhrát Stanley Cup (což je historicky řadí na druhé místo za Montreal), ovšem na další triumf čekají už od roku 1967. Navíc se jim v posledních letech téměř nedaří ani dostat do play off, tak se stalo i v minulém ročníku 2015-16.

Mezi hvězdy patří Nazem Kadri, James van Riemsdyk či Tyler Bozak. Z českých hráčů zde od léta 2016 působí obránce Roman Polák, který se  do kanadského celku vrátil po části sezony v San Jose. O místo v prvním týmu bojuje i zkušený útočník Milan Michálek.

U hokejistů Toronta skončil trenér Babcock

U hokejistů Toronta skončil po sérii šesti porážek trenér Mike Babcock. Vedení Maple Leafs šestapadesátiletého Kanaďana odvolalo, jeho pravomoci převzal o 17 let mladší Sheldon Keefe, který dosud vedl farmářský tým Marlies v nižší AHL. V prohlášení to oznámil klubový prezident Brendan Shanahan.

Babcock působil v Torontu pátým rokem, v uplynulých třech ročnících dovedl kanadský tým do play off, ale tam bylo vždy konečnou první kolo. V této sezoně Toronto vyhrálo jen devět z 23 zápasů a s 22 body je desáté ve Východní konferenci. Aktuální série bez vítězství je nejdelší od roku 2016

Pastrňák skóroval, ale výhru Bostonu ukradl Vrána. Kubalík a Kämpf pomohli Chicagu
NHL

David Pastrňák vstřelil sedmnáctý gól v sezoně a nadále vévodí pořadí střelců. Boston ale po trefě Jakuba Vrány podlehl Washingtonu na nájezdy.
Nedomanský v Torontu čeká na uvedení do Síně slávy. Už má památeční prsten
Hokej

75letý bývalý kanonýr v pátek převzal stejně jako další noví členové Síně slávy památeční prsten a jako čestný host sledoval duel Toronta s Bostonem.
Chlapík vstřelil v NHL vítězný gól a táhne Ottawu ze dna. Tatar zapsal čtyři body
NHL

Filip Chlapík rozhodl o výhře Ottawy nad Philadelphií 2:1 a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Od jeho povolání z farmy Senators šestkrát zvítězili.
Kempný pokračuje ve skvělé formě, dvěma góly podpořil velký obrat Washingtonu
NHL

Kempný se podílel na obratu Capitals, kteří prohrávali ve Vancouveru 1:5, ale zvítězili 6:5 na nájezdy. Dvakrát v zápase Kempný skóroval poprvé.
Vnikal ženě do auta, odhaloval si hýždě. Megahvězda NHL čelí bizarnímu obvinění
NHL

Jedna z největších hvězd hokejové NHL Auston Matthews by v krajním případě mohl jít do vězení. A to kvůli bizarnímu nočnímu prohřešku.
Bonusem trumfl šéfa Applu. Marner těží z obcházení daní, před podpisem čelil hněvu
NHL

Toronto Maple Leafs si zadělává na budoucí problémy. Přes 40 procent platového rozpočtu investovalo do tří hráčů.
Útočník Marner uzavřel šestiletou lukrativní smlouvu s Torontem
NHL

Kontrakt zajišťuje Mitchellu Marnerovi celkový příjem 65,3 milionu dolarů (přes 1,5 miliardy korun), tedy takřka 11 milionů dolarů za sezonu.
Bez megasmlouvy ani ránu. Leafs se bojí trucu další hvězdy, válčí se stropem i daněmi
NHL

Hokejové Toronto dlouze vyjednává o novém kontraktu pro svou hvězdu Mitche Marnera a doufá, že nedojde k takovému extrému jako loni.
Neuvirth bude díky zkušební smlouvě bojovat o místo v Torontu
Hokej

Hokejový brankář Michal Neuvirth se pokusí navázat na kariéru v NHL. Dohodl se na zkušebním kontraktu s Torontem a v září bude bojovat o místo v týmu.
Chci hrát méně, prosil Polák. Místo sedmého beka se v Dallasu stal nepostradatelným
NHL

Český tvrďák zaujal v Dallasu profesionalitou a trenéra zaskočil žádostí o méně času na ledě. Do budoucna nevyvrací angažmá v Třinci či Porubě.
Platový strop se v příští sezoně NHL zvýší o dva miliony dolarů
NHL

Platový strop v NHL se zvýší o dva miliony dolarů na 81,5 milionu dolarů (1,83 miliardy korun). Nárůst je menší, než se předpokládalo.
San Jose zvládlo nevídané drama v prodloužení, Boston smetl v sedmém duelu Toronto
Hokej

Bosotn Bruins a San Jose Sharks zvládli sedmé duely svých sérií a postoupili do druhého kola Stanley Cupu.
Pastrňák je znovu ve formě, připsal si gól a nahrávku. Mrázek vychytal další výhru
NHL

Pastrňák přispěl v NHL gólem a asistencí k výhře Bostonu 7:3 na ledě Floridy. Mrázek zastavil 24 střel Minnesoty a dovedl Carolinu k vítězství 5:1.
Rittich dostal šest gólů, lídr Západní konference doma padl s Torontem
NHL

Tyler Ennis se stal pátým hráčem historie NHL, který se dočkal hattricku až po odehrání 500 zápasů.
Skoro 12 milionů ročně. Hvězdný Matthews podepsal s Torontem luxusní smlouvu
NHL

Hokejový útočník Auston Matthews podepsal novou smlouvu s Torontem, která mu za pět let vynese 58,17 milionu dolarů.
Toronto v NHL opět vyhrálo a dotírá na vedoucí Tampu, Tatar sestřelil Floridu
NHL

Hokejisté Toronta zdolali v pátečním duelu NHL Columbus 4:2 a zvítězili v pátém zápase po sobě.
Francouz debutoval v NHL, ale prohře Colorada nezabránil. Dařilo se Čechům u Capitals
NHL

Gólman Pavel Francouz si ve 28 letech odbyl premiéru v NHL jako šestý Čech v sezoně. Do branky Colorada se dostal v 29. minutě a inkasoval jeden gól.
Hokej

Miroslav Fryčer má problém. Za své agresivní chování při zápase Znojma s Villachem nesmí čtyři zápasy na střídačku a zaplatí vysokou pokutu.
18 minut, gól, asistence a prohra. Ke konci mi trochu scházely síly, litoval Plekanec
Extraliga

Plekanec při brněnské premiéře přihrál na gól a potom to dlouho vypadalo, že jeho branka z druhé třetiny bude vítězná. Ale Sparta chytila druhý dech.