Výprask od Rumunů, střešní drama i chrlení legend. Litvínovské hale je už 65 let

Výprask od Rumunů, střešní drama i chrlení legend. Litvínovské hale je už 65 let
Zimní stadion Ivana Hlinky patří k nejstarším halám, kde se hraje nejvyšší hokejová soutěž. Právě proto mu ale dělá problémy zajistit divákům pohodlí. Má sice slušnou kapacitu 6 011 míst, ale z toho je k sezení jen 1 711. Extraliga přitom vyžaduje 3 500 sedaček. Litvínov tudíž hraje na výjimku.
Zimní stadion mohl v Litvínově stát už po druhé světové válce, ale k realizaci nakonec došlo až v roce 1955. Stánek, který stojí dodnes, vymyslel Josef Šatný, vedoucí stavebního oddělení chemičky.
Stavět se začalo v srpnu 1955. Pod chladicí trubky a nad ně se tehdy spotřebovalo 360 metrů krychlových betonu.
Se stavbou pomáhal v roli přidavače také trenér František Voříšek, který to později s litvínovským klubem dotáhl až do nejvyšší soutěže.
Foto: HC Verva Litvínov
jzp jzp
6. 12. 2020 16:04
Vyrostla na něm řada hokejových legend, a přestože ani nesplňuje licenční podmínky pro extraligu, zřejmě ho čeká ještě dlouhá budoucnost. Zimní stadion v Litvínově slaví už 65. narozeniny.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy