Turnaj bez hráčů NHL nemusí být na škodu. Když jich Češi měli moc, medaili nezískali

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 12. 2020 7:37
Méně je někdy více, platí v české hokejové historii ohledně počtu hráčů z NHL na světových šampionátech. Je pravděpodobné, že příští mistrovství bude zcela bez nich. Jak to ovlivní české šance na medaili? Podívejte se, jak se reprezentaci vedlo, když hráči ze zámoří tvořili takřka celý tým, anebo když nepřijel skoro nikdo.
Filip Pešán.
Filip Pešán. | Foto: Lukáš Filipec

"Nevěřím, že se NHL bude zaobírat mistrovstvím světa. Podle mého hráče z NHL na šampionátu neuvidíme," řekl minulý týden při nominaci na Channel One Cup trenér národního mužstva Filip Pešán. Stejný názor vyjádřil také týmový manažer Petr Nedvěd. 

Okolo startu nového ročníku zámořské soutěže panuje stále mnoho nejistoty. Ani se neví, co bude s farmářskou AHL a nižšími ligami. Nicméně je více než pravděpodobné, že mistrovství světa v termínu na přelomu května a června (pokud se šampionát vůbec uskuteční), bude kolidovat ještě se základní částí NHL.

Teprve počtvrté za posledních 32 let by se Češi museli na MS obejít bez zámořských posil. Byť v jednom z těchto případů neměli pouze evropský výběr v tom pravém slova smyslu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy