Další zdravotní trable. Na tréninku chyběl rozjetý Sedlák, jeho start je nejistý

ČTK ČTK
17. 5. 2023 10:17
Čeští hokejisté se v dějišti mistrovství světa Rize vrátili po úterním dni volna do tréninku a v Daugava Aréně chyběl vedle zraněného Filipa Chytila nově i další útočník Lukáš Sedlák. Na marodce je kvůli zranění v dolní části těla z pondělního utkání s Lotyšskem, které si vyžádalo nejméně dvoudenní volno.
Lukáš Sedlák na letošním MS
Lukáš Sedlák na letošním MS | Foto: ČTK / AP

Právě Sedlák nahradil Chytila v duelu s domácí reprezentací (3:4 v prodloužení) v elitní formaci mezi Dominikem Kubalíkem a Romanem Červenkou.

"Lukáš Sedlák v zápase s Lotyšskem utrpěl bolestivé poranění v dolní části těla a dostal dva dny volno. Během nich jsme s fyzioterapeuty pracovali na jeho zranění a dál uvidíme podle jeho aktuálního zdravotního stavu," řekl novinářům po tréninku lékař týmu Antonín Chochola.

Na ledě naopak nechyběl útočník Filip Chlapík, který po zranění v horní části těla po zákroku slovenského obránce Patrika Kocha z pátečního úvodního utkání už absolvoval úterní dobrovolný trénink s Chytilem. Na ledě byli sami s videotrenérem Jiřím Horáčkem a Chytil se po zranění v obličeji v druhé části tréninku už necítil dobře.

Chytila zranil zásahem hokejkou v nedělním utkání s Kazachstánem obránce Danil Butěnko. Český hráč absolvoval úterní trénink s celoobličejovým krytem. Dnes v plné přípravě týmu před čtvrtečním duelem se Slovinskem chyběl.

"Včera absolvoval individuální trénink, kde měl bolesti v oblasti obličeje, proto jsme jeho zátěž ubrali. Dneska měl pouze trénink na suchu a v následujících dnech ho zkusíme opět vrátit do větší zátěže," doplnil Chochola.

 

Právě se děje

Další zprávy