Česko versus Rusko. Od přeškrtnuté hvězdy přes Nagano až do Moskvy

Připomeňte si s námi ty nejemotivnější střety českých a ruských (potažmo československých a sovětských) sportovců, k nimž přidají další kapitolu o víkendu tenistky ve finále Fed Cupu.
Čechoslováci dokázali tým SSSR porazit dvakrát po sobě, což se při tehdejší suverenitě sborné stalo na MS vůbec poprvé. Prvně ve Švédku triumfovali 4:3, v dalším zápase pak 2:0.
Jenže oslav triumfu se Státní bezpečnost rozhodla zneužít pro provokaci, při níž byla zdemolována kancelář Aeroflotu v centru Prahy na Václavském náměstí.
Mezi vyslýchanými byl tehdy také zpěvák Pavel Bobek. Toho najdete v levém dolním rohu na tablu, které sestavila StB z osob předvedených po zdemolování kanceláře Aeroflotu.
Ani o sedm let později v Katovicích náboj ze vzájemného souboje ČSSR - SSSR nevyšuměl. Po těsné porážce v základní části 2:3 uhráli Čechoslováci ve finálové skupině remízu 3:3, která pečetila čtvrtý československý světový titul.
Foto: ČTK
Sport Sport
6. 5. 2016 8:46
Symbolicky před startem světového šampionátu v Rusku si připomeňte s námi ty nejemotivnější střety českých a ruských (potažmo československých a sovětských) sportovců, které byly hlavně na ledě vždy velmi vypjaté.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy