Výprask od Rumunů, střešní drama i chrlení legend. Litvínovské hale je už 65 let

Výprask od Rumunů, střešní drama i chrlení legend. Litvínovské hale je už 65 let
Zimní stadion Ivana Hlinky patří k nejstarším halám, kde se hraje nejvyšší hokejová soutěž. Právě proto mu ale dělá problémy zajistit divákům pohodlí. Má sice slušnou kapacitu 6 011 míst, ale z toho je k sezení jen 1 711. Extraliga přitom vyžaduje 3 500 sedaček. Litvínov tudíž hraje na výjimku.
Zimní stadion mohl v Litvínově stát už po druhé světové válce, ale k realizaci nakonec došlo až v roce 1955. Stánek, který stojí dodnes, vymyslel Josef Šatný, vedoucí stavebního oddělení chemičky.
Stavět se začalo v srpnu 1955. Pod chladicí trubky a nad ně se tehdy spotřebovalo 360 metrů krychlových betonu.
Se stavbou pomáhal v roli přidavače také trenér František Voříšek, který to později s litvínovským klubem dotáhl až do nejvyšší soutěže.
Foto: HC Verva Litvínov
jzp jzp
6. 12. 2020 16:04
Vyrostla na něm řada hokejových legend, a přestože ani nesplňuje licenční podmínky pro extraligu, zřejmě ho čeká ještě dlouhá budoucnost. Zimní stadion v Litvínově slaví už 65. narozeniny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy