Hokejová Liga mistrů • Semifinále • 18:30

17. Klimek (Kalina, Hlinka)
31. Barinka (Uher)
57. Hlinka (Pech, Klimek)
59. Vrána (Hlinka, Klimek)

Sledujte online přenos semifinálového utkání hokejové Ligy mistrů mezi HC Sparta Praha a HC Växjö Lakers. Zápas začne v 18:30.

Druhý semifinálový zápas mezi Spartou a Växjö přinese divákům střetnutí, ve kterém se rozhodne o tom, kdo se dostane mezi dva nejlepší týmy Evropy. Týden starý zápas, který Sparta sehrála
ve Švédsku dopadl vítězstvím Sparty nejtěsnějším možným rozdílem 2:1. I toto hubené vítězství však dává domácím velkou naději k postupu do finále.

Vaxjo je relativně nový švédský tým, který byl založen až v roce 1997 a ve švédské nejvyšší soutěži debutoval v sezóně 2011/12. V týmu se objevili i čtyři čeští hráči. Petr Vampola, exsparťanští Karel Pilař, Jan Hlaváč a také současný hráč Sparty Tomáš Netík. Växjö je v tabulce SHL na druhém místě za vedoucí Frolundou a postup do play off by je neměl minout. S Vaxjo má v letošním ročníku Ligy mistrů zkušenost také Mladá Boleslav, která se se švédským celkem utkala v základní skupině. Švédský tým zvítězil na domácím ledě přesvědčivým rozdílem 7:3 a na ledě Boleslavi získalo bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech. Třetím do party byl běloruský Yunost Minsk, který na domácím ledě zvítězil 4:3 po prodloužení a ve Švédsku prohrál 0:4. Švédskému týmu se tak povedlo vyhrát skupinu L se ziskem osmi bodů a skóre 16:10. V play off Växjö narazilo na Mnichov, se kterým remizovali 1:1 a následně na domácím hřišti zvítězili 4:3. V dalším kole je čekala finská SaiPa. V severském derby nakonec o vítězi rozhodlo prodloužení. Ve čtvrtfinále se po remíze v Curychu rozhodlo opět na ledě Växjö, kde domácí zvítězili 3:2. Ve švédské lize drží sérii osmi vítězných zápasů.

Andren 5z 1,73 93,02%

Sparta se v domácí lize drží na 5. místě se ztrátou patnácti bodů na vedoucí Liberec. Sparťané z posledních deseti zápasů prohráli čtyřikrát. Navíc v posledních dvou zápasech darovali body soupeřům ze spodní poloviny tabulky (Plzeň, K. Vary). Sparťané v základní skupině poměřili své síly se švédským Farjestadem a polským Krakovem. Se ziskem osmi bodů při skóre 16:10 obsadili druhé místo a v 1/16-finále vyzvali finský Kärpät (0:0, 1:0). Následně v osmifinále prohráli na svém ledu se švédským HV 71 2:4, ale vítězství 5:0 ve Švédsku, je posunulo do čtvrtfinále, kde po remíze 1:1 v Bernu zvítězili v pražské O2 aréně 4:1, čímž postoupili mezi čtyři nejlepší týmy Evropy.

Top hráči:
11b - Pech (6+5)
 8b - Forman (4+4)
 7b - Netík (6+1)
 6b - Hlinka (1+5), Vrána (2+4), Mikúš (3+3)
 5b - Klimek (1+4), Kumstát (1+4)

Brankáři:
Pöpperle 8z 1,49 92,98%
Novotný 3z 2,05 91,04%

Sestava Växjö:

Eriksson (Andren) - C. Rosen, Holm, Lundberg, Murphy, Bailen, Bohm, Hogberg - Brodecki, Froberg, Everberg - R. Rosen, Palola, Kiiskinen - Netterberg, Leino, Hennessy - Reddox, Josefsson, Carnback - Storm

Sestava Sparty:

Pöpperle (Novotný) - Mikúš, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček, Barinka, Nedomlel - Klimek, Vrána, Hlinka - Forman, Ihnačák, Netík - Kumstát, Pech, Řepík - Uher, Cingel, Kudrna

1

Na úvodním vzhazování úspěšnější Vrána. Hraje se ale v obranném pásmu Sparty.

1

Forman se nedomluvil za brankou se Švrčkem. Pöpperle raději přikryl kotouč svou lapačkou.

1

R. Rosen teď prověřil Popperleho na první tyči.

2

Uher na vlastní modré přikopl patičkou na Kudrnu. Ten si nabrusil až na útočnou modrou, odkud se pokusil ohrozit Erikssona.

3

Na druhé straně Pöpperle přerušuje hru po střele jednoho z hráčů Växjö.

3

Po Stormově nahození od modré čáry se bude opět vhazovat v obranném pásmu Sparty.

3

Máme tady první nepříjmnost pro Spartu. Ihnačák vyloučen na dvě minuty za držení hole.

3

Švrček nahazuje za Erikssonovu branku.

4

Rosenovu střelu z levého kruhu vyráží Pöpperle a Sparta se na chvíli osvobozuje.

5

Také Murphyho střelu Pöpperle vyráží. Sparta vyhazuje a střídá.

5

Pech skvěle držel kotouč v útočném pásmu a Ihnačák je zpátky ve hře.

6

Kudrnu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

6

Vrána vyhrál vhazování a Piskáček okamžitě nahazoval na Erikssona.

7

Hraniční zákrok na Vránu. Rozhodčí ale klidní.

7

Po Mikúšově zásahu končí kotouč na střídačce Sparty. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

7

Pech vybojoval kotouč pro Kumstáta, ten ale míjí branku. Na druhou stranu se valí protiútok.

8

Řepík teď tělem srazil unikajícího protihráče, ale rozhodčí s tím nesouhlasí a bude se vylučovat.

8

Michal Řepík vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

8

Leinovu střelu blokuje obrana Sparty.

8

Everbergovu dorážku kryje Pöpperle. Ten teď ale působil hodně nejistě.

9

Barinka osvobozuje Spartu. Växjö bude rozehrávat zpoza vlastní branky.

9

Reddoxovu střelu z úhlu vyráží Pöpperle. Ten následně přerušuje hru.

9

Vyhrané buly pro Spartu a ta vyhazuje.

10

Chybná rozhrávka Växjö. Cingel teď měl před sebou prázdnou brankum ale nepochopitelně míjí!

10

Chybná rozehrávka i od Pöpperleho. Obrana vše vyřešila. Řepík se vrací na led.

11

Vrána zkoušel prostřelit Erikssona z levého kruhu. Sparta kombinuje v útočném pásmu. Hraje se ale převážně u mantinelu.

12

Druhá formace Sparty teď opět kombinuje v útočném pásmu.

12

Netík s Formanem teď měli několik střel a dorážek na brankovišti, ale nepovedlo se jim překonat Erikssona. Växjö vyhazuje na zakázané uvolnění.

13

Sparta zatím aktivnějším týmem. Brzdí ji ale vyloučení. Nutno podotknout, že o správnosti vyloučení by se dalo polemizovat.

15

Everberg teď bekendem nahodil na Pöpperleho, ten měl se střelou velké problémy a vyrazil ji před sebe. Brodecki mohl dorážet do prázdné branky, ale zabránili mu v tom Netík se Švrčkem.

16

Eriksson teď zastavil Pechovu střelu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sparty.

16

Växjö ale vyhrává buly a žene se do útoku. Sparta se následně osvobozuje pomocí zakázaného uvolnění.

17

Mikúš si teď zbytečně komplikoval situaci. Ke střele se dostal R. Rosen, ale tomu střela moc nesedla.

17

Sparta bojuje v útočném písmu.

17

A je to gól v Erikssonově brance! Kalinovu střelu od modré čáry zblokoval obránce Bohm, od kterého se puk odrazil k volnému Lukáši Klimkovi, který se nemýlí a posílá kotouč do branky.

18

Barinka teď zaváhal na modré čáře a Josefsson se s pukem dostal až za něj. Únik zakončil střelou do břevna!

19

Carnback teď dostal přihrávku na hranici brankoviště, ale se svým důrazem to přehnal. Odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

19

Kumstát teď dorážel svou vlastní střelu, ale Eriksson podržel svůj tým.

20

Také Hlinkovu střelu Eriksson chytá.

20

Obrovský závar na brankovišti. Hned tři sparťané teď doráželi, ale Eriksson i s pomocí jednoho z bránících hráčů udržel kotouč před brankovou čárou.

V první třetině se již nic nestane. Sparta byla v úvodní části aktivnějším týmem. Z tempa ji ale vyvedly dvě vyloučení. Skóre zápasu otevřel v 17. minutě Lukáš Klimek, který do branky dorazil Kalinovu střelu od modré čáry. Hned v zápětí ale mohl srovnat Josefsson, který využil zaváhání Barinky na modré čáře. Svůj únik ale zakončil střelou do břevna. První přesilovku si Sparta zahrála v závěru třetiny. I přes velký tlak ale nedokázali sparťané překonat výborně chytajícího Erikssona v brance Växjö. Přesilová hra Sparty bude pokračovat v úvodu druhé třetiny.

21

Úvodní vhazování pro Växjö. To ihned nahazuje za Pöpperleho branku.

21

Pech teď měl na pravém kruhu skvěle postaveného Hlinku, ale předložil mu hodně nepřesnou přihrávku.

21

Växjö hraje v plném počtu.

22

Ihnačák teď byl podražen Holmem za brankou Växjö a nebezpečně naboural do mantinelu. Vylučovat se nebude.

23

Växjö teď kombinovalo v útočném pásmu. Jedna z přihrávek byla ale protečována až do obranného pásma.

23

Šance na obou stranách. Pöpperle vyrazil střelu Murphyho. Eriksson si poradil se střelou Klimka.

24

Nedomlel dostal přihrávku na modrou čáru, ale jeho střela ze stoje neměla dostatečnou razanci.

26

Holmovo nahození na teč míří hodně mimo branku.

26

Växjö ve druhé třetině zlepšilo pohyb a sparťané se ocitají v problémech.

27

Sparta si ale zahraje přesilovku. Dvě minuty pro Växjö za hru v šesti. Trest odpyká Carnback.

27

Na ledě druhá přesilovková formace Sparty. Växjö úspěšnější na buly.

27

Puk se teď dotkl ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sparty.

28

Na ledě už je první přesilovková formace Sparty. Ale ani ta se nemůže usadit v pásmu.

28

Sparta v problémech až za svou brankou.

28

Další přesilová hra pro Spartu. Rozjetého Domika Uhera zadržel Bohm, který si odsedí dvě minuty za držení.

29

Växjö se i ve třech osvobozuje. Carnback je už na ledě a Växjö se bude bránit ve čtyřech.

29

Netík kroužil kolem pravého kruhu pro vhazování a čekal až se mu uvolní někdo ze spoluhráčů. To se ale nestalo a Sparta přichází o pásma. Hra přerušena pro ofsajdu.

30

Vrána ztrácí kotouč. Vyhození Växjö zastavil Mikúš až ve středním pásmu.

31

Växjö hraje v plném počtu. Sparta se v přesilové hře nedostala ke střele.

31

V přesilové hře byla Sparta neškodná, následně ale čtvrtá formace Sparty uzamkla Växjö v pásmu a střílí branku. Přihrávku za kruhy dostal Michal Barinka, jehož střela díky teči jednoho z bránících hráčů končí až za zády Erikssona.

33

C. Rosen teď projel s pukem celé hřiště. Následně Barinka v pádu vyhazuje.

33

Na druhé straně Uher ujížděl po křídle a bekendem zkoušel Erikssonovu pozornost. Ten byl při zákroku hodně nejistý.

34

Josefsson se teď málem dostal k odraženému puku mezi kruhy. Cingel s Uherem jej ale dokázali uhlídat. Uher zaváží kotouč do útočné třetiny a odchází střídat.

35

Hlinka nahazoval na branku, ale po sérii tečí končí puk za brankou.

35

Zajímavé střela Formana po vhazování v útočné třetině.

35

Řepíkova střela zblokována. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sparty.

36

Kumstát se teď z levého křídla natlačil před branku, ale jeho bekendový pokus Eriksson vyráží.

36

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravici Erikssona.

37

Vrána teď nabíral ve středním pásmu rychlost, ale byl faulován. Následná bekendová přihrávka na Hlinku byla hodně nepřesná.

37

Bailen vyloučen na dvě minuty za hákování.

37

Mikúšovu dělovku kryje Eriksson. Bude se znovu vhazovat.

38

Pech teď hledal zpoza branky Kumstáta. Jeho přihrávka byla ale zblokována a Eriksson přerušuje hru.

38

Emingerova přihrávka zpoza branky na Formana byla hodně nepřesná a Sparta začíná útok od své branky.

39

40

Cingel drží kotouč v rohu útočné třetiny. Na pomoc mu přichází jeden ze spoluhráčů, ale neúspěšně. Hraje se ve středním pásmu.

40

Reddoxovu střelu tečuje Barinka mimo branku.

A tím taky druhá třetina končí. Sparta si ve druhé třetině zahrála několik přesilových her, ale mnoho šancí si v nich nevypracovala. Po skončení jedné z přesilovek se na led dostala čtvrtá formace Sparty a ta zařídila druhý gól. Uher ustál souboj za brankou, vybruslil si do výhodnější pozice, odkud našel přihrávkou Michala Barinku, jehož střelu si do branky protečoval jeden z bránících Švédů.

Třetí třetina začíná za malou chvíli. Växjö musí vstřelit alespoň tři branky.

41

Úvodní buly třetí třetiny získal Petr Vrána.

41

Eminger nahazuje a první lajna jde střídat.

42

Švrček teď dvakrát nahazoval na Erikssonovu branku, ale ani jeden pokus tam nedoletěl.

43

Palolova střela zblokována Mikúšem.

43

Kudrna nahazuje do rohu, kde o puk bojuje Cingel.

44

Klimkovu střelu z úhlu raději Eriksson podržel.

44

Everbergovu střelu z pravého kruhu raději Pöpperle podržel.

44

A Sparta půjde do čtyř. Dvě minuty za vražení na hrazení dostane Miroslav Forman. Ten může být rád, že se jedná pouze o dvě minuty.

45

Rosenovu střelu zblokoval Lukáš Pech a ten s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

45

Reddox teď dobře tečoval Rosenovu střelu od modré čáry. Vhazovat se ale bude ve středním pásmu.

45

Piskáček teď na hraně faulu zastavil jednoho ze soupeřů za svou brankou.

46

Dopředu mohl jít Uher, ale nepřebruslil Everberga.

46

Jeden z hráčů Växjö dostal nabito na levý kruh, ale Pöpperle se stihl přesunout ke své pravé tyči.

47

Jeden z útočníků Växjö hrál vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Následuje reklamní přestávka.

48

Barinka po vhazování žabičkou nahazoval na útočnou modrou čáru, kde čekal Forman. Ten měl problémy jak se zpracováním, tak s modrou čárou. Nakonec vše v pořádku, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.

48

Kumstát s Pechem teď bojovali v útočném pásmu. K ohrožená Erikssonovy branky však nedošlo.

49

Z pravého kruhu před branku najížděl Hennessy. Jeho střelu ale Pöpperle vyráží.

50

Kudrna teď přetlačil Holma, jeho bekendová střela ale postrádala razanci.

50

Uher vyhazuje do středního pásma a čtvrtá formace Sparty odchází střídat.

51

Hra je teď plná nepřesností. Oba týmy se snaží něco vymyslet, ale mají problém s kombinací v útočném pásmu.

52

Cingel drží kotouč v rohu, ale nikdo z jeho spoluhráčů mu nepřišel na pomoc.

52

Obě Rosenovy nahození od modré čáry kryje Pöpperle. Následuje další vhazování po levici sparťanského brankáře.

53

Eriksson teď raději podržel Emingerovu střelu od modré čáry.

53

Ihnačák úspěšný na buly. Střelu Mikúše vyráží Eriksson vyrážečkou do rohu obranného pásma.

54

Tvrdá Murphyho střela do chumlu před Pöpperlem. Ten kryje. Vhazovat se bude po leho levici.

54

Neskutečná šance Roberta Rosena, ten netrefil odkrytou sparťanskou branku! Växjö to zkouší v šesti.

54

A Sparta se bude bránit ve čtyřech. Mikúš vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

55

Petr Vrána se řítil na prázdnou branku Växjö! Úplně zbytečně se ještě pokoušel o přihrávku, kterou ukořistili hráči Växjö.

56

Lundbergovu střelu kryje Pöpperle. Vhazovat se bude v obranné třetině Sparty.

56

Brodecki teď z ostrého úhlu zkoušel pozornost Pöpperleho. Ten si pohlídal svou levou tyč.

57

Kudrna vyhazuje přes celé hřiště ale míjí odkrytou branku. Následně mohl pečetit skóre Cingel, ale ani ten se z levého kruhu netrefil. Další střela sparťanů mířila jen do chumlu před brankou.

57

A Växjö bude hrát v oslabení. Palola vyloučen na dvě minuty za sekaní.

57

Skvělá akce Sparty. Klimek se vyhnul na modré čáře Everbergovi, následně od mantinelu přihrál na volného Pecha, který se neukvapil a bekendem předal kotouč Hlinkovi, který trefuje odkrytou branku!

58

Carnabackovu střelu zblokoval jeden z obránců Sparty do ochranné sítě.

59

Necelé dvě minuty dělí Spartu od finále CHL.

59

A je to další gól! Hlinka na modré čáře přihrál najíždějícímu Vránovi, který skvělou forhendovou kličkou překonává Erikssona.

60

Pár vteřin chybí do konce dnešního zápasu a Sparta se už nikam nežene.

A je tu konec dnešního zápasu. Sparta Praha poráží Växjö Lakers 4:0 a postupuje do finále Champions Hockey League. Zdálo se, že třetí třetina se bude dohrávat jen z povinnosti. Växjö více než pět minut před koncem zápasu odvolalo brankáře Erikssona, ale sparťané nedokázali trefit prázdnou branku Växjö. Hru bez brankáře nakonec přerušilo vyloučení Paloly, které nakonec potrestal Jaroslav Hlinka, kterého vybídl ke skórování Pech přesnou přihrávkou před poloprázdnou branku. Následně si v 19. minutě Erikssona vychutnal Petr Vrána, který jej překonal krásnou forhendovou kličkou. Sparťané se ve finále hraném na jeden zápas střetnou nejspíše se švédskou Frolundou.

Ode mne je to pro dnešek vše. U dalšího online přenosu napočtenou.