Česko versus Rusko. Od přeškrtnuté hvězdy přes Nagano až do Moskvy

Připomeňte si s námi ty nejemotivnější střety českých a ruských (potažmo československých a sovětských) sportovců, k nimž přidají další kapitolu o víkendu tenistky ve finále Fed Cupu.
Čechoslováci dokázali tým SSSR porazit dvakrát po sobě, což se při tehdejší suverenitě sborné stalo na MS vůbec poprvé. Prvně ve Švédku triumfovali 4:3, v dalším zápase pak 2:0.
Jenže oslav triumfu se Státní bezpečnost rozhodla zneužít pro provokaci, při níž byla zdemolována kancelář Aeroflotu v centru Prahy na Václavském náměstí.
Mezi vyslýchanými byl tehdy také zpěvák Pavel Bobek. Toho najdete v levém dolním rohu na tablu, které sestavila StB z osob předvedených po zdemolování kanceláře Aeroflotu.
Ani o sedm let později v Katovicích náboj ze vzájemného souboje ČSSR - SSSR nevyšuměl. Po těsné porážce v základní části 2:3 uhráli Čechoslováci ve finálové skupině remízu 3:3, která pečetila čtvrtý československý světový titul.
Foto: ČTK
Sport Sport
6. 5. 2016 8:46
Symbolicky před startem světového šampionátu v Rusku si připomeňte s námi ty nejemotivnější střety českých a ruských (potažmo československých a sovětských) sportovců, které byly hlavně na ledě vždy velmi vypjaté.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy