Euro Hockey Challenge

Euro Hockey Challenge je série přípravných zápasů, které hrají evropské týmy po skončení Euro Hockey Tour a před začátkem mistrovství světa.

EHCh se pravidelně (od roku 2011) zúčastňuje dvanáct nejlepších týmů žebříčku IIHF, přičemž každý z nich sehraje šest zápasů (po dvou utkáních se třemi protivníky).

Vítězem ročníku 2016 se stalo Finsko, Češi byli druzí.

Měl jsem toho plné zuby, přiznal Voráček. Na stadionu v Nitře ho mořilo vedro
MS v hokeji

Poslední vystoupení v NHL v dresu Flyers absolvoval před třemi týdny, v Nitře při utkání proti Slovensku prožil první start za národní tým v sezoně.
Češi v přípravě na MS dále vítězí. V Nitře zvládli odvetu proti Slovákům s nulou
MS v hokeji

V sestavě byli dnes poprvé bek Radko Gudas a útočník Jakub Voráček, který byl kapitánem. Oba góly při výhře 2:0 padly již během úvodní třetiny.
Hokejisty čeká první test před MS. Šanci dostane Langhamer, jedna pětka bude sedět
MS v hokeji

Hokejisty čeká první test před MS, v prvním utkání s Rakouskem se postaví do branky Langhamer.
Moravčík a Sklenička se v přípravě neprosadili, Montreal je poslal na farmu do Lavalu
NHL

Obránci Michal Moravčík a David Sklenička zabojují o NHL na farmě v Lavalu. Tam byla dvojice českých reprezentantů poslána po přípravě v Montrealu.
Rázné omlazení reprezentace? Trenéři mají můj obdiv, uznává Petr. Vyřazení Bartošáka respektuje
MS v hokeji

Vítkovický trenér Jakub Petr pracoval s mládeží sedm let a v roce 2014 získal poslední medaili. Jak se dívá na výraznou proměnu národního týmu?
Špatný začátek, od druhé třetiny převaha. Jandače ve Francii potěšily další góly nováčků
Reprezentace

Čeští hokejisté otočili v prvním ze dvou zápasů proti Francii nepříznivý stav 0:2 a zvítězili 5:2. Trenér Josef Jandač byl přesto spíše kritický.
Francie zlobila jen v první třetině. Češi po velkém obratu pokračují ve vítězné sérii

Čeští hokejisté vyhráli v přípravě před MS třetí ze tří zápasů cyklu Euro Hockey Challenge. Ve Francii uspěli poměrem 5:2.
Česká hokejová reprezentace opět uspěla, Švýcary porazila 4:1

Hokejová reprezentace porazila v Příbrami Švýcarsko 4:1. Svůj první gól za národní tým vstřelil osmnáctiletý Martin Kaut.
Rychlý gól a cesta do Motola. Galvas předčil v reprezentaci otce, pak se zranil v obličeji

Pro Jakuba Galvase skončilo první utkání za národní tým proti Švýcarsku kvůli zranění předčasně. Ještě předtím však stihl skórovat.
Češi na úvod přípravy porazili Švýcary. Galvas a Pavelka si připsali premiérové zásahy

Čeští hokejisté zahájili přípravu před MS výhrou 5:2 nad Švýcarskem. První trefu v národním týmu oslavili Jakub Galvas a Tomáš Pavelka.
Hokej v Koreji? Lepší platy než v extralize, šatny se nezamykají, trenéři nekřičí, líčí Martinec
MS v hokeji

K největšímu úspěchu jihokorejského hokeje přispěl také Patrik Martinec. Poslední sezonu trénoval klub, který funguje jako zásobárna reprezentace.
Čeští hokejisté napravili sobotní ostudu, Němce porazili 4:3 po nájezdech
Hokej

Čeští hokejisté vrátili Německu v přípravě na světový šampionát porážku ze sobotního utkání v Norimberku (4:7).
S pukem jsme moc nehráli, spíš ho po sobě házeli, zlobil se kouč Jandač
Hokej

Po dvou jasných výhrách s Norskem dostala hokejová reprezentace v přípravě na mistrovství světa drsné, sedmigólové varování.
Hrozivý signál. Čeští hokejisté vysoko prohráli v Německu, Francouz musel střídat
Hokej

Čeští hokejisté prohráli první ze dvou víkendových utkání Euro Hockey Challenge s Německem vysoko 4:7
Pozvánka mě překvapila, šanci na MS zatím nedokážu odhadnout, říká Košťálek z AHL

Jan Košťálek je hráčem Winnipegu Jets, ale druhým rokem působí na farmě v Manitobě. Proti Norsku nastoupil za reprezentaci poprvé.
Češi rozstříleli Norsko i podruhé, Furch ale dostal tři góly

Čeští hokejisté porazili v druhém přípravném zápase před květnovým mistrovství světa Norsko 6:3.
Jasná záležitost. Češi dali Norům v Chomutově čtyři góly, Francouz neinkasoval

Čeští hokejisté zvládli bez obtíží první utkání s Norskem v Chomutově v rámci Euro Hockey Challenge.
Vrátí se hokejové mistrovství Evropy? Hrát by se mohlo už za dva roky

Hokejové svazy řeší, jak upravit stávající podobu reprezentačního ročníku, přičemž padají návrhy na uspořádání mistrovství Evropy.
Spokojený Vůjtek nominaci po drtivé výhře nad Švédy nezúžil
Hokej

Takovou proměnu Čechů čekal málokdo. Hokejisté se oklepali z debaklu se Švédy a v páteční odvetě jim vysokou prohru vrátili i s úroky.
Francouz v brance čaroval a Češi oplatili Švýcarům středeční porážku
Hokej

Čeští hokejisté zvítězili v Bielu nad Švýcarskem 2:1 v prodloužení a oplatili soupeři středeční porážku.