Jágr na Slovensku. K porážce Liptovského Mikuláše pomohl dvěma body

5. 4. 2022 19:56
Hokejisté Kladna vyhráli přípravné utkání na baráž o extraligu na ledě Liptovského Mikuláše 6:3. Po dvou gólech vítězů dali Miroslav Indrák a Nicolas Hlava, tři body za branku a dvě asistence si připsal Adam Kubík a jednu trefu i přihrávku zaznamenal padesátiletý hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno

Kladno se na týdenní soustředění do Liptovského Mikuláše, který čeká také baráž o udržení ve slovenské extralize, vydalo v pondělí a s tamním celkem se utká ještě ve čtvrtek (od 17:00).

Domácí se sice ujali vedení po 64 sekundách, kdy skóroval Arturs Salija, ale v 16. minutě vyrovnal v přesilové hře Kubík a za 78 vteřin otočil stav po Jágrově přihrávce Indrák. Třiadvacet sekund před koncem první třetiny zvýšil druhý nejproduktivnější hráče historie NHL na 3:1.

Liptovský Mikuláš brankami Michala Uhríka a Adama Halušky z 23. a 37. minuty srovnal krok, Rytíře ale 20 sekund před koncem druhé části poslal opět do vedení Indrák. Ve třetí třetině pečetil výhru hostů dvěma góly Hlava.