Slováci začali šampionát senzací. Na zdolání Švýcarska jim stačil jediný gól

25. 12. 2020 22:50
Hokejisté Slovenska zahájili mistrovství světa dvacítek v Edmontonu překvapivou výhrou 1:0 nad favorizovaným Švýcarskem.
Švýcar Giancarlo Chanton bojuje o puk s Jurajem Slafkovským
Švýcar Giancarlo Chanton bojuje o puk s Jurajem Slafkovským | Foto: Andrea Cardin/www.iihf.com

Duel základní skupiny A rozhodl v čase 54:17 útočník Roman Faith. Čisté konto vychytal díky 28 úspěšným zákrokům Šimon Latkóczy, který dostal v brance přednost před Samuelem Hlavajem.

Ve středečním přípravném utkání proti českému týmu (0:6) začal Hlavaj a stejně jako Latkóczy inkasoval třikrát.

V páté minutě dnešního duelu pomohla trenčínskému gólmanovi pravá tyč po střele Raye Fusta. Švýcaři nabídli týmu kouče Róberta Petrovického za první třetinu tři přesilové hry, ale gólman Thibault Fatton byl také neprůstřelný.

Další přesilovku Slováků v úvodu druhé části přerušil faul Juraje Slafkovského a přes šance na obou stranách trval bezbrankový stav. Největší slovenskou příležitost měl ve 34. minutě Michal Mrázik. Ve třetí třetině Švýcaři odolali i při vyloučení Cédrica Fiedlera.

Slováci se dočkali gólu v 55. minutě, kdy se puk po rychlém brejku odrazil před Faitha, který zamířil do odkryté branky. Petrovického výběr v závěru ubránil čtyři minuty v oslabení a Latkóczy zlikvidoval obrovskou šanci Inakiho Baragana.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu:

Skupina A:

Švýcarsko - Slovensko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 55. Faith (Nemec, Mrázik). Rozhodčí: Lawrence, Sandlak - Chaput, Harris (všichni Kan.). Vyloučení: 6:4, navíc Kňažko (SR) 10 min. Bez využití. Bez diváků.