Kluci si mohli vytrhnout nohy ze zadku, chválil Barinka. Finále ale O2 aréna neuvidí

David Janeczek David Janeczek
18. 1. 2017 10:01
Hokejová Sparta zvládla i odvetný zápas semifinále hokejové Ligy mistrů a slaví postup do historicky prvního finále, ve kterém se objeví český klub. Pod postup se jedním gólem podepsal i obránce Michal Barinka, který se trefil téměř po roce. Dvaatřicetiletý účastník olympijských her ze Soči 2014 přiznal po zápase, že si ho kvůli slabé produktivitě už trochu dobíral jeho syn Marcel, který v mládežnických kategoriích Sparty střílí jednu branku za druhou.
Michal Barinka s Tomášem Pöpperlem
Michal Barinka s Tomášem Pöpperlem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Obránce hokejové Sparty Michal Barinka pomohl brankou na 2:0 k domácímu vítězství 4:0 a postupu přes švédské Växjö Lakers do finále Ligy mistrů.

Dvaatřicetiletý bek se zkušenostmi z olympijských her 2014 byl po zápase nadšený z úspěchu celého českého hokeje. "Jsme strašně rádi, že jsme odvetu zvládli a postoupili do finále. Myslím, že v zápase bylo vidět, že jsme do toho dali všechno," zhodnotil precizní výkon Pražanů v semifinálové odvetě.

Syn si Barinku kvůli gólům dobíral

Barinka se naposled prosadil v loňském play off, ale v letošní sezoně i s Ligou mistrů v 39 soutěžních zápasech neskóroval. "Už si ani pořádně nepamatuju, kdy jsem dal naposled branku. Snad v minulém play off. Prostě mi to v letošní sezoně nepadalo, takže jsem moc rád, že jsem se trefil. Ale je jedno, kdo ty góly dává. Hlavně, že jsme ve finále," nemyslí tolik na osobní statistiky Barinka. Naopak Barinkův syn Marcel v mládežnických kategoriích Sparty exceluje. "Semtam prohodí, že nedávám góly," dodal s úsměvem.

Po výhře v prvním zápase semifinále na severu Evropy mohla Sparta zvolit i defenzivnější taktiku, ale tým Jiřího Kalouse nenechal nic náhodě a na svého soupeře vlétl a do první přestávky se dostal do vedení. "Před zápasem jsme si řekli, že určitě nebudeme jen vyčkávat, ale budeme aktivní a hrát naší hru. Myslím, že to bylo vidět po celý zápas, ve kterém se hosté do šancí moc nedostávali," popsal nastavenou taktiku pro odvetu Barinka.

Příkladný přístup k zápasu slavil úspěch

"Celý zápas jsme dobře makali, kluci si mohli vytrhnout nohy ze zadku a k chybám, ze kterých padaly naše góly, jsme je přinutili," pokračoval v chvalozpěvech na výkon svého týmu Barinka.

Přestože Sparta v posledních dvou extraligových zápasech proti Karlovým Varům a Plzni zvítězila po prodloužení, tak nezanechala podobný suverénní dojem jako po dnešním vítězství v Lize mistrů. "Snažili jsme se hrát i v extralize aktivně, sice byl program našlapaný, ale nemůžeme se s naším širokým kádrem vymlouvat. Musíme prostě přenést dobré výkony v Lize mistrů do extraligy," přeje si Barinka.

"V Lize mistrů se nám daří proti soupeřům, kteří nás moc neznají, nehrají zanďoura a na které jsme se my dobře připravili. Doufám, že nám postup do finále pomůže do zbytku sezony, i co se týče sebevědomí," dodal.

Na Spartu si na odvetné semifinálové utkání semifinále hokejové Ligy mistrů našlo cestu 12 136 diváků, což je vůbec nejvyšší návštěva na hokej v O2 aréně v letošní sezoně. "Návštěva byla famózní, před dvanácti tisícovou kulisou se hraje úplně samo. Nám podobná kulisa určitě pomáhá. Myslím si, že Liga mistrů nabízí dobré zápasy a bude chodit víc a víc lidí," predikuje Barinka.

Finále hrané na jeden zápas bude venku

Jenže v letošní sezoně už hokejovou Ligu mistrů fanoušci Sparty v Praze neuvidí. Vzhledem k výsledkům ze základní skupině se bude hrát finále ve švédském Göteborgu, kde tamní Indiáni z Frölundy hrají své domácí zápasy. "Ještě jsem ani nevěděl, že budeme hrát venku, ale i vzhledem k dnešní dvanáctitisícové návštěvě je nám to líto. Bohužel s tím ale nic neuděláme," mrzí Barinku.

Sparta v cestě do finále už vyřadila aktuálně čtvrtý i druhý celek švédské ligy, ve finále Pražany čeká momentálně vedoucí tým Svenska hockeyligan. "Proti Frölundě to bude asi podobný hokej. Vede švédskou ligu právě před Växjö a budou určitě hrát ten technický urputný švédský hokej. Budeme se s tím muset vypořádat, trenéři určitě připraví správnou taktiku a připravíme se na ně," plánuje na závěr Barinka.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy korun

Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pondělí zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Olympiáda v Tokiu bude s fanoušky, do hledišť může až 10 000 Japonců

Olympijské hry v Tokiu budou s domácími fanoušky. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Dnes to oznámili pořadatelé olympiády, která začne 23. července.

Při největší sportovní akci budou po dohodě organizátorů s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) stejná pravidla, jaká v Japonsku platí ode dneška po skončení nouzového stavu kvůli další vlně koronaviru. Na rozdíl například od Česka mohli i v nouzovém stavu na sportovní akce fanoušci, ale kapacita mohla být zaplněna z poloviny a strop byl na pěti tisících lidech. Nyní se maximální počet zvýšil na deset tisíc fanoušků.

Sportovci se tak nemusejí obávat prázdných stadionů, které při vyšších počtech nově nakažených v Japonsku hrozily. Kvůli pokračující pandemii, která si loni vynutila odložení OH, nesmějí na hry fanoušci ze zahraničí.

před 35 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Velké dopravní komplikace způsobuje od pondělního rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se v pondělí zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala dnes, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

Nejhorší je dopravní situace u Velkého Újezdu, kde se před odbočkou na objízdnou trasu podle informací Ředitelství silnic a dálnic vytvořila ve směru od Ostravy zhruba tříkilometrová kolona. Řidiči musí počítat se zhruba čtyřicetiminutovým zdržením. Ve směru od Olomouce je u Přáslavic také přibližně tříkilometrová kolona, auta pomalu popojíždějí směrem k objížďce.

Oprava dálnice D35 výrazně zkomplikovala dopravní situaci také na sousedním Přerovsku. Automobily ráno zahltily Přerov, kde se tvoří dlouhé kolony vozidel. Místní jsou na dopravní komplikace kvůli chybějící dálnici D1 zvyklí, dnešní dopravní situace se ale podle komentářů na sociálních sítích zcela vymyká obvyklému stavu.

Na zastávkách MHD v Přerově od rána postávají hloučky lidí, jelikož autobusové spoje mají podle hlášení dispečera kvůli kolonám v ulicích města až 60 minut zpoždění. V dlouhých kolonách stáli lidé také na hlavním silničním tahu ve směru z Olomouce do Přerova, a to již od Krčmaně. "Zoufalí řidiči se snažili hledat objízdné trasy přes okolní obce, aby se dostali ze sevření pomalu jedoucí kolony," řekla řidička, která ráno cestovala z Přerova do Olomouce.

Vozovka na dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem ve směru na Ostravu praskla v sobotu odpoledne, příčinou zřejmě byly vysoké teploty.

Další zprávy