Neuvirth: S Masonem jsme parťáci, ale o místo v bráně Flyers se popereme

Marek Janoš Marek Janoš
24. 8. 2016 6:57
Brankář Philadelphie Michal Neuvirth se na další sezonu v NHL připravoval na Kladně s dalšími hráči ze zámořské soutěže Tomášem Plekancem, Radko Gudasem a Jiřím Tlustým. Osmadvacetiletý brankář během přípravy radil kladenskému odchovanci a mládežnickému reprezentantovi Danielu Vladařovi, kterého mezi tři tyče draftoval loni Boston.
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Milan Kammermayer

Necítíte se občas během letní přípravy jako trenér brankářů?

Ani ne. Sám vím, že když jsem byl mladý, tak jsem trénoval třeba s Tomášem Vokounem a na plno věcí jsem se ptal. Byl mi ochotný radit, což mě posunulo. "Vlady“ (Daniel Vladař, pozn. red.) je šikovný gólman, který před sebou má zářivou budoucnost a zajímá ho, co může zlepšit.

V čem jste nejvíce radil?

Vysvětloval jsem mu, že v bráně je to hodně o bruslení. Říkal jsem, že zbytečně často klečí, mohl by déle držet základní postoj. Ale jinak chytá fakt dobře. Slíbil mi, že na tom zapracuje. (úsměv)

O vás se říká, že jste úspěšný i díky tomu, že jste v bráně klidný a nic vás nerozhodí. Jde i v tomto nějak poradit?

To je těžké. Vím o tom, že někteří brankáři chodí k psychologovi a podobně, ale já jsem toho nemusel nikdy využít. Naučit se něco podobného je hrozně těžké. Nikdy jsem problém neměl, takže to mám asi v sobě.

Čeká vás první velká reprezentační akce v dospělém hokeji – Světový pohár. Jak se těšíte?

Těším se moc. Od července jsem trénoval v Česku, na konci srpna se budu připravovat v Americe a čtvrtého září máme sraz s reprezentací. Je to pro mě velká čest, můj splněný sen, vážím si toho. Dřina se mi vyplatila a za nominaci jsem vděčný.

Ve Philadelphii jste v loňské sezoně vytlačil z brány Stevea Masona, pak jste se ale zranil. Jakou máte pozici teď?

Myslím si, že jsem na tom daleko líp než minulý rok. Tehdy bylo dané, že Steve je jednička, ale letos vstupujeme do přípravného kempu ze stejné startovní čáry. Zatím je to padesát na padesát, a kdo bude líp chytat v kempu, tak začne v bráně.

Mohl by vám k pozici jedničky vypomoci Světový pohár?

Spíš si myslím, že ne. V sezoně nás čeká 82 zápasů a Světový pohár je hned na začátku, velký vliv mít nebude. Oba začneme na stejné pozici, oba chceme být v bráně a uvidíme, jak to dopadne.

Jaký máte vůbec se Stevem Masonem vztah?

Samozřejmě že se pereme o místo v bráně, oba chceme chytat. Steve je ale dobrý kluk, stejně starý jako já a známe se už dlouho. Potkávali jsme se na ledě nějakých deset let, takže se známe. Jsme dobří parťáci a nemáme mezi sebou jediný problém.

Loni vás zabrzdilo zranění. Jak se cítíte před novou sezonou?

Cítím se dobře. Odvedl jsem kus práce, mám natrénováno. Na ledě jsem víc než měsíc. Těším se, až zase začne sezona. Po zdravotní stránce by neměl být problém.

Vychovala vás Sparta, proč jste trénoval zrovna na Kladně?

Nejdřív jsem dva týdny trénoval zrovna se Spartou, ale potom jí začaly zápasy a soustředění v zahraničí. Potom mi Radko Gudas pomohl na Kladně domluvit, že budu trénovat s kluky tady. Jsem za to Kladnu moc vděčný.

Chodíte se sestrou Radko Gudase Karolínou, už jste jej byli navštívit?

Jasně. My jsme dobří kámoši a známe se hodně dlouho. Bavili jsme se ještě předtím, než jsem začal chodit s Karolínou. Bydlím v Ústí, Radko je z Berouna, takže letošní léto jsem se neustále pohyboval na trase mezi Prahou, Ústím a Berounem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy