Milan Michálek: Pokud nám zachytají brankáři, můžeme na Světovém poháru uspět

Sport Sport
2. 8. 2016 6:08
Přípravný kemp hokejové reprezentace na Světový pohár startuje už zhruba za měsíc. Útočník Milan Michálek hledí k očekávanému turnaji optimisticky.
Milan Michálek na MS 2011, kde nastřílel čtyři góly v osmi zápasech.
Milan Michálek na MS 2011, kde nastřílel čtyři góly v osmi zápasech. | Foto: ČTK

Praha – Až v polovině září vypukne v Torontu Světový pohár, dva čeští hokejisté se budou cítit jako doma. Jde o Romana Poláka a Milana Michálka, kteří oblékají dres tamních Maple Leafs.

Zatímco Polák odstartuje v Mekce hokeje už třetí sezonu (se zastávkou v San Jose), Michálka čeká první. V té uplynulé se náročným fanouškům stihl představit jen ve 13 duelech. Přišel z konkurenční Ottawy v rámci obří výměny, v níž figuroval také tehdejší torontský kapitán Dion Phaneuf.

Michálek přes léto neušel nadstandardnímu zájmu kanadských médií. Odpovídal i na to, jak vidí české šance na blížícím se Světovém poháru.

Už 4. září začne kemp, na němž svěřenci kouče Josefa Jandače budou pilovat formu na těžké zápasy ve skupině proti Kanadě, Spojeným státům a týmu Evropy. Dál postoupí jen dva.

"Vážně se těším, je to výjimečný turnaj. Nejspíš tam pojedeme jako outsideři, ale nikdy nevíte, jak to dopadne," řekl Milan Michálek stanici Sportsnet. "Myslím si, že pokud nám zachytají brankáři, můžeme na takhle krátkém turnaji uspět."

Vyjde kanadskému magazínu předpověď?

Právě gólmani by měli být silnou stránkou tuzemského výběru. Petr Mrázek z Detroitu i Michal Neuvirth z Philadelphie mají za sebou ročník, v němž patřili mezi špičku NHL, co se týče úspěšnosti zákroků. Prostor může dostat i zkušený reprezentant Ondřej Pavelec.

Nejbližší program české reprezentace

4. až 11. září – přípravný kemp
8. září – přípravný zápas s Ruskem (v Petrohradu)
10. září – přípravný zápas s Ruskem (v Praze)
14. září – přípravný zápas s výběrem Severní Ameriky do 23 let (v Pittsburghu)
17. září – začátek Světového poháru

Otázkou je, jak bude pracovat česká obrana a s jakou fazónou se potkají útočníci. Na dřívějších mezinárodních akcích měl velkou zodpovědnost za góly právě Michálek, ovšem v 31 letech už je spíš stínem kanonýra, který se v jednom ročníku trefil 35krát. Pořád ale nabízí rychlost či zkušenosti a přijme jakoukoliv roli.

V barvách Maple Leafs bude doplňovat nadějné mladíky. "Důvod, proč jsem tady, podle mě je, abych mladým hráčům ukázal cestu," tvrdí Michálek. Kolem sebe bude mít Austona Matthewse, Williama Nylandera nebo Mitchella Marnera. Co jméno, to ofenzivní supertalent.

Ale ještě před klubovým mentorováním čeká urostlého Čecha Světový pohár, o němž říká: "V Torontu bude úžasný."

Bude Milan Michálek pozitivně naladěný i na začátku října, kdy turnaj končí? Nebo se vyplní předpověď zámořského magazínu The Hockey News a Češi skončí poslední?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy