15. Zdráhal
31. Cienciala (Zdráhal, Kaňák)
32. Fridrich (Černoch)
48. Feldner (Haudum, Unterweger)

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání Česka proti Rakousku v rámci přípravného seriálu Euro Hockey Challenge. Zápas začíná ve Znojmě ve středu 6. dubna v 17:30.

Za 37 dní odstartuje ve Finsku světový šampionát hokejistů, za 38 dní do něj vstoupí česká reprezentace zápasem proti Velké Británie. Dnes čeká národní tým první přípravné utkání proti Rakousku, při kterém prožije svou premiéru na české střídačce Kari Jalonen jakožto první zahraniční trenér české reprezentace.

Jaromíra Jágra se mistrovství světa pravděpodobně týkat nebude. Se svým Kladnem se momentálně na Slovensku připravuje na blížící se baráž.

Sestava Česka:

Lukeš (Stezka) - Jordán (A), Ščotka (C), Kaňák, Demel, Budík, Krejčík, Kučeřík, Bartejs - Flek (A), Holík, Cienciala - Fridrich, Černoch, Beránek - Lang, Kodýtek, Zdráhal - Navrátil, Hladonik, Bambula - Blümel. Trenér: Kari Jalonen.

V české extralize i dalších evropských soutěžích je v plném proudu play off, takže národní tým má na startu přípravy jako každý rok spoustu nováčků a hráčů, kteří teprve přičichávají k reprezentaci. Do zápasu s Rakušany nastoupí devět debutantů, žádný start nemá na kontě ani náhradní brankář Aleš Stezka.

Nováčky do pole jsou obránci Lukáš Kaňák, Patrik Demel, Radek Kučeřík, Tomáš Bartejs a útočníci David Cienciala, Petr Fridrich, Martin Lang, Jan Bambula a Jakub Navrátil.

V sestavě jsou s nimi také hráči se zkušenostmi z velkých turnajů, a sice beci Michal Jordán s Jakubem Krejčíkem a útočníci Petr Holík, Jakub Flek a Matěj Blümel. Kapitánské céčko na dresu má zadák Jan Ščotka, jemuž tuto roli svěřili i ve finském klubu JYP Jyväskylä.

David Cienciala.
David Cienciala. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Sestava Rakouska:

Madlener (Vorauer) - Lindner, Unterweger (A), Jakubitzka, Kirchschlager, Schnetzer, Kragl, Steffler, Kernberger - Feldner, Haudum, Ganahl (C) - Macierzynski (A), Van Ee, Bar - Preiser, Obersteiner, Kraus - Poschmann, Bretschneider, Antonitsch. Trenér: Roger Bader.

Rakušané si na MS ve Finsku zahrají také, přestože původně měli startovat na turnaji nižší divize. Mezi elitu však byli spolu s Francouzi dosazeni po vyloučení Ruska a Běloruska kvůli válečné invazi na Ukrajině a představí se v Tampere ve stejné skupině jako Češi.

K prvnímu přípravnému utkání ve Znojmě nastoupí s týmem, jehož zřejmě nejznámějším hráčem je kapitán Manuel Ganahl. Ten si zahrál už na třech elitních MS, vyzkoušel si finskou ligu a aktuálně působí v Klagenfurtu. Další útočník Lukas Haudum hrál dříve ve Švédsku, zkušenosti z velkých turnajů má i obránce Clemens Unterweger.

Jinak ovšem postavil švýcarský kouč Roger Bader vesměs neznámý tým, proti němuž by měli být Češi i se svou ne tolik zkušenou sestavou jasným favoritem.

Takto vypadala česká šatna před příchodem hokejistů.

Dvaašedesátiletý finský kouč Kari Jalonen získal s reprezentací Suomi stříbro na MS 2016. Na klubové scéně dovedl Lev Praha do finále KHL, dvakrát vyhrál s Bernem švýcarskou ligu a velmi úspěšný byl i ve finské soutěži. S českým týmem si vytyčil jasný a odvážný cíl, vyhrát nadcházející MS.

Přípravné zápasy s Rakušany v rámci Euro Hockey Challenge se staly tradicí posledních let. Ve Znojmě hráli Češi s jižním sousedem už před třemi lety a zvítězili 3:1. Poté přidali v roce 2019 výhru 5:4 na nájezdy v Linci.

Vloni před MS uspěli Češi pod vedením Filipa Pešána ve Vídni 5:0 a v Jindřichově Hradci 7:2. Co se týče vzájemných zápasů na MS v posledních letech, porazili Češi rakouského soupeře na šampionátu 2015 v Praze 4:0, v roce 2018 v Kodani 4:3 a v roce 2019 v Bratislavě 8:0.

Z celkových šestnácti vzájemných utkání s Rakušany mají Češi stoprocentní bilanci. Ani jednou s tímto soupeřem neprohráli.

Lukas Herzog a Michal Řepík na MS 2019.
Lukas Herzog a Michal Řepík na MS 2019. | Foto: Milan Kammermayer

Zápas mají na starosti čeští rozhodčí. Jako hlavní ho povedou René Hradil a Antonín Jeřábek. Na čarách budou Marek Hlavatý a Lukáš Rampír.

00:01

Utkání právě začalo.

00:13

Drobná komplikace na úvod, Češi se museli převlékat do červených dresů, neboť v původně avizovaných bílých hrají Rakušané. Lukeš musel hned na úvod řešit jejich náznak šance.

00:51

Kaňákovo nahození bylo sraženo mimo branku. Trenér Jalonen s asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem jsou na střídačce v modrých bundách.

01:08

Zmiňovaný náznak šance Rakušanů měl po odrazu od mantinelu Haudum, ale Lukeš zasáhl. Na druhé straně si připsal první zákrok Madlener.

01:57

Karlovarský brankář Lukeš vyklepal daleký puk z rukavice a založil rychlou akci. Na jejím konci se Bambula těsně nedostal k zakončení.

02:45

Cienciala zachytil puk po velké chybě v rakouské rozehrávce. Ještě počkal na najíždějícího Fleka, ale ten nedokázal v těžké pozici vystřelit.

03:24

Vířivým pohybem v útočném pásmu se Češi snažili soupeře přitlačit, nicméně Kirchschlager si s rozehrávkou poradil dobře.

03:53

Od začátku jsou ve Znojmě sympaticky slyšet čeští fanoušci.

04:25

Zdráhal vyslal do jízdy Kodýtka, toho přibrzdila rakouská dvojice obránců. Smíšený útok z Plzně a Litvínova ještě přeci jen pokračuje v akci.

04:57

Několik českých pokusů v řadě sice Madlenera příliš neohrozilo, přesto Češi pokračují v menším tlaku v útočné třetině.

05:41

Dobrá pasáž českého týmu. Navrátil objel branku a z nadějné pozice vystřelil, bohužel pro reprezentaci trefil do zad Zdráhala. Rakušané pak vyhodili na zakázané uvolnění.

06:08

Češi sice museli vyklidit útočné pásmo, ale dále se drží na kotouči.

06:44

Pohledná česká akce po levém křídle. Rychlík Flek dostal puk do jízdy, předjel obránce a natlačil se před Madlenera. Ten jeho bekhendové zakončení zneškodnil.

07:20

První gól českých hokejistů pod trenérem Jalonenem je tady! Fridrich rozehrál akci doleva na JIŘÍHO ČERNOCHA, který se natlačil před beka Lindnera a silou dotlačil puk z brankoviště až za Madlenera - 1:0. Asistence: Petr Fridrich.

07:42

Lukeš si poradil s pokusem Rakušanů, po němž se před českou brankou strhla menší rozmíška.

08:25

Další dobré příležitosti českého mužstva. Střela příklepem od Hladonika druhé vlny byl sražen nad branku, předtím měl slušnou šanci Bambula.

09:05

Brankář Lukeš musel být ostražitý proti střele Rakušanů od modré čáry, kotouč nakonec na bránu nezamířil.

09:24

Fridrich byl při založení útočné akce faulován a Češi si zahrají první přesilovku. Kele Steffler (AUT) si odsedí dvě minuty za podrážení.

10:18

Přesilovky by měly být specialitou trenérského asistenta Erata, zatím se ale Češi nemohou usadit v pásmu. Fridrichovu střelu vyrazil Madlener.

10:55

Krejčík s rozvahou provezl puk mezi dvěma bránícími soupeři. Teď už Češi s větším klidem kombinují v útočné třetině.

