Paříž zaplavily tisíce Čechů. Podívejte se, jak se baví fanoušci na mistrovství světa

7 860 diváků. Taková je průměrná návštěvnost zápasů českého týmu na mistrovství světa. Do Paříže přijelo fandit hokejistům tisíce Čechů. Podívejte se, jak si atmosféru šampionátu užívají.
S trochou nadsázky se dá říct, že z Česka se přijelo na Česko do Francie podívat více lidí, než z Francie na Francii. Svědčí o tom třeba návštěvy z prvního dne. Zatímco zápas Česko - Kanada sledovalo 8 834 diváků, úvodní duel Francie proti Norům jen 7 893.
Češi využili prodlouženého víkendu, na který vyšly hned tři zápasy reprezentace. Ujít duely s Kanadou, Běloruskem a Finskou si jich živě nenechalo ujít tisíce.
Průměrná návštěvnost na české zápasy je 7860, více lidí v Paříži si zatím našlo cestu jen na Finy a Francouze, těm ale výrazně pomohl jejich vzájemný zápas a naprosto překvapivý výsledek.
Čeští hokejisté se díky podpoře mohou cítit jako doma. "Mám pocit, že tady Češi trošicku zachraňují návštěvnost," řekl trenér Josef Jandač.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský, Michal Eger
10. 5. 2017 6:47
Zachraňují návštěvnost, vytvářejí atmosféru. Na české fanoušky je spoleh, zase dělají šampionát výjimečným. Na mistrovství světa do Paříže jich přijely tisíce, hokejisté se během svých zápasů cítí jako doma. Podívejte se, jak se baví v hale Bercy očima fotoreportéra Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy