Snížení platu se nedalo akceptovat. A stávka hráčů? Byla to jediná možnost, tvrdí exslávista Štebih

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
2. 11. 2016 9:02
Reprezentant Slovinska Miha Štebih jako desátý hráč v pořadí opustil pražskou Slavii a upsal se partnerskému týmu Třince ve WSM lize, Frýdku-Místku. O jednání klubu, hráčské stávce a svém novém působišti mluvil urostlý obránce v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Miha Štebih
Miha Štebih | Foto: Twitter

A.cz: Jak byste popsal situaci ve Slavii před svým odchodem?

Slavia je na tom hodně špatně finančně. To je celé. Chtěli se zbavit drahých hráčů, mezi kterými jsem byl asi i já. Byli féroví, říkali mi, že pokud mám nějakou nabídku, měl bych ji vzít.

Nabídli vám tedy snížení vaší stávající smlouvy?

Ano, ale ten finanční pokles byl takový, že se nedal akceptovat.

Můžete být konkrétnější? O kolik se vám měl plat snížit?

Přesně to sám ani nevím. S panem Pitrem to všechno řešil agent. S ním jsem se dohodl, že něco už akceptovat prostě nebudeme. Proto jsem nakonec vzal nabídku Frýdku-Místku.

Dluží vám ještě Slavia něco?

Už ne, už komplet dlužnou částku zaplatili.

Jak jste se vy osobně stavěl k hráčské petici a odmítnutí nastoupit k ligovému zápasu?

V kabině jsme všichni cítili, že prostě musíme něco udělat, a tohle bylo jediné řešení. Bylo potřeba ukázat, že nesouhlasíme s kroky pana Pitra. Doufali jsme, že se něco změní, ale bohužel se nic nestalo.

Šel byste do takové "stávky" znovu?

V té situaci jsme moc možností neměli. Byli jsme zoufalí. Pro nás to taky nebyl lehký krok. Na to se těžko odpovídá. Ta situace si to ale žádala.

Jak obtížné bylo pro hráče soustředit se na hokej? Nechodily vám peníze, pořádně jste nevěděli, co se stane další den...

Bylo to velice těžké. Furt na to myslíte, nemůžete se soustředit pouze na hokej. Když jste na tom ledě, tak samozřejmě dáte ty myšlenky nějak stranou, ale stoprocentně to nejde. Nebylo to nic příjemného. Hráči mají hypotéky, auta, rodiny, byty... Bylo to těžké.

Ze Slavie jste odešel jako jeden z posledních. Proč?

Čekal jsem na nabídky, moc jich popravdě nebylo. Pak se, ani nevím proč, ozval Frýdek a rychle jsme se domluvili.

Hrálo v tom roli i to, že jde o farmu Třince a máte potenciálně blízko do extraligy?

Jasně. Bavili jsme se o tom, že nějaké šance tam jsou, abych aspoň na pár zápasů do týmu nakoukl. Ale uvidíme. Já se budu snažit hrát co nejlépe a doufám, že aspoň několik utkání za Oceláře odehraju.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

před 51 minutami

Novým mluvčím Evropské komise bude Francouz Eric Mamer

Novým hlavním tiskovým mluvčím Evropské komise (EK) bude Francouz Eric Mamer, který na různých pozicích ve vrcholném orgánu unijní exekutivy pracuje 25 let. Mediálním poradcem budoucí předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové se stane její dlouholetý německý spolupracovník Jens Flosdorff.

Ten je v současnosti mluvčím týmu, který připravuje nástup von der Leyenové do čela komise. V posledním desetiletí byl německé političce po boku během jejího působení v roli ministryně obrany i na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Mamer momentálně pracuje jako ředitel pro hospodářskou soutěž v průmyslové sekci komise. Předtím vystřídal v EK několik řídících pozic a byl mimo jiné zástupcem ředitele kabinetu komisaře Günthera Oettingera.
Mamerovou zástupkyní bude Rumunka Dana Spinantová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy