Výprask od Rumunů, střešní drama i chrlení legend. Litvínovské hale je už 65 let

Výprask od Rumunů, střešní drama i chrlení legend. Litvínovské hale je už 65 let
Zimní stadion Ivana Hlinky patří k nejstarším halám, kde se hraje nejvyšší hokejová soutěž. Právě proto mu ale dělá problémy zajistit divákům pohodlí. Má sice slušnou kapacitu 6 011 míst, ale z toho je k sezení jen 1 711. Extraliga přitom vyžaduje 3 500 sedaček. Litvínov tudíž hraje na výjimku.
Zimní stadion mohl v Litvínově stát už po druhé světové válce, ale k realizaci nakonec došlo až v roce 1955. Stánek, který stojí dodnes, vymyslel Josef Šatný, vedoucí stavebního oddělení chemičky.
Stavět se začalo v srpnu 1955. Pod chladicí trubky a nad ně se tehdy spotřebovalo 360 metrů krychlových betonu.
Se stavbou pomáhal v roli přidavače také trenér František Voříšek, který to později s litvínovským klubem dotáhl až do nejvyšší soutěže.
Foto: HC Verva Litvínov
jzp jzp
6. 12. 2020 16:04
Vyrostla na něm řada hokejových legend, a přestože ani nesplňuje licenční podmínky pro extraligu, zřejmě ho čeká ještě dlouhá budoucnost. Zimní stadion v Litvínově slaví už 65. narozeniny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šéfka Finanční správy ČR Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy ČR. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě ČR nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
Další zprávy