Kapitán jede po lehkém otřesu mozku naplno. Voráček trénoval s Plekancem, pak si přidával na kole

Adam Sušovský Adam Sušovský
10. 5. 2017 13:20
Bez úlevy šel do všeho naplno, to jsou dobré zprávy. Jakub Voráček se po lehkém otřesu mozku, který utrpěl v zápase s Finskem, vrátil na led. A podle všeho necítil žádné problémy. Po tréninku si dokonce přidal na rotopedu. Podle všeho by tak nic nemělo bránit tomu, aby nastoupil už do zítřejšího zápasu s Norskem. Pravděpodobně ve druhém útoku s Tomášem Plekancem a Romanem Červenkou.
Jakub Voráček po lehkém otřesu mozku zvládl celý trénink bez úlevy. Kapitán se tak pravděpodobně uz ve čtvrtek proti Norsku vrátí do hry.
Jakub Voráček po lehkém otřesu mozku zvládl celý trénink bez úlevy. Kapitán se tak pravděpodobně uz ve čtvrtek proti Norsku vrátí do hry. | Foto: Michal Eger

Paříž (od našeho zpravodaje) - Zvládl na ledě s týmem celý trénink. Když pak Jakub Voráček odcházel z ledu, minul české novináře a řekl, že dnes mluvit nebude. Shodil ze sebe výstroj a jel se vyjezdit na rotopedu.

Pro národní tým je to dobrá zpráva. Svědčí o tom, že se kapitán týmu po lehkém otřesu mozku, který prodělal v posledním zápase s Finskem (více čtěte ZDE), cítí dobře. 

A v e čtvrtečním zápase proti Norsku (16:15) by podle všeho neměl chybět. Že s ním trenéři počítají, víceméně naznačil i dnešní trénink. Voráček v něm bruslil na ledě v jedné formaci s Tomášem Plekancem a Romanem Červenkou

Nejproduktivnější hráč týmu (1+3) se zdá být připraven. "Podle mě teď ještě bude mluvit s doktorem. Bezprostředně po tréninku je asi těžké říct, jak se cítí. Ale šel do plného zatížení, ještě si šel zašlapat na kolo. Zda bude hrát, to budeme vědět napevno až večer. Ale jezdil naplno, výborně," prohlásil asistent trenéra Jaroslav Špaček

Voráček v zápase s Finskem odstoupil v první třetině. Nebyl tak u fantastického obratu z 0:3 na 4:3, kterým si Češi zajistili větší klid v základní skupině.

Ze hry ho vyřadil nijak zákeřný faul Oskara Osaly, po kterém narazil do mantinelu. I když ještě naskočil do následující přesilovky, po přestávce už se na led nevrátil. Podle lékaře českého týmu se u něj projevovaly příznaky lehkého otřesu mozku. Bolela ho hlava a měl výpadky paměti. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 2 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy