Pozor, Lotyšsko už obralo Švédy. Udělali velkou chybu s obránci, říká Špaček

Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 5. 2016 12:49
Po snovém výkonu proti Rusku není třeba nic měnit. Asistent trenéra Jaroslav Špaček avizuje, že sestava Česka by proti Lotyšsku měla zůstat stejná. Také platí, že Jiří Sekáč stále není zdravotně v pořádku a tým nevyzrazuje, kterého gólmana nasadí.
O překvapivou porážku Ruska se přičinili i čeští obránci. Úvodní trefu obstaral Tomáš Kundrátek.
O překvapivou porážku Ruska se přičinili i čeští obránci. Úvodní trefu obstaral Tomáš Kundrátek. | Foto: ČTK

Moskva (od našeho zpravodaje) – Po snovém výkonu proti Rusku není třeba nic měnit. Asistent trenéra Jaroslav Špaček avizuje, že sestava Česka by proti Lotyšsku měla zůstat stejná. Je ovšem možné, že větší prostor dostane včerejší třináctý útočník (Martin Zaťovič) a sedmý obránce (Milan Doudera).

Nabízí se, že mezi tyčemi vystřídá výborného Dominika Furcha odpočatý Pavel Francouz. Špaček ale nechtěl nic potvrdit, jen laškovně pronesl: "Bude chytat gólman."

Na otázku, jestli někteří hráči neléčí šrámy, zase odvětil: "Doktor vstal dost brzo, takže si myslím, že se nic nestalo."

Stále však platí, že zdravotně v pořádku není útočník Jiří Sekáč, který bojuje s následky lehčího otřesu mozku z přípravy. "Je hezký den, tak se šel projít," prozradil Špaček. "Věřím, že čerpá energii, a uvidíme, jak se bude cítit. Je to na něm. Doufám, že si zítra nebo pozítří bude moct zatrénovat."

Před zápasem se spíše odpočívá

Zbylí Češi měli zhruba na poledne naplánované rozbruslení, kterého se však zúčastnili jen dobrovolníci. Třeba Michal Birner, střelec třetího gólu proti Rusku. Jiní se šli proběhnout, některým stačila procházka. Zkrátka žádný dril, trenéři budou na hráče naléhat až při taktické poradě.

Přestože Tomáš Plekanec a spol. porazili Rusko 3:0, duel s Lotyšskem nebude jednoduchý. Proto je třeba krotit euforii. Papírový trpaslík včera hodně potrápil Švédsko, padl až v prodloužení.

"Sledovali jsme, jak hráli. Měli urputnou obranu, bude to o osobních soubojích. Také musíme použit celou třetinu," říká Špaček a dodává, co Češi musí oproti Seveřanům udělat jinak, aby neztratili bod: "Švédové to většinou hráli jenom ve třech, vůbec nezapojovali obránce, což byla velká chyba."

Zápas s Lotyšskem opět startuje v 19:15 a můžete ho sledovat v naší online reportáži.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy