MS v hokeji • Skupina B • 15:20

Česko - Kanada

Česko
1:3
0:1, 1:0, 0:2
Konec zápasu
Kanada
22:06 Kaut (Flek, Dvořák)
19:12 Krebs (Glass, Hunt)
44:09 Myers (Quinn, Laughton)
59:24 Crouse (Laughton)

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání základní skupiny B v rámci MS v hokeji mezi Českem a Kanadou. Zápas začíná v úterý 23. května v 15:20.

Čeští hokejisté senzaci nedopustili a zajistili si místenku do čtvrtfinále, jen je otázkou, z jakého místa do něj půjdou. V dosavadních šesti utkáních nasbírali třináct bodů, když porazili 3:2 Slovensko, 5:1 Kazachstán, 6:2 Slovinsko a 2:0 Norsko, poprvé v historii prohráli 3:4 po prodloužení s Lotyšskem a výsledkem 2:4 nestačili na zatím stoprocentní Švýcarsko. Tým táhne dvojice Dominik Kubalík (8+4) a Roman Červenka (3+6), ostatní útočníci se bodově hledají.

Kanaďanům vyšel úvod turnaje velmi dobře. Postupně vyhráli 6:0 nad Lotyšskem, 5:2 nad Slovinskem, 2:1 nad Slovenskem po prodloužení, 5:1 nad Kazachstánem, ovšem potom přišly problémy. Svěřenci kouče Tourignyho v dramatickém zápase se Švýcarskem prohráli těsně 2:3, načež přišla další porážka, a to hodně překvapivá, v roli velkého favorita podlehli Norům 2:3 po nájezdech, přičemž alespoň bod zachraňoval Crouse gólem 12 vteřin před koncem základní hrací doby. Produktivitě mužstva vévodí devítibodový zadák MacKenzie Weegar (3+6).

Centr první lajny Vladimír Sobotka má radost ze střeleckého apetitu Dominika Kubalíka.

Češi budou hrát na sedm beků a třináct útočníků, v bráně dostal přednost Karel Vejmelka.

00:01

Zápas začal.

00:10

Přímý souboj o druhé místo ve skupině B odstartoval! Kanada potřebuje bodovat za tři body, protože Češi mají na dnešního soupeře náskok dvou bodů.

00:41

Za levým kruhem operoval s pukem na hokejce MacKenzie Weegar, ale v důležitý okamžik mu sjel z čepele hole, takže nic nevymyslel.

01:13

Dobrou práci odvedl Jacob Middleton. Bez větších problémů zastavil pas na Jakuba Fleka, načež nahodil po pravém mantinelu za bránu Česka.

01:45

Do rozehrávky se zapojil kanadský gólman Samuel Montembeault, po rychlém zpracování rozehrál na levou stranu na hokejku Josepha.

02:12

Češi pokračovali v ofenzivě. Od modré vypálil tvrdou střelu Tomáš Dvořák, bohužel napálil jenom spoluhráče Jiřího Smejkala.

02:58

První střelecký pokus na bránu obstaral MacKenzie Weegar z velkého úhlu, Karel Vejmelka si pohlídal prostor u levé tyče.

03:09

Střelu na bránu už zaznamenali i Češi. Jmenovitě Jakub Zbořil, který po najetí do útočného pásma vypálil přes obránce do výstroje brankáře.

03:39

Tyler Myers zůstal stabilní na bruslí i navzdory ataku Červenky, navíc zvládl odvážnou rozehrávku středem na Carconeho.

04:11

Ofenzivní složku mužstva podpořil Tomáš Kundrátek, jenž dojel do pravého kruhu a ránou na přední tyč nechal vyniknout lapačku Montembeaulta.

04:48

Na modrou dostal nabito Ethan Bear. Karel Vejmelka zasahovat nemusel, kotouč trefil do pravé brusle bránícího Michala Kempného.

05:06

Do útočného pásma nahazoval Martin Kaut. Češi v něm příliš dlouho nezůstali, protože puk doputoval pouze k Josephovi.

05:32

Na druhý pokus už se Čechům zadařilo. Za kruhy vypálil v pádu Radim Zohorna, Samuel Montembeault zakročil levým betonem.

06:27

Cody Glass rozjel po pravém mantinelu Adama Fantilliho, ten neuspěl v souboji jeden na jednoho, Tomáš Dvořák odvedl dobrou práci.

06:42

Nadvakrát střílel Jacob Middleton. V prvním případě trefil clonícího soka, ve druhém napálil kus černé gumy nad břevno.

07:02

Na modré dostal hodně volného prostoru MacKenzie Weegar. Michael Carcone neuspěl ve snaze o teč, Karel Vejmelka měl tedy se zákrokem poměrně snadnou práci.

07:44

Kanada tlačila, ale k dalšímu zakončení se zatím neprodrala, kotouč ve změti těl doputoval k hokejce pozorného Jana Košťálka.

08:16

Jakub Flek v plném sprintu zabrzdil, čímž dokonale zaskočil Barrona, jenž skončil na ledě, potom nahrával před bránu, situaci pohlídal Joseph.

08:53

Do levého kruhu dostal nabito Jack Quinn, jemuž forhendová rána z první vůbec nesedla, hrací předmět proletěl vedle pravé části brankové konstrukce.

09:18

Premiérovou přesilovou hru si vyzkouší hokejisté Kanady. Na trestnou lavici již usedl Jiří Smejkal, který podrazil McBaina.

09:49

MacKenzie Weegar nabil do levého kruhu Tylerovi Toffolimu, jenž neváhal a pálil z první na zadní tyč, Karel Vejmelka zasáhl držadlem hole.

10:01

Hokejisté v červených dresech zakročili podruhé. Tyler Toffoli tentokrát volil střílenou přihrávku před bránu, které se Carcone nezhostil, Vejmelka podržel touš pod levým betonem.

10:38

Peyton Krebs vymyslel napříč kruhy parádní nahrávku na Lawsona Crouse, ale ten napálil prvního clonícího konkurenta.

11:03

Češi zahrozili při vlastním oslabení. Radan Lenc ovšem v přečíslení dvou na jednoho neprocpal přes Hunta puk na Jiřího Černocha.

11:25

Výborně, první oslabení česká reprezentace ubránila. Potrestaný Jiří Smejkal je zpátky na hrací ploše a hraje se ve středním pásmu.

12:20

Zpoza vlastní brány rozehrával Jakub Zbořil. Poradil si velmi dobře, přes hokejku Crouse puk procpal na Jana Košťálka.

12:50

Tvrdý projektil vyslal Ethan Bear. Karel Vejmelka spatřil puk v poslední chvíli, úspěšně zakročil svým pravým betonem.

13:02

A Ethan Bear je při chuti! Znovu vyprodukoval kvalitní zakončení, které Karel Vejmelka vytáhl nad horní tyčku levým ramenem.

13:49

Český útok neměl dlouhého trvání. Michal Kempný volil příliš prudkou přihrávku, Ondřej Beránek si se zpracováním neporadil.

14:21

Proti Flekovi udržel puk Peyton Krebs a posunul ho za bránu soupeře, kde Fantilli neustál souboj s Tomášem Kundrátkem.

14:57

Tentokráte se Jakub Flek dočkal puku a hledal Dominika Kubalíka, nejproduktivnější hráč turnaje nezvládl zpracování.

15:24

Radim Zohorna si nevěřil individuálně, proto nahrával k pravému mantinelu Martinu Kautovi, ten pouze nahazoval do prostoru, kde nebyli spoluhráči.

15:45

Ještě ze středního pásma nahazoval Scott Laughton, pozorný Karel Vejmelka ztlumil hrací předmět pro Tomáše Dvořáka.

16:12

Do příležitosti postupoval Daniel Voženílek, avšak došlo k jeho zdvojení, přihrávka šla Jiřímu Černochovi za brusle.

16:41

Aktivní Jacob Middleton se povytáhl mezi kruhy, odkud vyslal ostrý forhendový projektil do nataženého pravého betonu Vejmelky.

17:00

Po Krebsem vyhraném buly nahazoval Tyler Myers, připravený Karel Vejmelka včas vykopl levý beton a zaznamenal už sedmnáctý zákrok.

17:33

Kanadský tlak pokračuje. Dvakrát v krátkém časovém sledu vypálil Jake Neighbours, Karel Vejmelka udržuje čisté konto.

17:49

Z pokračujícího kanadského tlaku vyplynulo druhé české vyloučení. Michal Kempný si pomohl ke kotouči přidržením Krebsovy hokejky.

18:14

Scott Laughton hledal zadovkou některého ze spoluhráčů, ale zrovna v tomto prostoru nikdo nebyl, Kanada se sama připravila o útočné pásmo.

18:50

Skvělá spolupráce mezi Jiřím Černochem a jeho jmenovcem Smejkalem, po levém mantinelu vyhodil první jmenovaný.

19:12

Druhá přesilovka využita, Kanada se ujímá vedení! Krásnou kombinaci završil Cody Glass křižnou přihrávkou do levého kruhu, kde byl nabruslený PEYTON KREBS, proti křižné ráně byl Karel Vejmelka bezmocný. Asistence: Cody Glass a Brad Hunt.

19:47

Michalek Kempný chtěl napravit svůj faul předcházející prvnímu gólu, puk se ovšem po jeho ráně o jednu z bruslí bránícího hráče vznesl nad břevno.

20:00

Konec první třetiny.

Ne, první třetina českému celku rozhodně nevyšla dle představ, ale nutno podotknout, že Kanada hraje skvěle a její vedení je naprosto zasloužené. Hokejisté ze zámoří vstřelili gól do šatny, v poslední minutě úvodního dějství proměnil přesilovku křižnou střelou z levého kruhu Peyton Krebs. Češi potřebují hlavně zlepšit pohyb, v tom byl v první části ten hlavní rozdíl.

STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ

Střely na bránu: 4 - 19

Úspěšnost vhazování: 25 % - 75 %

Přesilové hry: 0/0 - 1/2

Druhá třetina začne přibližně v 16:07.

20:01

Začala druhá třetina.

20:10

Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Vladimír Sobotka krátce po vyhraném buly hledal Romana Červenku, ten na puk nedosáhl.

20:43

Michal Kempný si chtěl narazit s Romanem Červenkou, ale výborně ho zakřižoval Jacob Middleton a beka od touše odstavil.

21:02

Zakázané uvolnění způsobil Jan Košťálek. Po mantinelu hledal Ondřeje Beránka, jenže karlovarský útočník se vydal na střed.

21:36

Joseph si na zakončení nevěřil, proto jenom nahrával za bránu Scottu Laughtonovi, jehož pas na Quinna zastavil Košťálek.

22:06

Vyrovnáno! Dlouhou nahrávku po levém mantinelu zpracoval Jakub Flek, který využil špatného střídání Kanady a přihrál před bránu osamocenému MARTINU KAUTOVI, ten uspěl bekhendovým blafákem zakončeným mezi betony brankáře. Asistence: Jakub Flek a Tomáš Dvořák.

22:47

Nechybělo moc k rychlé odpovědi! Na druhý gól útočil Peyton Krebs, rána zápěstím z levé strany skončila na protější tyči.

23:09

A okamžitě příležitost na druhé straně! Samuel Montembeault se nejprve výborně přesunul proti střele Jiřího Smejkala, ale touš neudržel a hrací předmět se odrazil k Radimu Zohornovi, který baseballově bohužel střílel mimo tři tyče.

23:57

Probudili se také fanoušci, kteří cítí, že Češi mají po vyrovnání navrch. Rána Jana Košťálka skončila na pravém betonu pozorného brankáře.

24:27

Milanu Lucicovi vůbec nevyšla rozehrávka, jehož pas vystihl Tomáš Dvořák, sám potom poslal příliš ostrou nahrávku na Ondřeje Beránka.

24:48

Pod tlakem si MacKenzie Weegar nevěděl moc rady, proto na jistotu odpálil puk po pravém mantinelu na zakázané uvolnění.

25:12

Jako cíl rozehrávky si Jan Košťálek vybral Jiřího Černocha, toho čistým způsobem odstavil dobře bránícího Jacka McBaina.

25:50

Před bránu natlačil puk Radim Zohorna. Sám se v pádu k zakončení neprotlačil, vypálit se přes Weegara nepovedlo ani Jiřímu Smejkalovi.

26:04

Na brusle dostal přihrávku Jakub Zbořil. Musel tedy zpracovávat, přes hokejku Scotta Laughtona doputovalo nahození do ochranné sítě.

26:44

Čechy dělily centimetry od dokonání obratu! Po Montembeaultově zákroku pravým betonem se puk odrazil před bránu přímo na hokejku Radana Lence, člen čtvrtého útoku trefil pravou tyč.

27:09

David Němeček byl nucen vycouvat z útočné třetiny pod tlakem Michaela Carconeho, načež zkoušel zajímavou přihrávku na Michaela Špačka, který na puk těsně nedosáhl.

27:38

Neočekávaný odraz od zadního mantinelu Vejmelka smolně kopl bruslí před vlastní bránu, Michal Jordán naštěstí v poslední chvíli zablokoval Lucicovi hokejku.

28:12

Mezi obránce se chtěl schovat Jakub Flek, avšak nahrávka Ondřeje Beránka nebyla přesná, útočník brněnské Komety posléze nepřetlačil Myerse.

28:52

Zbořilovo nahození tečoval Martin Kaut, takže nemohla být řeč o zakázaném uvolnění, Jacob Middleton zdárně podržel na zádech Voženílka.

29:13

Zajímavou střílenou přihrávku vymyslel od pravého mantinelu Radan Lenc, o kousek však nedokázal najít prostor, kde měl Jiří Černoch položenou hůl.

29:38

Z ostrého úhlu chtěl brankáře překvapit Michael Špaček, ovšem kus černé gumy usměrnil jenom do boční síťky.

30:21

Příliš rychle vjel do útočného pásma Roman Červenku, přihrávku přebíral až za modrou čárou, takže čárový rozhodčí správně odpískal ofsajd.

30:50

Centr elitní lajny Vladimír Sobotka nabíjel na modrou Tomáši Kundrátkovi, jenž nepropálil početný chumel hráčů před Montembeaultem.

31:19

Ondřej Beránek mezi kruhy udržel přehled a do levého kruhu nahrál Jiřímu Černochovi, tomu nesedla rána z první.

31:52

Krásně se přes Weegara dostal ke střele Radim Zohorna, dobře mířenou střelu zápěstím do horní poloviny brány Samuel Montembeault vyrazil pravým ramenem.

32:22

Češi jsou ve druhé třetině jasně lepším týmem, Jiří Smejkal na střílenou pobídku Michala Kempného o kousek nedosáhl.

32:43

Pěknou kombinaci už Vladimír Sobotka překombinoval, když z levého kruhu ještě nahrával před bránu Dominiku Kubalíkovi, pas zastavil Jacob Middleton.

33:06

Útočnou akci zjednodušil Tomáš Dvořák, který vypálil tvrdou ránu od modré čáry, Samuel Montembeault nepustil kus černé gumy z výstroje.

33:11

Okamžitě po vyhraném buly střílel forhendem Jiří Černoch. Kanadský brankář reagoval pozdě, ale měl štěstí, kotouč proletěl vedle pravé tyče.

34:02

Od modré nahazoval MacKenzie Weegar. Karel Vejmelka měl volný výhled, proto zapsal další zákrok na konto bez výraznějších problémů.

34:40

Vzápětí MacKenzie Weegar skvěle zapracoval směrem do defenzivy, dokonce dvakrát zblokoval střely Davida Němečka ze středu modré čáry.

35:08

Jacob Middleton musel zabrat směrem dozadu, protože na něj nebezpečně začal dotírat Martin Kaut, pomohl si pasem po mantinelu na Weegara.

35:29

Karla Vejmelku se rozhodl zaměstnat Jake Neighbours, český gólman nastavil lapačku a hrací předmět v ní uschoval.

35:42

Premiérová početní převaha čeká na Česko. Proti pravidlům hrál Brad Hunt, Ondřeje Beránka zastavil jen za cenu podrážení.

36:20

Podruhé za Samuelem Montembeaultem zazvonila branková konstrukce. Gólman vůbec neviděl střelu Michala Kempného, ta narazila do levé tyče!

36:52

Další tlak se zatím nekoná. Kanaďané dokázali vyhodit v krátkém časovém sledu, ve druhém případě Kempný srazil puk na střídačku.

37:15

V levém kruhu číhal Tomáš Kundrátek, ale přihrávka Radana Lence přišla pozdě, vystihl ji Jack McBain a zdárně vyhodil pravou stranou.

37:45

Tentokráte byl Tomáš Kundrátek připraven v nápřahu na modré, dělový projektil z první vyslal vedle levé tyče. Kanada je kompletní.

38:22

Český tlak měl pokračování. Daniel Voženílek nahazoval od pravého mantinelu a Michael Špaček poslal kotouč poměrně výrazně vedle pravé tyče.

38:47

Michal Jordán nezvykle přihrál brankáři Karlu Vejmelkovi, ten si poradil a doprava poslal hrací předmět osamocenému Němečkovi.

39:22

Vladimír Sobotka dostal touš do útočného pásma, ale pod tlakem trojice konkurentů a bez podpory spoluhráčů jenom nahodil za bránu soupeře, kde byl Weegar.

39:52

Poslední možnou českou příležitost ve druhém dějství odmítl Ethan Bear, který udržel na zádech Ondřeje Beránka a pomohl si dobruslením až za Montembeaultovu svatyni.

40:00

Konec druhé třetiny.

Prostřední dvacetiminutovka mezi Českem a Kanadou už byla pro českého fanouška o poznání lepší na pohled. Češi výrazně zlepšili pohyb a odměna se dostavila ve 23. minutě, kdy špatné kanadské střídání potrestal Martin Kaut, po bekhendovém blafáku poslal Montembeaultovi puk mezi betony. I nadále byli Jalonenovi svěřenci nebezpečnější, ale kanadský gólman měl štěstí, dvakrát jej zachránila od inkasované trefy branková konstrukce.

STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ

Střely na bránu: 13 - 29

Úspěšnost vhazování: 50 % - 50 %

Přesilové hry: 0/1 - 1/2

Třetí třetina začne přibližně v 17:00.

40:01

Začala třetí třetina.

40:09

Vladimír Sobotka okamžitě najel s pukem do útočného pásma, od levého mantinelu vystřelil přes Weegarovu hokejku do ochranné sítě.

40:29

Krkolomná rozehrávka nakonec Čechům vyšla, Tomáš Kundrátek dokázal propasírovat kotouč na hůl Michala Kempného.

41:12

Z ostrého úhlu vypálil Jack Quinn. Karel Vejmelka zasahovat nemusel, kotouč prosvištěl vedle levé části brankové konstrukce.

41:48

Jakub Flek prodloužil kus černé gumy do útočného pásma, Ethan Bear udržel na uzdě rozjetého Jiřího Černocha.

42:03

Zpoza levého kruhu vystřelil Brad Hunt. Dělová rána se vznesla jenom o pár čísel nad horní tyčku.

42:22

Z pravé strany vyslal od modré čáry tvrdou střelu Ethan Bear, před brankářem Vejmelkou výborně zafungoval Michal Jordán.

42:49

Střelec vyrovnávací branky Martin Kaut šikovně prostrčil touš k Radimu Zohornovi, jemuž zakončení z bekhendu vůbec nevyšlo.

43:14

Z levého kruhu střílel Cody Glass. Karel Vejmelka měl prostor u bližší tyčky ucpaný, zakročil bez větších komplikací.

43:40

Dobrou práci odvedl za vlastní bránou Tomáš Kundrátek, když ukázkovým hitem poslal na mantinel Jack McBaina a tím ho zbavil puku.

43:58

Kanaďané nicméně ještě pokračovali v útočné třetině, aby nakonec vystřelil MacKenzie Weegar do připravené Vejmelkovy lapačky.

44:09

Kanada znovu strhává vedení na svou stranu! Krátce po vhazování dostal přihrávku do pravého kruhu nikým neatakovaný TYLER MYERS, forhendová střela prošla Vejmelkovi za brankovou čárou mezi betony. Asistence: Jack Quinn a Scott Laughton.

45:23

Na vyrovnání útočil Jiří Smejkal. Obtočil se kolem osobního strážce, forhendem ovšem zakončoval o kus vedle pravé tyče.

45:58

Milan Lucic z levé strany nabíjel mezi kruhy ofenzivu podpořivšímu Jacobu Middletonovi, který nechal puk za sebou.

46:12

Do rozehrávky se zapojil brankář Samuel Montembeault, po zastavení puku úspěšně rozehrál na volného MacKenzieho Weegara.

46:50

Poměrně načas si dal s nahrávkou zpoza vlastní brány pardubický zadák Jan Košťálek, do střední třetiny přihrál Danielu Voženílkovi.

47:13

Dominik Kubalík naznačil střelu, aby nakonec ještě nahrál mezi kruhy Romanu Červenkovi, tomu zpracování vůbec nevyšlo.

47:41

V útočném pásmu operoval na kotouči Lawson Crouse, avšak přesný pas nevyprodukoval, vystihl jej Michal Kempný.

48:04

Nahození od pravého mantinelu bylo snadnou prací pro Karla Vejmelku, český gólman uschoval hrací předmět ve výstroji.

48:40

Z pravého kruhu vypálil zápěstím Peyton Krebs. Mířil na lapačku Karla Vejmelky, právě tou český gólman puk úspěšně vyrazil.

49:00

Jakub Zbořil nahrával po modré čáře Jakubu Zbořilovi, tomu ve snaze o zpracování proletěl kus černé gumy pod hokejkou.

49:36

Pravou stranou nabral vysokou rychlost Adam Fantilli. Zápěstím mířil na přední tyčku, Karel Vejmelka zasáhl vyrážečkou.

50:10

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Myers střelou mezi betony gólmana vrátil Kanadě těsný náskok, momentálně je tedy blíže umístění na druhém místě tabulky.

50:53

Roman Červenka posunul puk po levém mantinelu na Michala Kempného, jehož ránu přizvedl do ochranné sítě Jack Quinn.

51:22

Z levého kruhu vystřelil Jake Neigbours. Karel Vejmelka byl včas v rozkleku a úspěšný zákrok zaznamenal levým betonem.

51:55

Ofenzivu podpořil Ethan Bear. Nahazoval od levého mantinelu, Karel Vejmelka nemusel zasahovat z důvodu Kundrátkova bloku.

52:29

Tentokráte už český gólman musel zasahovat. Věděl si rady s nahozením od pravého mantinelu, touš podržel ve výstroji.

52:49

Zakázané uvolnění se nepískalo, protože Michal Kempný musel hrát před blížícím se Jakem Neighboursem, zvládl nahrávku na Sobotku.

53:14

Ne příliš viditelný je dnes nejproduktivnější hráč turnaje Dominik Kubalík, ten nyní vypálil zleva forhendem a Montembeaulta donutil k zákroku vyrážečkou.

53:54

Na druhý gól v zápase měl políčeno zadák Tyler Myers, který nahazoval do přehuštěného prostoru, našel pouze Vejmelkovu výstroj.

54:13

Za kruhy se schoval Scott Laughton, jenž vyslal tvrdou střelu, tu Karel Vejmelka s problémy vyrazil levým ramenem.

54:46

Na modrou dostal pobídku MacKenzie Weegar, produktivní obránce vystřelil z první, leč mezeru mezi betony gólmana hledal marně.

55:03

Vysokou rychlost nabral Jakub Flek. Našel si prostor přes Middletona, z levého kruhu střílel křižně vedle cílového zařízení.

55:40

Češi mohou srovnat v početní převaze. Talentovaný Adam Fantilli chtěl zvednou hokejku Michaelu Špačkovi, ale minul ji a místo toho soka trefil do obličeje.

56:13

Hodně nepovedenou přihrávkou se prezentoval Roman Červenka, český kapitán poslal pas přesně mezi dvojici na modré čáře postavených spoluhráčů.

56:51

Další akci českého národního týmu zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí, důvodem bylo neoddiskutovatelné postavení mimo hru.

57:17

Na modrou dostal ideální pas do hokejky Jan Košťálek, tvrdý projektil z první usměrnil výrazně vedle levé části brankové konstrukce.

57:45

Česká přesilová hra je minulostí. Kanaďané ubránili oslabení na jedničku, soupeře nepustili do žádné velké příežitosti.

58:03

Cenné vteřiny šetřila v útočném pásmu dvojice Tyler Toffoli, Jack Quinn, puk udržela u mantinelu dobrých patnáct sekund.

58:44

Výbornou práci odvedl rovněž Jack McBain, ten se dostal dokonce za Vejmelkovu svatyni, kde jej odzbrojil Tomáš Dvořák.

59:24

Je rozhodnuto, a to díky velkému pochybení rozhodčích. Černoch při signalizovaném ofsajdu hrál puk v útočném pásmu, ale rozhodčí nepochopitelně hru nepřerušili. Češi přestali hrát, na rozdíl od Kanaďanů, Scott Laughton přihrál k levému mantinelu LAWSONU CROUSEOVI, jenž z poloviny hřiště trefil již odkrytou českou bránu. Asistence: Scott Laughton.

59:48

Kari Jalonen se ještě jednou rozhodl pro odvolání Karla Vejmelky, ale je jasné, že všechny tři body z utkání sebere Kanada.

60:00

Konec zápasu.

Přímý souboj o druhé místo skupiny B ovládli kanadští hokejisté, kteří po výborném výkonu porazili Čechy 3:1.

Na vedoucí trefu Peytona Krebse dokázal ve druhé dvacetiminutovce odpovědět Martin Kaut. Závěrečnou část si ovšem podmanili hokejisté ze zámoří, jimž ve 45. minutě vrátil vedení Tyler Myers ránou mezi Vejmelkovy betony. Kaňku na kanadském úspěchu udělala poslední minuta, kdy Češi ve snaze vytvořit si tlak odvolali gólmana, aby o pár vteřin později mířil do prázdné brány Lawson Crouse poté, co rozhodčí neodpískali Čechům jasný ofsajd, po němž někteří hráči dokonce přestali hrát.

Kanaďané díky vítězství poskočili na druhé místo, přesto se budou stěhovat do finského Tampere, kde v repríze loňského finále vyzvou domácí Finy. Češi ještě nemají jisté třetí místo, v případě úspěchu Lotyšů nad Švýcary mohou klesnout na čtvrtou příčku. Ve čtvrtfinále Jalonenovi svěřenci vyzvou buď Švédy, nebo Američany.

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 17 - 44

Úspěšnost vhazování: 51,02 % - 48,98 %

Přesilové hry: 0/2 - 1/2

Nejlepší hráči: Karel Vejmelka - Tyler Myers.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Odbory zřídily celostátní stávkový výbor. Svazy uspořádají akce v červnu

Odboráři z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) zřídili dnes celostátní stávkový výbor. Jsou připraveni případně k celorepublikovému protestu proti vládnímu balíčku opatření k ozdravení financí. Od 26. do 30. června pak jednotlivé svazy a organizace mohou pořádat své protestní akce. Dohodl se na tom sněm ČMKOS. Po jednání to novinářům řekl předák Josef Středula.

ČMKOS je největší odborová centrála v zemi. Zastřešuje 31 svazů s asi 270.000 členů. Odboráři vyzvali kabinet k jednání. Kritizovali ho za to, že s nimi o záměrech předem nedebatoval a na zaslání připomínek k novelám téměř šesti desítek zákonů dal jen pět pracovních dnů. Předáci nesouhlasí se změnami DPH, snížením sumy na platy či obnovením nemocenského pojištění pro zaměstnance. Navrhují svých 12 kroků k ozdravení rozpočtu.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Ratifikaci Istanbulské úmluvy vláda projedná zřejmě až v polovině června

Vláda ve středu nebude rozhodovat o postoupení Istanbulské úmluvy k ratifikaci. Věc projedná zřejmě 14. června, uvedl bez dalších podrobností mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Předchozí vlády ratifikaci dokumentu odsouvaly kvůli kontroverzím, které text budí. Úmluva z roku 2011 odsuzuje domácí násilí, sexuální obtěžování, znásilnění, nucené sňatky, takzvané zločiny ze cti či mrzačení genitálií.

Kabinetu Petra Fialy (ODS) zaslalo ministerstvo spravedlnosti návrh minulé pondělí, na následné středeční jednání ale zařazen nebyl. Blažek tehdy uvedl, že očekává, že se tak stane za týden. Ministři ve středu rozhodli pouze o tom, že při jednání Evropské unie o přijetí Istanbulské úmluvy by se měl český zástupce zdržet.

Dokument v Česku vyvolává rozporuplné reakce, a to i mezi představiteli vládní koalice. Odmítají ho konzervativci či sedm křesťanských církví. Zastánci úmluvy uvádějí, že pomůže zlepšit pomoc obětem a představuje i symbol, že násilí je v Česku nepřijatelné. Podle ženských organizací je úmluva terčem dezinformační kampaně některých spolků i jednotlivců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy