MS v hokeji • Skupina B • 15:20

Česko - Slovinsko

Česko
6:2
0:2, 1:0, 5:0
Konec zápasu
Slovinsko
38:19 Kubalík (Kempný, Tomášek)
43:47 Kubalík (Tomášek, Smejkal)
45:00 Červenka (Voženílek, Košťálek)
51:12 Kempný (Sobotka, Kubalík)
57:49 Kubalík (Zbořil)
58:56 Flek (Kempný, Dvořák)
07:23 Verlič (Urbas, Gregorc)
11:49 Urbas (Gregorc, Jeglič)

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání základní skupiny B v rámci MS v hokeji mezi Českem a Slovinskem. Zápas začíná ve čtvrtek 18. května v 15:20.

Česká reprezentace posbírala v dosavadních třech zápasech sedm bodů, což se zdá býti solidním počinem, každopádně ve všech třech případech plnila roli velkého favorita. Nejprve v souboji proti východním sousedům uspěla těsně 3:2, načež s přehledem porazila 5:1 Kazachstán. V doposud posledním střetnutí přišlo první zaváhání, Češi prohráli s domácími Lotyši poprvé v historii 3:4 po prodloužení. Dnes tedy rozhodně je co napravovat.

Slovinský cíl pro světový šampionát je jasný, a sice zachránit se. Zatím se však Slovincům nedaří, ve třech utkáních nevybojovali jediný bod. S favorizovaným Švýcarskem dostali příděl 0:7, s Kanadou prohráli 2:5 a ve vyrovnaném klání s Norskem dal jediný gól soupeř. Zatím to vypadá, že svěřenci kouče Kopitara budou o holé přežití bojovat až v závěrečném utkání proti Kazachstánu.

Trenér František Výborný vzpomíná na své bývalé angažmá u slovinské reprezentace.

Česko

V bráně Česka nastupuje Vejmelka, po dvou zápasech se vrací Chlapík. Chybí Sedlák i Chytil.

00:01

Zápas začal.

00:10

Zápas mezi Českem a Slovinskem odstartoval! Češi před sebou mají nelehký úkol, a sice napravit zaváhání po prohře s Lotyšskem.

00:40

Hned v první minutě rozhodčí vylučují. Na trestnou lavici usedl Aljosa Crnović, ten sekl přes hokejku Dominika Kubalíka.

01:29

Češi poměrně dlouho drželi útočné pásmo, ale nebylo jim to nic platné, po nepovedené nahrávce na Košťálka došlo k vyhození.

01:52

Na led naskočila druhá přesilovková formace. První útok nevyšel, středem úspěšně vyhazoval útočník Žiga Jeglić.

02:28

Do pravého kruhu dostal nabito Dominik Kubalík. Vypálila bez přípravy z první, slovinský gólman poryl touš ve výstroji.

02:55

Slovinci pokračují v plném počtu, Aljosa Crnović strávil na lavici hanby kompletní dvě minuty.

03:29

David Němeček zkoušel oblouček na Daniela Voženílka, který puk dostihl až za bránou soupeře, zde proti dvojici konkurentů neuspěl.

03:56

S nahozením od levého mantinelu si Karel Vejmelka věděl rady, kus černé gumy bezpečně podržel ve své lapačce.

04:14

Jiří Smejkal posunul puk za sebe na Ondřeje Beránka, jenž s hlavou nahoře hledal Michala Kempného, tomu poměrně dlouho trvalo zpracování.

04:48

Český tlak pokračoval. Jiří Černoch sklepával pod sebe do mezikruží na Jiřího Smejkala, jehož ránu Luka Gračna vytáhl pravým ramenem.

05:24

David Tomášek v přečíslení dvou na jednoho hledal Jakuba Fleka, jenže ten dostal kotouč na bekhend, zakončení nemělo moc velkou kvalitu.

05:57

Příliš dlouho otálel u modré čáry Jan Košťálek. Nakonec zkusil kličku do protipohybu Urbasovi, ten se obelstít nenechal.

06:30

Z ostrého úhlu vypálil Robert Sabolič. Karel Vejmelka zasahovat nemusel, kus černé gumy proletěl o kus vedle brány.

06:59

Zakázané uvolnění Česka. Michael Špaček vyslal příliš ostrou přihrávku, na níž Dominik Kubalík neměl žádnou šanci dosáhnout.

07:23

Slovinci šokují Čechy, ujímají se totiž nečekaného vedení! Nahození Urbase vyrazil Vejmelka pouze před sebe, aby následně MIHA VERLIČ poslal puk do brusle Knota a od ní se kotouč odrazil za brankovou čáru. Asistence: Jan Urbas a Blaž Gregorc.

08:23

S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Jiří Smejkal. Dostal nahrávku do dobré pozice, jenže forhendem vypálil vedle levé tyče.

08:59

Jako další si o pozornost řekl Tomáš Dvořák. Krásně se prokličkoval až před bránu, po bekhendovém blafáku ovšem zakončoval vedle levé tyče.

09:23

Od modré nahazoval Žiga Pavlin. Karel Vejmelka měl otevřený výhled, po zákroku vyrážečkou schoval puk pod lapačkou.

09:46

Elitní česká formace se vyrovnání nedočkala. Roman Červenka hledal Michaela Špačka, leč centr dostal kotouč za brusle.

10:27

Obránce Tomáš Kundrátek, který se vytáhl až za bránu soupeře, v tomto prostoru ovšem neuspěl proti Robertu Saboličovi.

10:54

Do rozehrávky se zapojil i Karel Vejmelka, jenž zastavil vyhození po levém mantinelu, hrací předmět přenechal Janu Košťálkovi.

11:20

Po Češích si první početní převahu vyzkouší i Slovinci, důvodem je sekání Tomáše Dvořáka ve vlastní obranné třetině.

11:49

Komplikace jsou ještě větší, protože Kopitarovi svěřenci odskakují na rozdíl dvou branek! Blaž Gregorc vyslal křižnou nahrávku po modré čáře na JANA URBASE, s ránou k pravé tyči si Vejmelka neporadil. Asistence: Blaž Gregorc a Žiga Jeglič.

12:26

Robert Sabolič nahazoval od pravého mantinelu. Až na bránu puk nedoletěl, blokem jej zdárně zblokoval Vladimír Sobotka.

12:54

Vladimír Sobotka vzápětí po pravém mantinelu rozjel útočnou akci. V útočném pásmu zkoušel pas do levého kruhu, Tomáška pokryl Gregorc.

13:25

Slovinci hrají směrem dozadu až nečekaně dobře. Daniel Voženílek sice získal útočnou třetinu, ale potom neuspěl kličkou na Urbase.

13:52

Výbornou práci odvedl směrem dozadu Nik Simšič. Obral rozjetého Jakuba Fleka, znovu potom volil oblouček mimo vlastní obranné pásmo.

14:16

Karlu Vejmelkovi nebezpečně bránil ve výhledu Tomáš Kundrátek. Český brankář měl štěstí, kotouč ho trefil do pravého betonu.

14:48

Od modré vypálil z první Tomáš Dvořák. Luka Gračnar práci neměl, blok zaznamenal první clonící Slovinec.

15:11

Další střelecký pokus Tomáše Dvořáka byl o poznání nebezpečnější. Z levého kruhu pálil na přední tyčku, brankář zakročil pravým betonem.

15:42

Michael Špaček propasíroval touš před branku na Dominika Kubalíka, nepovedená střela na zadní tyč nebyla povedená a bránu minula.

16:12

A nebezpečí i na druhé straně! Žiga Pavlin dostal nabito na modrou, obráncem lehce tečovaný pokus kryl Vejmelka v rozkleku do lapačky.

16:53

Protiútok českého týmu nevedl ke snížení. Jiří Smejkal našel jmenovce Černocha, forhendová rána příklepem jenom rozezvučela mantinel.

17:17

Jakub Flek nabral vysokou rychlost po levém mantinelu. Dojel až do kruhu, ostrý forhendový projektil napálil přímo do gólmana.

17:48

Slovinsko útočí, přestože vede o dva góly a klidně by mohlo hrát jenom dozadu. Aleksandar Magovac vypálil nepřesně.

18:26

Jan Košťálek dobrovolně vybruslil z dobré střelecké pozice, z ostrého úhlu poslal hrací předmět o kus vedle cílového zařízení.

18:54

Na druhé straně vyzkoušel Vejmelkovu pozornost Žiga Pance. Brankář byl na svém místě a puk udržel ve výstroji.

19:06

České úderné duo neudeřilo. Dominik Kubalík ještě volil přihrávku Romanu Červenkovi, tu úspěšně zastavil Blaž Gregorc.

19:45

Jiří Černoch sice dojel za bránu soupeře k puku jako první, jenže zřejmě najel na rýhu v ledu a skončil na zemi bez cizího přičinění.

20:00

Konec první třetiny.

Úvodní dvacetiminutovka byla tou, na kterou budou chtít Češi co nejrychleji zapomenout, protože v souboji se Slovinskem senzačně prohrávají 0:2. Důležitý první gól obstaral v 8. minutě Miha Verlič, na nějž o čtyři minuty později navázal brankou v přesilovce Jan Urbas. Doufejme, že česká reprezentace ve zbývajících čtyřiceti minutách předvede výrazně lepší výkon a nedopustí po prohře s Lotyšskem další překvapení.

STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ

Střely na bránu: 11 - 10

Úspěšnost vhazování: 44,44 % - 55,56 %

Přesilové hry: 0/1 - 1/1

Druhá třetina začne přibližně v 16:10.

20:01

Začala druhá třetina.

20:10

Prostřední část je v plném proudu! Češi rozhodně mají co zlepšovat, v roli obrovského favorita prohrávají se Slovinci rozdílem dvou gólů.

20:43

Michael Špaček viděl na pravé straně Michala Červenku, avšak přihrávka byla příliš krátká, bez větších problémů ji zpacifikoval Blaž Gregorc.

21:16

Po levém mantinelu nahodil kotouč do útočného pásma bekhendem Jiří Černoch. K hracímu předmětu dosprintoval jako první Aleksandar Magovac.

21:45

Vysokou rychlost nabral po pravé straně Jakub Flek. Natlačil se blíže bráně, ale zakončoval bekhendem přímo do Gračnarovy výstroje.

22:08

Jakub Flek dokázal propasírovat touš do předbrankového prostoru, odkud David Tomášek střílel forhendem vedle pravé tyčky.

22:33

Filip Chlapík si vyměnil puk s Davidem Němečkem, načež vypálil zpoza levého kruhu, Luka Gračnar touš chytil a nepustil.

23:00

Dominik Kubalík zprava nahrával před bránu Romanu Červenkovi, toho Aljoša Crnovič podržel na zádech a vyhodil do bezpečí.

23:39

Zakázané uvolnění českého celku. Pokus o dlouhou přihrávku nevyšel Janu Košťálkovi, Jiří Smejkal natahoval hokejku za kotoučem bez úspěchu.

24:20

Ondřej Beránek v pravém kruhu vymotal soupeře, poté vystřelil z velkého úhlu, Luka Gračnar se překvapit nenechal.

24:47

Zahrozili Slovinci. V levém kruhu byl úplně osamocený Žiga Pance, Michal Kempný touš zblokoval nad břevno.

25:13

Slovenského zaváhání chtěl využít útočník Sparty David Tomášek, ovšem zpracování poskakujícího puku mu nevyšlo.

25:49

Obtočení soupeřovy svatyně vyzkoušel Luka Maver. Karel Vejmelka včas přilepil levý beton k tyčce a změnu stavu nepřipustil.

26:19

První přesilovku Slovinsko využilo, jak si povede ve druhém případě? To se dozvíme za pár chvil, protože Filip Chlapík vyfasoval dvě minuty za hru vysokou holí.

26:40

Výborně si počínal Ondřej Beránek. Nejprve obral protihráče, poté ve středním i obranném pásmu pošetřil dobrých dvacet sekund.

27:09

Zničehonic dostal parádní přihrávku do levého kruhu Miha Verlič, jemuž však Karel Vejmelka skvěle zmenšil střelecký úhel a puk dostal do výstroje.

27:39

Blaž Gregorc po modré čáře posunul kotouč na Jana Urbase, tvrdá rána z první prosvištěla poměrně vysoko nad horní tyčkou.

28:20

Závěrečné vteřiny přesilovky Slovinci strávili v početní převaze, leč třetího vstřeleného gólu se nedočkali, Filip Chlapík je zpátky na ledové ploše.

28:57

Slovinský icing se nepískal, protože kus černé gumy směřoval přímo na Karla Vejmelku, jenž vyrážečkou rozehrál na Jana Košťálka.

29:26

Dominik Kubalík si mezi kruhy našel střeleckou pozici, ale snížení se nedočkal, hrací předmět usměrnil vedle levé tyče.

29:45

Češi znovu míří do čtyř. Na trestnou lavici odjel Tomáš Kundrátek za dvě minuty na hrubost. Rozhodčí ještě zkoumali, zda neudělit vyšší trest, nakonec ponechali dvě minuty.

30:12

Od modré vypálil tvrdou ránu Robert Sabolič. Karel Vejmelka reagoval poměrně pozdě, kotouč proletěl vysoko nad horní tyčkou.

30:41

Nepříjemně dostal pukem do nechráněného místa Jiří Smejkal. V bolestech odjel na střídačku, kde nejspíše dojde k ledování postiženého místa.

31:22

Jan Urbas hledal před bránou Mihu Verliče, který na dlouhou hokejku posunul touš bekhendem vedle levé tyčky.

31:58

Zmatků v brankovišti českého týmu chtěl zužitkovat Jan Urbas, nicméně početnou clonu hráčů před bránou nepropálil.

32:15

Utkání pokračuje v pěti na obou stranách. Faul Tomáše Kundrátka potrestán nebyl, Češi se opět mohou tlačit směrem dopředu.

32:39

Michal Kempný si vyměnil kotouč s Tomášem Kundrátkem, z první potom vypálil od modré. Po zákroku Luky Gračnara lapačkou následuje komerční přestávka.

33:09

Žiga Pance v přečíslení dvou na jednoho bekhendem oslovil Jana Drozga, bekhendovou střelu kryl Karel Vejmelka až nadvakrát.

33:46

Ještě ze středního pásma nahazoval Žiga Jeglič. Vejmelka zaváhání nepřipustil, kus černé gumy skryl mezi betony.

34:00

Luka Gračnar zničehonic skončil na zádech. Měl velké štěstí, že Michael Špaček byl v rohu mantinelu v souboji s Magovacem.

34:32

Alespoň jedna dobrá zpráva. Jiří Černoch je po nastřelení do nechráněného místa v pořádku, už je znovu na ledě a bruslit evidentně může naplno.

35:13

Tomáš Kundrátek dobře zabojoval za vlastní bránou a odstavil Žigu Jegliče, po mantinelu dostal touš do střední třetiny.

35:55

Karel Vejmelka vyjel daleko z brány a rozehrávku zvládl, těsně před Saboličem posunul hrací předmět na Jana Košťálka.

36:23

David Tomášek dostal puk do pravého kruhu. Vypálil z velkého úhlu, bránu však minul o pořádný kus, Luka Gračnar udržuje čisté konto.

36:43

Šance na snížení. Menší trest si vykoledoval Aleksandar Magovac, když vysokou holí trefil do helmy Davida Tomáška.

37:15

Po úspěšném vyhození jednoho z obránců vrátil Čechům útočné pásmo Roman Červenka. Hráči v červených dresech aktuálně kombinují, střela ještě nepřišla.

37:54

Nakonec vyprodukoval tvrdou forhendovou ránu Jan Košťálek. Luka Gračnar mohl být v klidu, úspěšným blokem se prezentoval Robert Sabolič.

38:19

Konečně je Gračnarovo kouzlo zlomeno, Češi snižují! Michal Kempný z první posouval do pravého kruhu k ostrostřelci DOMINOKU KUBALÍKOVI, jehož pokus šťastně propadl mezi brankářovými betony. Asistence: Michal Kempný a David Tomášek.

39:08

Jakub Flek mohl nahrávat, ale věřil si individuálně. Forhendem střílel o kousek vedle pravé tyče, David Tomášek dorážel z úhlu do ochranné sítě.

39:44

K nahození Davida Němečka dojel jako první Aleksandar Magovac, slovinský obránce vysokým obloučkem poslal touš do středního pásma.

40:00

Konec druhé třetiny.

Češi ve druhé části snížili ztrátu, do závěrečné dvacetiminutovky nastoupí s jednobrankovým mankem. Gračnarovo kouzlo prolomil ve 39. minutě Dominik Kubalík, který z pravého kruhu úspěšně vypálil mezi betony gólmana. Jalonenova družina se vrátila do hry, ale stále má co zlepšovat, jakákoliv ztráta se Slovinci by znamenala neúspěch.

STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ

Střely na bránu: 24 - 17

Úspěšnost vhazování: 52,5 % - 47,5 %

Přesilové hry: 1/2 - 1/3

Třetí třetina začne přibližně v 17:04.

40:01

Začala třetí třetina.

40:16

O vyrovnání se pokoušel Tomáš Kundrátek. Luka Gračnar moc neviděl, naštěstí pro něj puk proletěl výrazně vedle pravé tyče.

40:41

Jako další pálil Dominik Kubalík, ovšem rána mu vůbec nesedla, Aleksandar Magovac odpálil kotouč do rohu kluziště.

41:22

Od modré vypálil Tomáš Dvořák. S drobnou tečí obránce puk proletěl těsně vedle levé tyčky. Češi pokračují v tlaku.

41:53

Češi pokračují v tlaku. Z levého kruhu vyprodukoval tvrdou forhendovou střelu Ondřej Beránek, kus černé gumy se mezi tři tyče nevešel.

42:29

Z otočky pálil z levého kruhu Jiří Smejkal. Luka Gračnar reagoval včas a kotouč mezi betony za brankovou čáru nepustil.

42:59

Jako další o vyrovnání usiloval Michael Špaček. Zleva mířil forhendem na bližší tyčku, kterou o pár čísel minul.

43:19

Česko má příležitost srovnat v přesilové hře. Blaž Gregorc si pomohl proti Romanu Červenkovi nedovoleným způsobem, soka zahákoval.

43:47

Vyrovnáno! Znovu v přesilovce a znovu v hlavní roli DOMINIK KUBALÍK, který si napříč kruhy narazil s Tomáškem a z toho pravého propálil forhendem marně se přesunujícího Gračnara. Asistence: David Tomášek a Jiří Smejkal.

44:30

Obrat chtěl dokonat Jiří Smejkal. Posílal nahrávku před bránu, Jiří Černoch forhendem tečoval kus černé gumy nad břevno.

45:00

Obrat dokonán, Češi jsou o krok napřed! Daniel Voženílek od levého mantinelu poslal kotouč do předbrankového prostoru, kam hokejku natáhl ROMAN ČERVENKA a brankáři usměrnil kotouč nechytatelně pod břevno. Asistence: Daniel Voženílek a Jan Košťálek.

46:13

Tomáš Kundrátek zapracoval směrem dozadu a čistým zákrokem odstavil Žigu Jegliče, dopředu mohou postupovat čeští hokejisté.

46:47

Opět zkusili dopředu zabojovat Slovinci, ovšem Žiga Pance vystavil Roberta Saboliče do postavení mimo hru.

47:01

David Tomášek volil v přečíslení dvou na jednoho ránu zápěstím, gólman Luka Gračnar vyhlavičkoval kus černé gumy do ochranné sítě.

47:39

Na teč nahazoval před bránu Martin Kaut. Pobídky se chopil Filip Chlapík, kotouč však poslal vysoko nad horní tyčku.

48:20

Česká elitní lajna získala tlak na svou stranu. Dominik Kubalík zkoušel završit hattrick, Luka Gračnar pokryl obě jeho střely.

48:58

Slovinci jsou pod velkým tlakem. Žiga Jeglič chtěl postupovat směrem dopředu, jenže sám proti třem neměl žádnou šanci na úspěch.

49:24

Aleksandar Magovac vyzkoušel oblouček do útočného pásma. Žiga Pance si neporadil se zpracováním, takže hraje Jan Košťálek.

49:51

Hokejisté v bílých dresech si jsou moc dobře vědomi, že potřebují zabrat směrem dopředu. Žiga Pance jeden na jednoho neuspěl.

50:10

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Češi dokonali obrat a míří za očekávaným ziskem tří bodů.

50:41

David Němeček bleskově obtočil soupeřovu svatyni, ale zasunout touš k pravé tyči se mu nepovedlo, Daniel Voženílek na volný hrací předmět nedosáhl.

51:12

Češi odskakují na rozdíl dvou branek! Po přihrávce Kubalíka poslal Vladimír Sobotka křižnou nahrávku doleva na MICHALA KEMPNÉHO a souhra dvou Sparťanů vyšla na jedničku, český bek vypálil neomylně do pravého víka. Asistence: Vladimír Sobotka a Dominik Kubalík.

52:27

Čeští hokejisté drželi kotouč u levého mantinelu v útočném pásmu, nakonec ho zdárně vydoloval bránící Blaž Gregorc.

52:45

Poměrně dlouhý sprint absolvoval Dominik Kubalík. V útočné třetině proti třem neuspěl, kličkou nevyzrál na Aleksandara Magovace.

53:32

Situaci dvou proti dvěma řešil Roman Červenka individuálně, ostrou ránu ze zápěstí poslal poměrně výrazně vedle levé tyče.

53:57

Martin Kaut viděl před bránu najíždějícího Daniela Voženílka a adresoval mu přihrávku, třinecký útočník na puk nedosáhl.

54:12

Dozadu zafungoval Jan Drozg. Odclonil tělem Romana Červenku a po mantinelu potom posunul kus černé gumy na volného Blaže Gregorce.

54:40

Za bránou bojoval Jiří Smejkal. Mezi kruhy nabil Jiřímu Černochovi, forhendový projektil z voleje proletěl nad břevnem.

55:23

Zakázané uvolnění českého mužstva. Michal Kempný pod tlakem volil sázku na jistotu, kotouč poslal po volném levém mantinelu.

55:55

Žiga Jeglič z mezikruží poslal hrací předmět do levého kruhu na Jana Urbase, Tomáš Dvořák zblokoval kotouč do ochranné sítě.

56:13

V levém kruhu váhal Michael Špaček. Nakonec volil přihrávku na střed, před Davidem Tomáškem ukázkově zapracoval Blaž Gregorc.

56:40

Ostrou ránu z levé strany vyslal Robert Sabolič. Karel Vejmelka byl v pozoru, vyprodukoval pěkný zákrok pravým ramenem.

57:21

Mezi kruhy zůstal Žiga Jeglič. Dostal nahrávku od Roka Tičara, kus černé gumy napálil příliš vysoko nad bránu.

57:49

Je rozhodnuto! DOMINIK KUBALÍK završil hattrick gólem do prázdné brány, po pravém mantinelu dojel do útočné třetiny a s přehledem poslal kotouč mimo dosah na brankové čáře stojícího obránce. Asistence: Jakub Zbořil.

58:22

Dopředu mířila kompletní karlovarská formace. Jiří Smejkal hledal Jiřího Černocha, ten vypálil forhendem příliš vysoko.

58:56

Šestý gól v síti Slovinska! Z minusového úhlu vypálil forhendem po ledě JAKUB FLEK a Luku Gračnara zaskočil dokonale, brankář si pravým betonem srazil touš za vlastní záda. Bez asistence.

59:23

Slovinci chtěli alespoň zmírnit porážku, ale neuspěli, Žiga Jeglič vypálil v plném sprintu vedle levé části brankové konstrukce.

59:51

V samotném závěru ještě postupoval sám na gólmana Filip Chlapík, ale z minisouboje vyšel jako vítěz Luka Gračnar, gólman zakročil levým betonem.

60:00

Konec zápasu.

Češi se až nečekaně nadřeli na vítězství nad Slovinskem, ale zásluhou skvěle zvládnuté třetí části nakonec získali očekávané tři body za vítězství 6:2.

Hrdinou utkání se stal Dominik Kubalík, jenž se dvěma trefami postaral o smazání dvoubrankového manka. Ve třetí části po srovnání dokonal obrat kapitán Roman Červenka, ve zbylých minutách se trefili ještě Michal Kempný, střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick Dominik Kubalík a konečnou podobu dal výsledku Jakub Flek.

Češi si polepšili na deset bodů a posunuli se v tabulce na druhé místo o bod za Kanadu. Slovinci zůstávají na nule a nadále platí, že nejspíše sehrají klíčové utkání o záchranu proti Kazachstánu.

Nejlepší hráči: Dominik Kubalík - Luka Gračnar.

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 41 - 20

Úspěšnost vhazování: 55,17 % - 44,83 %

Přesilové hry: 2/3 - 1/3

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Cena plynu je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od června 2021, uvedla agentura DPA.

Cena plynu pro evropský trh má klesající tendenci od konce loňského roku a komodita od té doby prudce zlevnila. Její cena se začala zvyšovat předloni a pak výrazně loni na jaře po začátku války na Ukrajině. Rekordních téměř 350 eur za MWh se platilo loni v létě. Zastavení dodávek ruského plynu vyvolalo obavy z energetické krize.

Letos velkoobchodní ceny plynu klesají díky mírnější zimě, opatřením na snížení spotřeby plynu a solidním zásobám a dodávkám. Zásobníky v EU jsou nyní plné zhruba z 66 procent. Cena plynu na burze je teď hluboko pod úrovní administrativně stanoveného stropu v České republice, který činí 2500 Kč za MWh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy