Kanadská hokejová reprezentace

Kanadská hokejová reprezentace

Kolébka hokeje je jednou z nejúspěšnějších hokejových reprezentací historie.

Devětkrát vyhrála olympijské hry, naposledy v roce 2014 v Soči. Kanada ovládla pět ze sedmi Kanadských, resp. Světových pohárů. Z mistrovství světa přivezla dokonce 26 titulů, ten poslední z šampionátu v Moskvě a Petrohradu.

Nejvíce utkání za národní tým odehrál Brad Schlegel, který reprezentační dres oblékl v 304 zápasech.

Varování pro český tým: Kanada na MS dvacítek potupila Slovensko 11:1

Hokejisté domácí Kanady rozdrtili na mistrovství světa hráčů do 20 let Slovensko 11:1. Šesti body za čtyři branky a dvě asistence se v Edmontonu blýskl kapitán Mason McTavish. Kanada zůstala po dvou zápasech suverénní, vede skupinu A s plným počtem bodů a o půlnoci na neděli SELČ bude třetím soupeřem české reprezentace. V "béčku" jsou stoprocentně úspěšné Spojený státy americké, které porazily Švýcarsko 7:1.

Poprvé se Kanaďané prosadili v 7. minutě, kdy po spolupráci s McTavishem otevřel skóre Connor Bedard. V první třetině se prosadili ještě Will Cuylle, Brennan Othmann a Olen Zellweger. Od druhé části nahradil ve slovenském brankovišti Šimona Latkóczyho Tomáš Boľo, jehož po 62 sekundách překonal v přesilové hře Logan Stankoven.

Mezi 27. a 44. minutou nastřílel čtyři branky McTavish, mezi něž pouze v čase 34:40 vměstnal snížení na 1:6 Matej Kašlík. Kapitán Kanady vede s osmi body za čtyři trefy a osm přihrávek produktivitu turnaje. Debakl Slováků ještě zvýraznili Joshua Roy a Zach Ostapchuk. Thomas Bordeleau a v 55. minutě dovršil výsledek Riley Duran.

Pokračovat