11:20

Flek zpoza branky dvakrát nabil mezi kruhy Černochovi, ten však ani jednou nestřílel přesně. Steffler už se za chvilku vrátí na led.

11:49

Češi už ve hře pět na pět ujeli do přečíslení a Zdráhal se zleva snažil střílet do vzdálenějšího horního rohu. Bránu Madlenera v dobré šanci minul.

12:15

Po svižné akci přidávají Češi druhou branku. Výbornou přihrávkou vyslal Bambula do samostatného nájezdu JANA HLADONIKA. Ten napoprvé ještě neuspěl, ale puk se k němu za chvilku vrátil a útočník Energie se skrytou střelou trefil přesně k tyči - 2:0. Asistence: Jan Navrátil.

13:42

Češi po dvou gólech viditelně ožili a tlačí se dopředu. Martin Lang z Plzně se zbavil obránce a byl sám před Madlenerem, střílel do pravé tyčky.

14:22

A už je to o tři branky. Rakušané nedokázali ubránit další dravý průnik českého útočníka, tentokrát to byl PATRIK ZDRÁHAL. Forvard z Litvínova přebruslil Lindnera a brankáře Madlenera překonal zakončením mezi betony - 3:0. Bez asistence.

15:25

Po lehce rozpačitém začátku, který se však vzhledem k sestavě Čechů dal očekávat, už mají domácí hráči utkání zcela pod kontrolou.

15:52

První útok ve složení Flek, Holík a Cienciala operuje v útočném pásmu. Rakušané nestíhají bránit v takové rychlosti.

16:25

Madlener musel na konci této pasáže zasahovat proti Ciencialovi. I nadále jsou Rakušané pod tlakem a vyhodili jen za cenu icingu.

17:06

Nahození Budíka od modré čáry se pokoušel tečovat Kodýtek. Brankář Dornbirnu, který si zachytal na MS před čtyřmi lety, dokázal zasáhnout.

17:47

Obránce Kernberger se vydal na výlet až do útočného rohu, ale Češi ho tam o puk obrali. Rakušané jdou střídat a domácí mají čas na rozehrávku.

18:25

Dobrá práce Lukeše, jenž musí být po delší době v permanenci. Se zakončením Hauduma mu pomohl Ščotka, později se musel roztáhnout proti pokusu Feldnera.

19:08

Demelova pobídka na teč se neujala, odražený puk sebral Fridrich. Mladý vítkovický útočník hýří při reprezentačním debutu aktivitou.

19:42

Lang se Zdráhalem vybojovali pro Čechy prací u mantinelu útočné pásmo, ale na zakončení už to příliš nevypadá.

20:00

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

Češi mají za sebou první třetinu pod novým trenérským vedením a ve Znojmě se proti Rakušanům prezentují velmi svěžím dojmem. Po lehce rozpačitém začátku se velmi mladý tým uklidnil a plní roli favorita. První gól vstřelil v osmé minutě díky svému důrazu Jiří Černoch, na něhož za pár minut navázal jeho spoluhráčů z Karlových Varů Jan Hladonik.

Na 3:0 mohl zvýšit po úniku Martin Lang, ale pálil jen do tyče. Českou reprezentaci to nemuselo mrzet dlouho, neboť prakticky z další akce skóroval Patrik Zdráhal. Odrazem o mantinel si obhodil bránícího Lindnera a gólmana Madlenera překonal zakončením mezi nohy.

Prohlédněte si doposud poslední českou trefu v podání Patrika Zdráhala. Na twitterovém účtu reprezentace naleznete sestřihy i z dalších gólů.

20:01

Druhá třetině právě začala.

20:31

Ganahlovu přihrávku srazila česká obrana. Přesto ještě Rakušané zůstávají v útočné třetině.

20:51

Lukeš musel zasahovat proti ostrému pokusu obránce Jakubitzky od modré čáry.

21:21

Dobrý nástup Rakušanů do prostředního dějství. Zatím nedovolili Čechům střídat a krouží v útočném pásmu.

21:47

Do šancí ale Češi svého soupeře nepustili a už sami spěchají dopředu. Nahození Kaňáka po mantinelu si dojel Fridrich.

22:32

Kodýtek svedl dva souboje s urostlejšími rakouskými beky, kvůli drobným nepřesnostem jsou ale Češi vystěhovaní z útočného pásma.

23:15

Výborně dnes hraje olomoucká dvojice mladíků Navrátil - Bambula. Druhý jmenovaný si sebevědomě sjel na osu kluziště a přiměl Madlenera k zákroku.

23:54

Haudum se protáhl po pravém křídle a tlačil se s pukem do betonů Lukeše. Český brankář odolal tlaku, pak se do sebe ještě krátce pustili Kučeřík s Antonitschem.

24:50

Nepřesní Rakušané se sami vyhnali z pásma.

25:27

Krejčík si zakombinoval se Zdráhalem a dostal více prostoru k ráně od modré čáry. Puk skončil na těle jednoho z blokujících beků.

25:54

Po ofsajdu české reprezentace uspěli na buly Rakušané a nahozením posunuli hru za Lukešovu branku.

26:31

Češi si zahrají druhou přesilovku, znovu míří na trestnou lavici Kele Steffler (AUT). Dvě minuty za držení pro rakouského beka.

26:55

První početní výhodu Češi nevyužili, zkraje druhé přesilovky se drží před brankou Madlenera a kombinují.

27:27

Černoch si sjel na střelu mezi kruhy, ale znovu mu puk nesedl na čepel, jak by potřeboval. Madlener v poklidu přerušil hru.

27:45

Další střela už propadla za gólmana Klagenfurtu, ale toho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Český nápor pokračuje.

28:41

Závěr přesilovky už rozdrobila rakouská vyhození. Češi nepotrestali ani druhý faul Stefflera, dlouhé kombinace nedokázali přetavit ve větší šance.

29:18

Blümel se šikovně zbavil obránce Kernbergera a vypálil. Měl už za sebou dlouhé střídání, proto si Madlener se slabší střelou poradil bez potíží.

29:48

Michael Kernberger (AUT) si v souboji s Flekem počínal nedovoleně. Jsou z toho dvě minuty za držení a třetí česká přesilovka.

30:17

Zdráhal se octl v dobré pozici a ještě přihrával. Puk se po odrazu dostal k Ciencialovi, jehož ránu Madlener vytěsnil.

30:34

Třetí přesilovku už Češi využívají, čtvrtý gól dává třetí debutant mezi českými střelci DAVID CIENCIALA. Zdráhal mu přihrál po dobré kličce, kterou rozhodil rakouskou obranu, a pardubický útočník pálil přesně do předního horního růžku - 4:0. Asistence: Patrik Zdráhal, Lukáš Kaňák.

31:03

Černoch, Hladonik a Cienciala si mohou schovat puk za premiérovou trefu za reprezentaci. A zápas pokračuje dál. Lukeš zasáhl proti pokusu od modré čáry.

31:17

Černoch nastartoval na levé straně PETRA FRIDRICHA, jehož obránce Schnetzer pustil do výborné střelecké pozice. Madlener vyjel z branky, ale na parádní střelu do šibenice nemohl dosáhnout. Takže také Fridrich se přidává ke gólovým premiantům - 5:0. Asistence: Jiří Černoch.

31:50

Přesilovka číslo čtyři, Rakušanům se hra po dobrém startu druhé třetiny sesypala. Niklas Bretschneider (AUT) si odsedí dvě minuty za podrážen.

32:52

První polovina přesilovky nevychází českému týmu tentokrát dobře. Rakušané už se několikrát osvobodili.

33:17

Rakušané nedokázali dostat puk ze třetiny, v dobré šanci se rázem octl Zdráhal. Napřáhl k tvrdé střele, kterou Madlener udržel ve výstroji.

33:52

Rakušané nestíhají tempo a pomáhají si fauly. Sotva se Bretschneider vrátil na led, vyloučen na dvě minuty za podrážení je Michael Kernberger (AUT).

34:51

Češi stáhli rakouskou čtyřku před brankářem a Flek se mohl podívat tváří v tvář Madlenerovi. Brankáře Dornbirnu ale nepřekonal.

35:31

Nepřesná přihrávka Čechů, kteří musí do středního pásma.

35:54

Kodýtek ještě prozkoušel Madlenera, ale to už jsou hosté kompletní. Přesilovky zatím trochu váznou, Češi proměnili jednu z pěti možností.

36:37

Hladonik se pustil do akce po levém křídle, objel branku, ale při tom došlo k jejímu posunutí. Hra je přerušena, komerční přestávka.

36:53

Blümel se neprosadil v zajímavé šanci, Hladonik s Bambulou poté nevybojovali setrvání v útočné třetině.

37:37

Po zakázaném uvolnění Rakušanů se hra rychle přesunula k Lukešovi, jemuž vyšla poměrně riskantní rozehrávka.

38:16

Černoch v situaci dva na dva předložil puk Fridrichovi, ale ten už nedokázal v těžké pozici zakončit svou kličku před Madlenerem.

38:57

Češi pokračují v dobrém tempu, mladí útočníci hrají v tomto ohledu asi přesně tak, jak se od nich očekává. Vzadu si Jordán pohlídal výpad Krause.

39:32

Zdráhal zavezl puk do pásma a nabil ke střele jednomu z českých beků. Madlenera si nadvakrát poradil se skákavým pukem.

40:00

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

Do druhého dějství nevstoupili Rakušané zle a dlouho drželi skóre z první třetiny 3:0. Až v polovině periody navýšili Češi vedení čtvrtým gólem, když se v přesilovce po přihrávce od Zdráhala přesně trefil David Cienciala. O 43 sekund později už to bylo o pět branek, Petr Fridrich si nabruslil na levou stranu, bek Schnetzer mu nepochopitelně ustoupil a vítkovický útočník se trefil přesně do růžku. Češi pak nevyužili další dvě přesilovky, zatím mají úspěšnost 20 procent (jeden gól z pěti přesilovek). Cienciala s Fridrichem vstřelili své první góly v reprezentaci, stejně jako v první části Černoch a Hladonik.

Čtvrtý český gólový debutant Petr Fridrich a jeho trefa na 5:0.

Čekání na třetí třetinu si můžete zkrátit rozhovorem s Jiřím Novotným. Ten zažil nového trenéra české reprezentace Kariho Jalonena ještě při působení ve Lvu Praha.

40:01

Třetí třetina právě začala.

40:30

Ganahl využil špatného střídání a rozehrávky českého týmu. Dostal se do zakončení z levé strany a Lukeš se musel mít na pozoru.

41:15

Málo vídaná statistika, šesté rakouské vyloučení proti žádnému českému trestu. Za katr usedá Nico Feldner (AUT) na dvě minuty za podrážení.

41:55

Černoch dostal nabito mezi kruhy, ale přestože v první třetině skóroval z úniku, v přesilovce se ve střelecké pozici zatím hledá. A nemůže najít.

42:35

Cienciala zavezl puk za modrou čáru, potom ale v těžké pozici neměl komu přihrát. Je z toho rakouské vyhození.

43:01

Zdráhal přihrál pod sebe Ciencialovi, který zakončoval trochu naslepo. Po odrazu od Madlenera měl dobrou šanci Navrátil, ale také on trefil rakouského brankáře.

43:38

Rakušané ubránili pátou ze šesti přesilovek, u Lukeše se ale dlouho neohřáli. Na druhé straně musel přikrýt kotouč lapačkou Madlener.

44:31

Lukeš neměl komu rozehrát, a tak raději přerušil hru. Přestože střela Kirchschlagera od modré čáry neznamenala velké nebezpečí.

44:54

Beránek se úhybným manévrem zbavil rakouského soupeře, pak ovšem nepřihrál přesně. Češi musí pryč z útočného pásma.

45:40

Lang ujel po pravé straně a rozmýšlel se, zda přihrát, nebo vystřelit. Zvolil druhou možnost a Madlener byl proti jeho pokusu připravený.

46:24

Navrátil po přihrávce od Hladonika těsně minul branku.

46:47

Haudum s Feldnerem si vyměnili puk a druhý jmenovaný mohl zakončovat. Lukeš si na jeho střelu počíhal.

47:08

Tempo z české strany v třetí třetině uvadlo a Rakušané připravili Štěpána Lukeše o čisté konto. Haudum a NICO FELDNER se znovu dostali do útoku, Feldner si zpracoval kotouč v druhé vlně a střelou pod horní tyč zkorigoval ztrátu - 5:1. Asistence: Lukas Haudum, Clemens Unterweger.

47:19

Rakušané musí po vstřelené brance opět do čtyř. Brankář David Madlener (AUT) vystřelil puk mimo kluziště a jsou z toho dvě minuty za zdržování hry.

48:10

Češi hrají už sedmou přesilovku v zápase, zatím z nich mají jediný gól. Nyní došlo k posunutí Madlenerovy branky.

48:51

Ani tato hra v početní výhodě českému mužstvu příliš nevychází. Rakušané vyhodili a Kaňák zakládá novou akci.

49:24

Bartejs nedokázal zastavit puk u mantinelu, Rakousko je v pěti.

50:22

Kraus si troufl na průnik mezi několika hráči, ale k výraznější pozici v útočném pásmu ho nepustil zkušený bek Jordán.

50:49

Rakušané byli chyceni v ofsajdu, do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes devět minut.

Utkání ve znojemské hale sleduje 4200 diváků.

51:34

Češi se už dlouho nedostali k nějaké příležitosti. Naopak se trochu osmělili Rakušané, tvrdá rána od modré čáry těsně minula Lukešovu branku.

52:06

Jakubitzka dostal puk bez problémů z obranné třetiny, pro puk jede Kaňák a na zádech má Bara. Fanoušci stále intenzivně skandují a líbil by se jim větší tlak.

53:01

Van Ee ztratil puk ve středním pásmu a Zdráhal prokličkoval do nadějné střelecké pozice. Madlener si připsal další úspěšný zákrok.

53:40

Dobré české střídání vyústilo ve střelecký pokus Navrátila z druh vlny. Tak přeci jen zase Češi o něco zvedli svou aktivitu.

54:41

Holík skoro zaskočil Rakušany zpětnou přihrávkou na Fleka, ale k jeho úniku nakonec nedošlo. Puk se od bruslí odrazil pryč.

55:13

Flek se nedostal ani k nahození Kučeříka po mantinelu. Rakušané v pohodě sbírají puk, zápas se dohrává bez většího nasazení.

55:46

Rakušané kolikrát vůbec nic nevymýšlejí a jen posouvají puk po hrazení. Češi se opět snaží o usazení v pásmu.

57:17

Sudí přehlédli faul Rakušanů loktem, ale za stavu 5:1 to Čechům příliš vadit nemusí. Jordánův průnik dopředu nebyl úspěšný.

57:47

Rakušané ještě cítí šanci na druhý zásah a zůstávají v útočném pásmu. Sérii odrazů před Lukešem musí řešit obránci.

58:36

Kučeřík tvrdě přišpendlil soupeře na mantinel.

59:02

Kapitán Ščotka čeká za brankou Lukeše na rozjezd akce. Rozbíhá se už poslední minuta zápasu.

59:41

Lang si dojel vysoký puk od obránců a z úhlu prozkoušel pozornost Madlenera.

60:00

Utkání skončilo.

Kari Jalonen si na střídačce podává ruku s asistenty, v české reprezentaci začíná výhrou 5:1 nad Rakouskem v utkání seriálu Euro Hockey Challenge ve Znojmě. Především v první polovině zápasu bylo mladé české mužstvo velmi aktivní a hladové, vypracovalo si pohodlný náskok a přehrávalo Rakušany.

V třetí části už tempo domácích trochu polevilo, mírnou kaňkou na výkonu je obdržený gól z hole Feldnera, jenž připravil Lukeše o možné první čisté konto v dresu reprezentace. Nicméně Černoch, Hladonik, Cienciala a Fridrich zaznamenali první góly za národní tým, Češi nebyli ani jednou vyloučeni. S výsledkem mohou být spokojeni.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Štěpán Lukeš a Nico Feldner.

Za dva dny nastoupí oba celky k odvetě na rakouském ledě v Linci. Pak čekají na Jalonenův soubor ještě zápasy Euro Hockey Challenge proti Německu a Slovensku. Následovat budou České hry a Švédské hry v rámci Euro Hockey Tour a pak už odlet na MS do Tampere.

Děkuji za pozornost, ode mě je to pro dnešek vše. Přeji hezký večer.