Čeští junioři přišli pro první zápas o útočníka. Kvůli faulu 16 sekund před koncem

ČTK ČTK
26. 12. 2020 8:30
Útočník české hokejové dvacítky Adam Raška byl disciplinární komisí Mezinárodní hokejové federace (IIHF) potrestán zákazem startu v jednom utkání za faul na slovenského obránce Šimona Bečára ve středečním přípravném zápase.
Útočník Adam Raška na domácím mistrovství světa juniorů 2020.
Útočník Adam Raška na domácím mistrovství světa juniorů 2020. | Foto: Dalibor Sosna

Bude tak chybět trenérovi Karlu Mlejnkovi v dnešním úvodním duelu na mistrovství světa v Edmontonu proti Švédsku, který začne ve 20:00 SEČ.

Raška 16 sekund před koncem jediného testu před šampionátem, který český tým vyhrál jednoznačně 6:0, vrazil Bečára na hrazení a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. V zápase si Raška připsal dva body za gól a asistenci.

"Je to pro nás samozřejmě zásah. Adam odehrál velmi dobré přípravné utkání před šampionátem. V sestavě ho nahradí Martin Lang," řekl Mlejnek. "Švédové jsou silný tým s extrémně vybavenými individualitami. Je to náročný soupeř a uděláme všechno pro to, abychom, se na něj co nejlépe připravili."

Švédové kvůli delší karanténě přípravný zápas nehráli. "Příprava, co se týče skautingu, není úplně ideální. Na druhou stranu absolutně neřešíme, že Švédové vylezli z karantény až 21. prosince. My jsme vylezli 18. prosince, v tom úplně rozdíl nevidím," uvedl kouč.

"Vnímáme, že nálada je bojovná. Hráči se na utkání a na vstup do šampionátu těší. Věřím, že předvedeme pokud možno co nejlepší výkon," dodal Mlejnek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

S NASA poletí příští měsíc do vesmíru první Američanka domorodého původu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyšle 29. září posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Její součástí a zároveň i velitelkou mise bude astronautka Nicole Anuapuová Mannová, která se stane první domorodou Američankou ve vesmíru. Informoval o tom dnes web stanice BBC.

Mannová má kořeny v indiánském kmeni Vailakiů a jako velitelka mise bude zodpovědná za všechny fáze letu. S sebou si může do vesmíru vzít maximálně 1,4 kilogramu osobních věcí. Mannová serveru Indian Country Today řekla, že mezi nimi nebude chybět indiánský lapač snů, který jí dala matka, když byla malá.

"Myslím, že je důležité, abychom zprávy jako tyto šířili v naší komunitě, aby si i jiné domorodé děti uvědomily, že překážky, které tu vždycky byly, skutečně začínají mizet," uvedla astronautka.

Společně s Mannovou se mise Crew-5 v kosmické lodi Dragon 2 společnosti Space X zúčastní americký astronaut Josh Cassada, ruská kosmonautka Anna Kikinová a japonský astronaut Kóiči Wakata. Tým během pobytu na ISS provede 250 vědeckých experimentů, které jsou podle NASA zaměřené jak na život na Zemi, tak na další objevování vesmíru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy