Paříž zaplavily tisíce Čechů. Podívejte se, jak se baví fanoušci na mistrovství světa

7 860 diváků. Taková je průměrná návštěvnost zápasů českého týmu na mistrovství světa. Do Paříže přijelo fandit hokejistům tisíce Čechů. Podívejte se, jak si atmosféru šampionátu užívají.
S trochou nadsázky se dá říct, že z Česka se přijelo na Česko do Francie podívat více lidí, než z Francie na Francii. Svědčí o tom třeba návštěvy z prvního dne. Zatímco zápas Česko - Kanada sledovalo 8 834 diváků, úvodní duel Francie proti Norům jen 7 893.
Češi využili prodlouženého víkendu, na který vyšly hned tři zápasy reprezentace. Ujít duely s Kanadou, Běloruskem a Finskou si jich živě nenechalo ujít tisíce.
Průměrná návštěvnost na české zápasy je 7860, více lidí v Paříži si zatím našlo cestu jen na Finy a Francouze, těm ale výrazně pomohl jejich vzájemný zápas a naprosto překvapivý výsledek.
Čeští hokejisté se díky podpoře mohou cítit jako doma. "Mám pocit, že tady Češi trošicku zachraňují návštěvnost," řekl trenér Josef Jandač.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský, Michal Eger
10. 5. 2017 6:47
Zachraňují návštěvnost, vytvářejí atmosféru. Na české fanoušky je spoleh, zase dělají šampionát výjimečným. Na mistrovství světa do Paříže jich přijely tisíce, hokejisté se během svých zápasů cítí jako doma. Podívejte se, jak se baví v hale Bercy očima fotoreportéra Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy