Turnaj bez hráčů NHL nemusí být na škodu. Když jich Češi měli moc, medaili nezískali

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 12. 2020 7:37
Méně je někdy více, platí v české hokejové historii ohledně počtu hráčů z NHL na světových šampionátech. Je pravděpodobné, že příští mistrovství bude zcela bez nich. Jak to ovlivní české šance na medaili? Podívejte se, jak se reprezentaci vedlo, když hráči ze zámoří tvořili takřka celý tým, anebo když nepřijel skoro nikdo.
Filip Pešán.
Filip Pešán. | Foto: Lukáš Filipec

"Nevěřím, že se NHL bude zaobírat mistrovstvím světa. Podle mého hráče z NHL na šampionátu neuvidíme," řekl minulý týden při nominaci na Channel One Cup trenér národního mužstva Filip Pešán. Stejný názor vyjádřil také týmový manažer Petr Nedvěd. 

Okolo startu nového ročníku zámořské soutěže panuje stále mnoho nejistoty. Ani se neví, co bude s farmářskou AHL a nižšími ligami. Nicméně je více než pravděpodobné, že mistrovství světa v termínu na přelomu května a června (pokud se šampionát vůbec uskuteční), bude kolidovat ještě se základní částí NHL.

Teprve počtvrté za posledních 32 let by se Češi museli na MS obejít bez zámořských posil. Byť v jednom z těchto případů neměli pouze evropský výběr v tom pravém slova smyslu.

 

Právě se děje

před 52 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy