Snížení platu se nedalo akceptovat. A stávka hráčů? Byla to jediná možnost, tvrdí exslávista Štebih

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
2. 11. 2016 9:02
Reprezentant Slovinska Miha Štebih jako desátý hráč v pořadí opustil pražskou Slavii a upsal se partnerskému týmu Třince ve WSM lize, Frýdku-Místku. O jednání klubu, hráčské stávce a svém novém působišti mluvil urostlý obránce v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Miha Štebih
Miha Štebih | Foto: Twitter

A.cz: Jak byste popsal situaci ve Slavii před svým odchodem?

Slavia je na tom hodně špatně finančně. To je celé. Chtěli se zbavit drahých hráčů, mezi kterými jsem byl asi i já. Byli féroví, říkali mi, že pokud mám nějakou nabídku, měl bych ji vzít.

Nabídli vám tedy snížení vaší stávající smlouvy?

Ano, ale ten finanční pokles byl takový, že se nedal akceptovat.

Můžete být konkrétnější? O kolik se vám měl plat snížit?

Přesně to sám ani nevím. S panem Pitrem to všechno řešil agent. S ním jsem se dohodl, že něco už akceptovat prostě nebudeme. Proto jsem nakonec vzal nabídku Frýdku-Místku.

Dluží vám ještě Slavia něco?

Už ne, už komplet dlužnou částku zaplatili.

Jak jste se vy osobně stavěl k hráčské petici a odmítnutí nastoupit k ligovému zápasu?

V kabině jsme všichni cítili, že prostě musíme něco udělat, a tohle bylo jediné řešení. Bylo potřeba ukázat, že nesouhlasíme s kroky pana Pitra. Doufali jsme, že se něco změní, ale bohužel se nic nestalo.

Šel byste do takové "stávky" znovu?

V té situaci jsme moc možností neměli. Byli jsme zoufalí. Pro nás to taky nebyl lehký krok. Na to se těžko odpovídá. Ta situace si to ale žádala.

Jak obtížné bylo pro hráče soustředit se na hokej? Nechodily vám peníze, pořádně jste nevěděli, co se stane další den...

Bylo to velice těžké. Furt na to myslíte, nemůžete se soustředit pouze na hokej. Když jste na tom ledě, tak samozřejmě dáte ty myšlenky nějak stranou, ale stoprocentně to nejde. Nebylo to nic příjemného. Hráči mají hypotéky, auta, rodiny, byty... Bylo to těžké.

Ze Slavie jste odešel jako jeden z posledních. Proč?

Čekal jsem na nabídky, moc jich popravdě nebylo. Pak se, ani nevím proč, ozval Frýdek a rychle jsme se domluvili.

Hrálo v tom roli i to, že jde o farmu Třince a máte potenciálně blízko do extraligy?

Jasně. Bavili jsme se o tom, že nějaké šance tam jsou, abych aspoň na pár zápasů do týmu nakoukl. Ale uvidíme. Já se budu snažit hrát co nejlépe a doufám, že aspoň několik utkání za Oceláře odehraju.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 1 hodinou

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy