Paříž zaplavily tisíce Čechů. Podívejte se, jak se baví fanoušci na mistrovství světa

7 860 diváků. Taková je průměrná návštěvnost zápasů českého týmu na mistrovství světa. Do Paříže přijelo fandit hokejistům tisíce Čechů. Podívejte se, jak si atmosféru šampionátu užívají.
S trochou nadsázky se dá říct, že z Česka se přijelo na Česko do Francie podívat více lidí, než z Francie na Francii. Svědčí o tom třeba návštěvy z prvního dne. Zatímco zápas Česko - Kanada sledovalo 8 834 diváků, úvodní duel Francie proti Norům jen 7 893.
Češi využili prodlouženého víkendu, na který vyšly hned tři zápasy reprezentace. Ujít duely s Kanadou, Běloruskem a Finskou si jich živě nenechalo ujít tisíce.
Průměrná návštěvnost na české zápasy je 7860, více lidí v Paříži si zatím našlo cestu jen na Finy a Francouze, těm ale výrazně pomohl jejich vzájemný zápas a naprosto překvapivý výsledek.
Čeští hokejisté se díky podpoře mohou cítit jako doma. "Mám pocit, že tady Češi trošicku zachraňují návštěvnost," řekl trenér Josef Jandač.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský, Michal Eger
10. 5. 2017 6:47
Zachraňují návštěvnost, vytvářejí atmosféru. Na české fanoušky je spoleh, zase dělají šampionát výjimečným. Na mistrovství světa do Paříže jich přijely tisíce, hokejisté se během svých zápasů cítí jako doma. Podívejte se, jak se baví v hale Bercy očima fotoreportéra Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Zemřel designér a keramik Václav Šerák

Ve věku 89 let zemřel designér a sochař Václav Šerák. Byl autorem řady keramických plastik a designérem výrobků několika keramických závodů. Se svým monumentálním a expresivním stylem se ale uplatnil i v architektuře nebo při tvorbě plastik z ledu a sněhu. O umělcově sobotním úmrtí dnes informovala kurátorka Dita Hálová, která v roce 2014 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze realizovala autorovu retrospektivní výstavu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
Další zprávy