Neuvirth: S Masonem jsme parťáci, ale o místo v bráně Flyers se popereme

Marek Janoš Marek Janoš
24. 8. 2016 6:57
Brankář Philadelphie Michal Neuvirth se na další sezonu v NHL připravoval na Kladně s dalšími hráči ze zámořské soutěže Tomášem Plekancem, Radko Gudasem a Jiřím Tlustým. Osmadvacetiletý brankář během přípravy radil kladenskému odchovanci a mládežnickému reprezentantovi Danielu Vladařovi, kterého mezi tři tyče draftoval loni Boston.
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Milan Kammermayer

Necítíte se občas během letní přípravy jako trenér brankářů?

Ani ne. Sám vím, že když jsem byl mladý, tak jsem trénoval třeba s Tomášem Vokounem a na plno věcí jsem se ptal. Byl mi ochotný radit, což mě posunulo. "Vlady“ (Daniel Vladař, pozn. red.) je šikovný gólman, který před sebou má zářivou budoucnost a zajímá ho, co může zlepšit.

V čem jste nejvíce radil?

Vysvětloval jsem mu, že v bráně je to hodně o bruslení. Říkal jsem, že zbytečně často klečí, mohl by déle držet základní postoj. Ale jinak chytá fakt dobře. Slíbil mi, že na tom zapracuje. (úsměv)

O vás se říká, že jste úspěšný i díky tomu, že jste v bráně klidný a nic vás nerozhodí. Jde i v tomto nějak poradit?

To je těžké. Vím o tom, že někteří brankáři chodí k psychologovi a podobně, ale já jsem toho nemusel nikdy využít. Naučit se něco podobného je hrozně těžké. Nikdy jsem problém neměl, takže to mám asi v sobě.

Čeká vás první velká reprezentační akce v dospělém hokeji – Světový pohár. Jak se těšíte?

Těším se moc. Od července jsem trénoval v Česku, na konci srpna se budu připravovat v Americe a čtvrtého září máme sraz s reprezentací. Je to pro mě velká čest, můj splněný sen, vážím si toho. Dřina se mi vyplatila a za nominaci jsem vděčný.

Ve Philadelphii jste v loňské sezoně vytlačil z brány Stevea Masona, pak jste se ale zranil. Jakou máte pozici teď?

Myslím si, že jsem na tom daleko líp než minulý rok. Tehdy bylo dané, že Steve je jednička, ale letos vstupujeme do přípravného kempu ze stejné startovní čáry. Zatím je to padesát na padesát, a kdo bude líp chytat v kempu, tak začne v bráně.

Mohl by vám k pozici jedničky vypomoci Světový pohár?

Spíš si myslím, že ne. V sezoně nás čeká 82 zápasů a Světový pohár je hned na začátku, velký vliv mít nebude. Oba začneme na stejné pozici, oba chceme být v bráně a uvidíme, jak to dopadne.

Jaký máte vůbec se Stevem Masonem vztah?

Samozřejmě že se pereme o místo v bráně, oba chceme chytat. Steve je ale dobrý kluk, stejně starý jako já a známe se už dlouho. Potkávali jsme se na ledě nějakých deset let, takže se známe. Jsme dobří parťáci a nemáme mezi sebou jediný problém.

Loni vás zabrzdilo zranění. Jak se cítíte před novou sezonou?

Cítím se dobře. Odvedl jsem kus práce, mám natrénováno. Na ledě jsem víc než měsíc. Těším se, až zase začne sezona. Po zdravotní stránce by neměl být problém.

Vychovala vás Sparta, proč jste trénoval zrovna na Kladně?

Nejdřív jsem dva týdny trénoval zrovna se Spartou, ale potom jí začaly zápasy a soustředění v zahraničí. Potom mi Radko Gudas pomohl na Kladně domluvit, že budu trénovat s kluky tady. Jsem za to Kladnu moc vděčný.

Chodíte se sestrou Radko Gudase Karolínou, už jste jej byli navštívit?

Jasně. My jsme dobří kámoši a známe se hodně dlouho. Bavili jsme se ještě předtím, než jsem začal chodit s Karolínou. Bydlím v Ústí, Radko je z Berouna, takže letošní léto jsem se neustále pohyboval na trase mezi Prahou, Ústím a Berounem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy