Tampa Bay Lightning

Tampa Bay Lightning je americký hokejový klub, který hraje od roku 1992 zámořskou NHL. Největším úspěchem historie Blesků je Stanley Cup z roku 2004, který s týmem získali i čeští hráči  Pavel Kubina a Stanislav Neckář.

V minulé sezoně 2015-16 celek z Floridy postoupil až do finále Východní konference, v němž nestačil na Pittsburgh.

V týmu Blesků aktuálně působí dva mladí čeští hráči: Ondřej Palát a Andrej Šustr. Zejména první jmenovaný se už vypracoval mezi tahouny. Vedle něj patří k oporám útočníci Steven Stamkos, Nikita Kučerov či Victor Hedmana.

Generálním manažerem týmu je legendární Steve Yzerman.

Tampa porazila Floridu i potřetí, Palát nahrál na vítězný gól

Hokejisté Tampy Bay zvládli v 2. kole play off NHL s Floridou i třetí zápas a po vítězství 5:1 je dělí jedna výhra od postupu do finále Východní konference. Útočník Ondřej Palát si v dresu Lightning, kteří útočí na třetí zisk Stanley Cupu za sebou, připsal asistenci u vítězného gólu.

Palát se podílel ve 23. minutě za stavu 1:1 na brance Slováka Erika Černáka. Český útočník poslal puk od pravého mantinelu, Ross Colton ho jemně tečoval a Černák krásně vymetl levý horní roh branky Sergeje Bobrovského. Třetí gól vstřelil ve 31. minutě kapitán Tampy Steven Stamkos, jenž se v závěru stejně jako Nikita Kučerov trefil do prázdné branky při power play Panthers.

Z výhry se v dresu domácího mužstva radoval i obránce Jan Rutta. Florida s jiným českým zadákem Radkem Gudasem je po zisku Prezidentovy trofeje za vítězství v základní části na hraně vyřazení. Série může skončit úterý ve čtvrtém duelu, jenž se bude hrát opět na ledě úřadujících šampionů Stanley Cupu.