Česko versus Rusko. Od přeškrtnuté hvězdy přes Nagano až do Moskvy

Připomeňte si s námi ty nejemotivnější střety českých a ruských (potažmo československých a sovětských) sportovců, k nimž přidají další kapitolu o víkendu tenistky ve finále Fed Cupu.
Čechoslováci dokázali tým SSSR porazit dvakrát po sobě, což se při tehdejší suverenitě sborné stalo na MS vůbec poprvé. Prvně ve Švédku triumfovali 4:3, v dalším zápase pak 2:0.
Jenže oslav triumfu se Státní bezpečnost rozhodla zneužít pro provokaci, při níž byla zdemolována kancelář Aeroflotu v centru Prahy na Václavském náměstí.
Mezi vyslýchanými byl tehdy také zpěvák Pavel Bobek. Toho najdete v levém dolním rohu na tablu, které sestavila StB z osob předvedených po zdemolování kanceláře Aeroflotu.
Ani o sedm let později v Katovicích náboj ze vzájemného souboje ČSSR - SSSR nevyšuměl. Po těsné porážce v základní části 2:3 uhráli Čechoslováci ve finálové skupině remízu 3:3, která pečetila čtvrtý československý světový titul.
Foto: ČTK
Sport Sport
6. 5. 2016 8:46
Symbolicky před startem světového šampionátu v Rusku si připomeňte s námi ty nejemotivnější střety českých a ruských (potažmo československých a sovětských) sportovců, které byly hlavně na ledě vždy velmi vypjaté.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Letadla ze zemí EU mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku

Letadla ze zemí Evropské unie mohou od tohoto pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. V pátek o tom rozhodla vláda jako součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích ale budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.

Vláda s účinností od pátečních 12:00 zrušila omezení pro cestování po zemi do Německa, Rakouska a Maďarska, už od čtvrtka neplatí omezení pro cesty na Slovensko. V letecké dopravě ale zůstávají hraniční kontroly zachovány, kabinet to v usnesení zdůvodnil tím, že při cestování letadly trvá závažná hrozba rozšíření epidemie koronaviru v Česku. Policie by měla kontroly na letištích provádět "flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě v závislosti na vývoji situace", uvádí schválený materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy